Mac Pro s 8 jadrami už teraz?

Britský online obchod Apple Store mal pred niekoľkými hodinami zaradený v produktoch aj Mac Pro s ôsmimi procesorovými jadrami. Zobrazoval sa ako výsledok vyhľadávania pri fráze „mac pro“. Znenie označenia produktu bolo „Now quad-core and 8-core processing power“. Po kliknutí na link sa však objavila klasická stránka Mac Pro s dvoma štandardnými procesormi Xeon, čiže spolu 4 jadrá.

Intel už štvorjadrové procesory vyrába, Anandtech ich v Mac Pro v kombinácii 2×4 už aj otestoval (fungujú), preto užívatelia očakávajú, že Apple tiež použije tieto procesory oficiálne. Zrejme už čoskoro – inak si tento predčasný upgrade na stránkach Apple neviem vysvetliť. V každom prípade to bol aspoň pre včerajšok omyl a stránky boli ihneď upravené do pôvodného stavu.

Pripomeniem, že 8 jadier (dva štvorjadrové Xeony) vie využiť len veľmi málo aplikácií, preto bude zaujímavé sledovať, aký bude po týchto strojoch dopyt. Zvedaví môžeme byť predovšetkým na konkrétnu cenu oproti súčasným 4 jadrovým Mac Pro.

[info z TUAW]
komentáre
 1. “Intel už 8 jadrové procesory vyrába”

  Nemysleli ste náhodou na 4 jadrové? Pokiaľ viem, 8 jarové majú prísť až niekedy na začiatku roku 2009 spolu s 32nm výrobným procesom.

  0
  0
 2. Samozrejme chyba, Intel vyraba stvorjadrove, ak sa v Macoch pouziju 2 stvorjadrove, bolo by to 8 jadier (oproti sucasnym dvom dvojjadrovym), cize preto nastal maly omyl. Opravil som za M. Horniacka. Dik za upozornenie.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.