Cisco a Apple sa na iPhone nakoniec dohodli

Spoločnosť CISCO uviedla v decembri 2006 svoj VOIP telefón iPhone. CISCO zároveň vlastní už viac než 5 rokov trademark na tento názov, no zákony v USA stanovujú, že pri nedostatočnej ochrane a pri neobnovení trademarku je jeho platnosť po piatich rokoch ukončená. Teoreticky teda CISCO trademark iPhone už nevlastní, no napriek tomu si naň spoločnosť robila nárok.

Po uvedení Apple iPhone na Macworlde 2007 CISCO okamžite podal na Apple žalobu a začal sa súdny spor o trademark. Po dvoch mesiacoch nakoniec server MacNN informuje, že obe spoločnosti už uzavreli dohodu. Apple aj CISCO môžu používať názov iPhone pre svoje zariadenia na celom svete.

Ďalšie detaily a iná spolupráca je ešte v procese vyjednávania, dôležité však je, že Apple už nemá žiadne prekážky v uvedení svojho telefónu iPhone.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.