Ďalšia hŕstka informácií o Leopardovi

V developerskom preview-release Mac OS X Leopard sa nachádzajú minimálne hardwarové požiadavky pre beh/inštaláciu systému:

 • Intel, PPC G4 alebo G5 procesor, DVD mechanika, zabudovaný FireWire, najmenej 256 MB Ram pre PPC Macy, 512 MB pre Intel Macy, aspoň 6 GB diskového priestoru, 8 GB s developerskými nástrojmi

Požiadavky sú skutočne minimálne, Leopard nainštalujete aj na 5 rokov starý Mac. Nepotrebujete 64 bit procesor.

 • Leopard WALLPAPER, zelená tráva je už na stiahnutie. Kliknite na ALL SIZES tlačidlo nad náhľadom. UPDATE: Hi-res 2560×1600 ťahajte z www.macblog.sk.
 • Geekbench ukázal, že Leopard developer build beží zhruba rovnako rýchlo ako Tiger (viac-menej syntetický test, ktorý nedokazuje nič)
 • Neznámy blogger už publikoval prvé poznatky z testovania. Blog príspevok bol však odstránený, zrejme na požiadavku Apple. Bloger písal o veľmi rýchlom Spotlighte (nečakáte už po napísaní prvých dvoch-troch písmenok), Stacky označil ako fantastickú funkciu. Žiadne zlé skúsenosti.

Viac na macrumors.com.

komentáre
 1. no super ten zeleny wallpaper z Leoparda sa neskutocne hodi k mojmu ciernemu macbooku vyzera to vynikajuco.
  K tomu blogerovi:
  zoznam jeho poznatkov ci uz + alebo – som uviedol v teme Ďalšie správy po WWDC: Upresnenie noviniek v Leopardovi myslim ze 24. alebo 25. prispevok

  0
  0
 2. ta iphone rybka je lepsia ako ta ta trava ako podla mojho nazoru celkova ta trava z leoparda ze by bolo nieco uzasne neda sa povedat aj ked mozno iny dojem robi s kombinaciou list a docku z leopardu

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.