Krátka správa: Leopard sa neoneskorí

Po všetkých chýroch a dohadoch o dátume vydania Mac OS X Leopard prichádza vyjadrenie priamo z Apple. Analytik Michael Gartenberg hovoril s kompetentným človekom, ktorý potvrdil, že Leopard bude uvedený na čas, teda na jar 2007. Jar končí 21. júna, čo je vzhľadom na aktuálny (zlý) stav Leoparda podľa testerov aj tak relatívne málo času. Systém 10.5 pravdepodobne ešte nebude celkom stabilný a odladený, očakávam zo začiatku skôr masový beta-test, ako to bolo v prípade Tigra. Až prvé záplaty 10.5.1 a 10.5.2 posunú systém do použiteľnejšieho stavu. Tým sa pre bežných užívateľov posúva odporúčana kúpa Leoparda skôr na leto. My ostatní nedočkaví predobjednáme online, alebo hneď pobežíme do obchodov.

Na Apple.sk nájdete sprievodcu obrázkami a informáciami o systéme Mac OS X Leopard. Väčšinu textu však odporúčam ignorovať. Z pôvodnej americkej stránky je najlepším príkladom preložený podnadpis: „Čo sa stane, keď dosiahnete osvietenie? Žijete ďalej.“ Slovenčina zrejme nie je najvhodnejší jazyk pre tento typ marketingu.

komentárov
 1. Pre niekoho je to možno len marketing a pre niekoho možno aj niečo viac ;o)
  . . .
  Ten preklad je síce jedným z možných, ale podľa môjho laického názoru nie je celkom presný a nevystihuje dostatočne hlavnú myšlienku.

  0
  0
 2. Raz píšte, že sa Leopard oneskorí, potom zas, že sa neoneskorí. To je fajn aspoň je na macblogu čo písať. Čo bude nasledovať?

  0
  0
 3. Kluvajz: myslím že **pomer** článkov, ktoré čerpajú informácie z internetu a ktoré sa zameriavajú na nadšencov a fanúšikov applu k dlhším článkom vlastnej tvorby je na macblogu vyvážený…

  V každej oblasti IT – a nie len IT – sú informácie ktoré nie sú možno oficiálne ale aj tak sú zaujímavé, minimálne pre “skalnú” komunitu.

  0
  0
 4. [Juraj]

  Synonymum pro rádio Jerevan = Jedna Paní Povídala :-)

  Ale dál sem ty drby o 10.5, aspoň to člověk nemusí pořád louskat v anglině, resp. mít obavy, že si něco špatně přeložil, když se dvě zprávy navzájem vyvracejí.

  0
  0
 5. Ďakujeme za pripomienky k obsahu MacBlogu. Budeme z nich vychádzať pri ďalšej produkcii. Týmto by som tému “JPP” rád uzavrel.

  0
  0
 6. Tomáš Kováč: tiež nemám rád drby a každú chvílu pokračovania predošlých drbov… ako tomu bolo u iPhone na mujmac.cz. odkedy sa stal mujmac.cz bulvárom (tie drby o iPhone tomu nasvedčujú tiež), prestal som ho čítať… oznam ako tento by kľudne stačilo dať niekde do quicknews (nejaký bežiaci text v pásiku: “Mac OS X Leopard sa neoneskorí.”)… a bodka… :( posledných pár článkov som hrabal čo si prečítam…

  m.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.