Chceli by ste sa ubytovať v iPode?

iPod sa stal inšpiráciou pre dvadsaťšesť poschodovú budovu v meste Dubai, ktorá by mala byť postavená do konca roku 2009 v projekte za $800 miliónov.

V budove nazvanej The Pad (pôvodný pracovný názov bol iPad) navrhnutej hong-kongskou firmou James Law Cybertecture by malo byť miesto pre dvestotridsaťjeden bytov a kancelárií. Sama budova by mala byť postavená v sedem stupňovom uhle, podobne ako iPod zasunutý v docku, ktorý je väčší ako uhol samotnej Šikmej veže v Pise.

Každý apartmán je vybavený technologicky pokročilými zariadeniami a je „symbiózou technológií, architektúry, interiérového dizajnu a softvéru“, ktoré zahŕňajú iFeatures komunikácie, zábavu a nakupovanie v inteligentných interiéroch a otvorených priestranstvách s panoramatickým výhľadom.

Názory ľudí na The Pad sa rôznia. Jedni sa nevedia dočkať jeho postavenia, iným sa tento nápad nepozdáva a tvrdia, že architekti stratili všetku originalitu a zmysel pre kreativitu.

Na obrázku vizualizácia The Padu. Viac informácií:

komentáre
 1. ono podstatne je s kym sa ubytujem, nie kde.. :-)
  co povies, hanka?
  ale inac je to celkom originalne – ako vsetko ostatne v SAE (money talks)

  0
  0
 2. Ja sa ubytujem snad hocikde mimo Spojenych Arabskych Emiratov. Rit sveta. Aj ked si Ti chlipni sejcikovia maju miliardy dolarov a 12 manzeliek a rozhadzuju peniaze, ktore by sa ovela viac zisli krajinam tretieho sveta, nie je to prave najlepsia destinacia. Nech si tam byvaju oni. Ja dam radsej prednost Irsku. A tiez nie s hocikym :D

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.