Chceli by ste sa ubytovať v iPode?

iPod sa stal inšpiráciou pre dvadsaťšesť poschodovú budovu v meste Dubai, ktorá by mala byť postavená do konca roku 2009 v projekte za $800 miliónov.

V budove nazvanej The Pad (pôvodný pracovný názov bol iPad) navrhnutej hong-kongskou firmou James Law Cybertecture by malo byť miesto pre dvestotridsaťjeden bytov a kancelárií. Sama budova by mala byť postavená v sedem stupňovom uhle, podobne ako iPod zasunutý v docku, ktorý je väčší ako uhol samotnej Šikmej veže v Pise.

Každý apartmán je vybavený technologicky pokročilými zariadeniami a je „symbiózou technológií, architektúry, interiérového dizajnu a softvéru“, ktoré zahŕňajú iFeatures komunikácie, zábavu a nakupovanie v inteligentných interiéroch a otvorených priestranstvách s panoramatickým výhľadom.

Názory ľudí na The Pad sa rôznia. Jedni sa nevedia dočkať jeho postavenia, iným sa tento nápad nepozdáva a tvrdia, že architekti stratili všetku originalitu a zmysel pre kreativitu.

Na obrázku vizualizácia The Padu. Viac informácií:

komentáre
 1. ono podstatne je s kym sa ubytujem, nie kde.. :-)
  co povies, hanka?
  ale inac je to celkom originalne – ako vsetko ostatne v SAE (money talks)

  0
  0
 2. Ja sa ubytujem snad hocikde mimo Spojenych Arabskych Emiratov. Rit sveta. Aj ked si Ti chlipni sejcikovia maju miliardy dolarov a 12 manzeliek a rozhadzuju peniaze, ktore by sa ovela viac zisli krajinam tretieho sveta, nie je to prave najlepsia destinacia. Nech si tam byvaju oni. Ja dam radsej prednost Irsku. A tiez nie s hocikym :D

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.