iChat video vo Windows

Od poslednej aktualizácie Mac OS X 10.4.9 by mala s iChatom spolupracovať už väčšina bežných USB webkamier (doteraz fungovala len firewire Apple iSight a integrované kamery v Macoch). Údajne funguje aj Microsoft XBox webkamera.

Zaujímavejšia je možno informácia, že s touto poslednou aktualizáciou bola pridaná aj kompatibilita prenášania zvuku a videa v chat konverzáciach s AIM klientmi. Na iChat sa totiž prihlasujete s AIM/.Mac účtom. Ten beží na rovnakých serveroch ako klasický známy AIM. Ak komunikujete s užívateľom na Windows, ktorý používa klienta AIM, môžete využívať aj hlasovú a video komunikáciu.

Konferenčné iChat video vyzerá takto (kliknite pre zväčšenie):

iChat

Takéto multi-konferencie zrejme fungovať pri komunikácii s Windows užívateľmi nebudú, ale nevidím v tom veľký problém. Napriek obľúbenosti Skype je pridaná kompatibilita možno o jeden dôvod viac, prečo využívať jednoduchý a komfortný iChat.

komentárov
 1. ked uz sme pri tom ichate ako pouzivam skype a adium ale ako sa vytvara konto pre AIM alebo .MAC (je to za peniaze?)

  0
  0
 2. Mozno s krizom po funuse, ale aj tak: staci si vytvorit trial .Mac konto, iChat bude fungovat aj po vyprsani trialu.

  0
  0
 3. tiez by bolo dobre spomenut, ze ichat funguje bez problemov s icq (daju sa pridavat pouzivatelia icq) a tiez namiesto AIM uctu staci zadat icq cislo a heslo, takze aim ucet netreba. cez jabber tiez ichat funguje s google talk, yahoo a msn klientami.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.