Macworld 2007: Apple TV (iTV)

O iTV už vieme z jesennej špeciálnej prezentácie Apple. Steve Jobs odhalil niekoľko informácii, no produkt v tom čase ešte nebol pripravený pre trh. Kódové meno produktu bolo iTV.

Predajné meno tohto zariadenia je nakoniec Apple TV. Zariadenie umožňuje sledovať všetky Vaše multimédia z PC alebo Mac-u na širokouhlom LCD/plazma televízore v inej miestnostni.Apple TV komunikuje s Macom alebo počítačom bezdrôtovo alebo cez káblový ethernet. Podmienkou je, že musíte používať program iTunes (a iPhoto), s ktorými Apple TV spolupracuje a synchronizuje multimédiá, podobne ako iPod. Filmy, seriály, hudba, fotografie – najlepšie to pochopíte na nasledujúcom screenshote z plátna prezentácie (ospravedlňte kvalitu, vyššia nie je dostupná).

Zapojenie a funkčnosť Apple TV

Obrázok znázorňuje možnosť sledovania filmov, seriálov a hudby (v iTunes) na Macu alebo PC. Zároveň tento obsah môžete kopírovať na iPod a synchronizovať s Apple TV, ktorý obsahuje 40GB pevný disk. Na iTunes si stiahnete film a ten sa bezdrôtovo skopíruje na pevný disk Apple TV. Diaľkovým ovládaním Apple Remote potom prehrávate tieto multimédia na televízore v menu (FrontRow štýl). Sledovať môžete aj obsah priamo z iTunes Store – ukážky najnovšich filmov sa sťahujú priamo z internetu a posielajú cez Apple TV na televízor. Apple TV synchronizuje aj fotoalbumy z iPhoto.

Apple TV s diaľkovým ovládaním Apple Remote

Okrem možnosti synchronizácie s hlavným počítačom umožňuje Apple TV súčasné pripojenie piatich počítačov, z ktorých sa multimédia len streamujú priamo na televízor (bez kopírovania na pevný disk Apple TV). Obmedzenie na počet počítačov pravdepodobne súvisí s autorskými právami. Pripojenie nových počítačov do zoznamu si z bezpečnostných dôvodov vyžaduje zadať náhodne vygenerovaný PIN kód, ktorý sa zobrazí na obrazovke televízora. Ten je potom nutné napísať na počítači a odoslať k Apple TV. Pripájanie je jednoduché, konrétne bolo prezentované bezdrôtovo s notebookom. Výhodné je to napríklad ak Vás navštívi kamarát, rodina, atď.

Apple TV s LCD televízorom a ovládacím prostredím

Zariadenie má zabudovaný 48 wattový zdroj, podporuje bezdrôvú komunikáciu b+g+n, teda 802.11b, 802.11g a novinkou je práve „n“ – 802.11n. Maximálne rozlíšenie, ktoré zariadenie zvláda posielať do televízora je 720p, resp. 1280×700px. Na iTunes sa zrejme neskôr objavia filmy aj v tejto kvalite. Firmwarom je pravdepodobne možné neskôr rozšíriť možnosti až na 1080p.

Na záver teda zopakujem, že AppleTV funguje univerzálne s PC aj s Mac-mi, prehráva však iba multimédia z iTunes/iPhoto. Na trhu sa objaví vo februári za cenu 299 USD.

Technická špecifikácia:

Apple TV konektory
 • Intel procesor
 • 40GB pevný disk pre 50 hodín videa, alebo 9000 MP3, alebo 25 000 fotografií
 • Rozmery 197 × 197 mm
 • Výška 28 mm
 • Hmotnosť 1.09 kg
 • HDMI (video a audio)
 • Component video
 • Optical audio
 • Analog RCA stereo audio
 • 10/100BASE-T Ethernet
 • USB 2.0 (len pre servisné účely)
 • 802.11n wireless
 • Zabudovaný infračervený príjmač pre ovládanie Apple Remote

Viac informácii na stránke produktu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.