Ďalšia hŕstka informácií o Leopardovi

V developerskom preview-release Mac OS X Leopard sa nachádzajú minimálne hardwarové požiadavky pre beh/inštaláciu systému:

 • Intel, PPC G4 alebo G5 procesor, DVD mechanika, zabudovaný FireWire, najmenej 256 MB Ram pre PPC Macy, 512 MB pre Intel Macy, aspoň 6 GB diskového priestoru, 8 GB s developerskými nástrojmi

Požiadavky sú skutočne minimálne, Leopard nainštalujete aj na 5 rokov starý Mac. Nepotrebujete 64 bit procesor.

 • Leopard WALLPAPER, zelená tráva je už na stiahnutie. Kliknite na ALL SIZES tlačidlo nad náhľadom. UPDATE: Hi-res 2560×1600 ťahajte z macblog.sk.
 • Geekbench ukázal, že Leopard developer build beží zhruba rovnako rýchlo ako Tiger (viac-menej syntetický test, ktorý nedokazuje nič)
 • Neznámy blogger už publikoval prvé poznatky z testovania. Blog príspevok bol však odstránený, zrejme na požiadavku Apple. Bloger písal o veľmi rýchlom Spotlighte (nečakáte už po napísaní prvých dvoch-troch písmenok), Stacky označil ako fantastickú funkciu. Žiadne zlé skúsenosti.

Viac na macrumors.com.

komentáre
 1. no super ten zeleny wallpaper z Leoparda sa neskutocne hodi k mojmu ciernemu macbooku vyzera to vynikajuco.
  K tomu blogerovi:
  zoznam jeho poznatkov ci uz + alebo – som uviedol v teme Ďalšie správy po WWDC: Upresnenie noviniek v Leopardovi myslim ze 24. alebo 25. prispevok

  0
  0
 2. ta iphone rybka je lepsia ako ta ta trava ako podla mojho nazoru celkova ta trava z leoparda ze by bolo nieco uzasne neda sa povedat aj ked mozno iny dojem robi s kombinaciou list a docku z leopardu

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.