iChat video vo Windows

Od poslednej aktualizácie Mac OS X 10.4.9 by mala s iChatom spolupracovať už väčšina bežných USB webkamier (doteraz fungovala len firewire Apple iSight a integrované kamery v Macoch). Údajne funguje aj Microsoft XBox webkamera.

Zaujímavejšia je možno informácia, že s touto poslednou aktualizáciou bola pridaná aj kompatibilita prenášania zvuku a videa v chat konverzáciach s AIM klientmi. Na iChat sa totiž prihlasujete s AIM/.Mac účtom. Ten beží na rovnakých serveroch ako klasický známy AIM. Ak komunikujete s užívateľom na Windows, ktorý používa klienta AIM, môžete využívať aj hlasovú a video komunikáciu.

Konferenčné iChat video vyzerá takto (kliknite pre zväčšenie):

iChat

Takéto multi-konferencie zrejme fungovať pri komunikácii s Windows užívateľmi nebudú, ale nevidím v tom veľký problém. Napriek obľúbenosti Skype je pridaná kompatibilita možno o jeden dôvod viac, prečo využívať jednoduchý a komfortný iChat.

komentárov
  1. tiez by bolo dobre spomenut, ze ichat funguje bez problemov s icq (daju sa pridavat pouzivatelia icq) a tiez namiesto AIM uctu staci zadat icq cislo a heslo, takze aim ucet netreba. cez jabber tiez ichat funguje s google talk, yahoo a msn klientami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.