Mac OS X Leopard 9a499 – screenshoty

Pre registrovaných vývojárov Apple bola uvoľnená nová testovacia verzia systému Mac OS X s poradovým číslom 9a499. Verzia, ktorú prezentoval Steve Jobs počas keynote WWDC ’07 bola označená ako 9a466.

Zmeny sú oproti zmienenej keynote verzi prevažne kozmetické. Za ukradnutie screenshotov sa ospravedlňujem (zjednoduší vám to prehliadanie). Ako prvý ich publikoval server ThinkSecret.

Funkciu zapnutia aktuálnej cesty v novom Finderi považujem za najužitočnejšiu novinku. Doteraz bolo možné vidieť cestu len pri jabĺčko-kliknutí na Proxy ikonu, alebo pri vyhľadávaní integrovaným Spotlightom.

Nový rozdelovač v Docku. Jednoduchá línia bola vymenená za prechod pre chodcov. :)

Jemné doladenie ikoniek v menu pre lepšie zobrazenie pri zapnutej priehľadnosti.

A nakoniec ikonka System Preferences – po dlhých rokoch je nahradená týmito modernejšími ozubenými kolieskami.

Moj aktuálny pocit z Leoparda je pozitívny. Nový dock a priehľadnosť možno trochu pripomína prvky Aero vo Windows Vista. Trochu som však sklamaný z podpory ZFS filesystému – je okolo neho stále nejak nejasno, vyjadrenia Sun-u sa priečia s vyjadreniami manažérov z Apple, takže zatiaľ nie je isté, či Apple stihne dorobiť podporu zápisu na tento filesystém, alebo výjde až neskôr ako update.

komentárov
 1. Je to hezké. A nejen to. Nejsou to jen samoúčelné vizuální efekty, ale vypadá to, jako práci prospěšné prvky ovládání.
  Připomíná mi to zavedení Exposé, bez kterého si už práci téměř nedovedu představit (v práci na PC často používám zajetí myši do pravého horního rohu plochy, jak mám exposé nastaveno a vždy mě zamrzí, že to nefunguje).
  Už bych toho leopardála rád ozkoušel :-D

  0
  0
 2. ..dobra volba-treba doladovat detaily..+3D menu, parada…snad sa este dockame dakych podobnych updatov aj v tiger..

  0
  0
 3. To Michal: máhrady existují, ale jen to ukrajuje z RAMky. Od chvíle, kdy jsem switchnul (únor 2007), stále zjišťuju, jak ty win stojí za vyližkapsu. Jsou pomalý a ještě tam cpát nějaký takovýhle vychytávky? to už bych neudělal nic :-D

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.