Correo – alternatíva k Mail.app

Tí, ktorí nie sú spokojní s integrovaným mail klientom Mail.app od Apple, majú možnosť si vyskúšať alternatívu mailového klienta, ktorý patrí do rodiny Mozilla projektov a volá sa Correo. Je to vlastne niečo podobné, ako je známa dvojica Firefox s Thunderbird – v tomto prípade je to prehliadač Camino a mailový klient Correo.

Correo je hybrid Mozilly a Cocoa toolkitu, ktorý je síce zatiaľ v rannom štádiu vývoja, (aktuálne vyšla verzia 0.2) ale už je celkom dobre prepracovaný a pripravený na bežné používanie. Obsahuje už funkcie implementované z Mac OS X ako je Keychain a Address Book podpora. Medzi ďalšie funkcie patria podpora príloh (attachments), prezeranie mailu v samostatnom okne alebo automatické doplňovanie textu pri písaní. Vývojári majú plány doimplementovať v ďalších verziách podporu pluginov, (napríklad pre možnosť vytvorenia synchronizácie s PDA), záložky a ďalšie. Correo vie pracovať s POP a s IMAP multi-účtami a samozrejme s SMTP protokolom na odosielanie pošty.

Viac screenshotov a oficiálnu stránku nájdete na http://www.nkreeger.com/correo.

komentárov
  1. mne Mail.app celkom vyhovuje, pacia sa mi velmi smart mailboxi. To co sa mi na nom velmi necpaci, ze nedokaze (myslim tym u mna nefungujuce) ukladat odoslanu postu na moj imap server, a ma problemy s TLS-kom pri odosielani posty, moj server je plny dakych warningov pri kazdom odoslanom maile. Zatial som sa nedostal k tomu riesit to. Nemate nahodou niekto skusenosti s pouzivanim courier-imap a Mail.app a ukladanim odoslanej posty na server? Nejaky typ ako courier-imap setupnut aby to fungovalo?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.