iPhone update (iTunes WiFi), iPod touch update (oprava displeja), EFI update (stabilita)

 • iPhone Update 1.1.1 má 154 MB a Apple ho neodporúča inštalovať na odomknuté telefóny, môže podľa nich dojsť k nenávratnému poškodeniu firmware. Na neblokovaných telefónoch kompletne znefunkční všetky 3rd party programy, ktoré si užívateľ do zariadenia nainštaloval. Nemusí ísť o úmysel zo strany Apple, no nie je v ich záujme kontrolovať funkčnosť týchto 3rd party utilít po každom update. Pridaná bola podpora iTunes Store cez WiFi, reproduktor a mikrofón sú hlasnejšie, dvojklik na tlačidlo Home vás presunie na Favorites alebo zobrazí ovládacie prvky pre hudbu, dvojklik na spacebar vytvorí bodku a  medzeru.

Ďalšie: podpora výstupu na TV s patričným káblom, možnosť deaktivovať EDGE/GRPS pri medzinárodných roamingových hovoroch, ukazovateľ stavu batérie bluetooth slúchadiel, prílohy mailov je možné prezerať v širokouhlom móde, možné nastaviť hlasitosť „alert“ zvuku, viac časových intervalov na zamknutie.

 • iPod touch update 1.1.1 opravuje neznáme chyby a hlavne nastavenia displeja, ktorý bol na niektorých touch-och príliš tmavý a zle zobrazoval prechody čiernej. Oprava displeja nie je oficiálne uvedená v release notes k updatu, ale ľudia z fór potvrdzujú opravu.
 • EFI update aktualizuje iMac, Mac Pro, MacBook, MacBook Pro (aj Xserve). Zvyšuje „stabilitu a spoľahlivosť“ Intel Core 2 Duo/Xeon procesorov. Opravuje správanie ventilátorov (chladičov) v Mac Pro a  problémy s Boot Campom.

Taktiež boli vydané aktualizácie pre iLife ’08 a iWork ’08. Odporúča sa inštalovať všetky.

komentárov
 1. velmi dobry ťah applu, vyriesil problem s tmavymi touch-displeymi a dokonca tych zlosinov co si odomkli iphone upozornuje, ze sa im to moze dokydat :D neuveritelne… aapl 4evr

  0
  0
 2. Kdyby neměl podporovaný stroj, tak by mu to přes SU vůbec nemělo stáhnout, ne? Tedy pokud to nestahoval manuálně…

  Každopádně, jak říkáš: pořádně před update přečíst pokyny (Apple doporučuje i napsat, pokud někomu nefunguje hlava). Na mém MBP to také proběhlo bez problémů.

  0
  0
 3. Stahoval jsem to přes software update. Když se spustí ten updater, tak pokyní zní abych vypnul všechny apliakce a pokračoval. Tak tedy vypnu včechny aplikace. Pokračuji a vypadne na mě takhle chyba. Boot ROM verzi mám: MB21.00A5.B00. Zkoušel jsem systém restartovat, jestli není někde něco špatně jen dočasně, ale i po restartu se ten update chová stejně.

  0
  0
 4. Skus opravit prava alebo spust verify disk a ak mas nejake chyby na disku tak ich oprav pomocou disk utility nabootovanim z instalacneho dvd.
  Nic ine ma nenapada kedze sa Ti nepodarilo ten update nainstalovat.

  0
  0
 5. Držal si po tom vypnutí zapínacie tlačítko dosť dlho až kým nezačala blikať diódka spánku nezjavil sa ti na obrazovke sivý progress bar a nenaplnil sa?

  0
  0
 6. taky jsem EFI updatoval na MB a vše bez problému. Je fakt, že to “poučení” jak jej insalovat mohlo být výraznějším a větším písmem… málem jsem si toho nevšiml.
  Tlačítko zapnutí musíš držet dokud indikační dioda nezačne blikat a  neuslyšíš hlasitý varovný tón.

  Pak jen nějakou tu minutku počkat až naběhne progress bar a system nezačne znova bootovat. po zapnutí se mi jen vysvítilo okno s nápisem (něco v tom stylu a v Aj) Update proběhl úspěšně. Close.

  0
  0
 7. expi: bohužel je to tak… ovšem macbook from USA a neznačkové příslušenství není to stejné co odemknutí telefonu. To bylo zakázané vždycky a asi vždycky bude. je k zamyšlení, proč se Apple vůbec “zamknutou” cestou vydal. a řekl bych, že hlavním významem updatu nebylo zničit odemčený iPhone. ale zase to beru jako zajimavý způsob jak ukázat “takhle NE”… pravda je, že pro neamerické, neanglické a neněmecké země je to NEPŘEKONATELNÝ problém…. snad se Apple vzpamatuje a udělá třeba jednu iPhone open verzi pro obchodně nepodporované kraje

  0
  0
 8. …. tak uz je to zase ok, po restarte.

  predtym mi normalne zmizol z ponuky profilov farebnych : Color LCD.
  nechapem preco , teraz tam je , tak dufam ze aj ostane

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.