Adobe Photoshop CS3 nie je a nebude 64bit

Jeden z tvorcov Adobe Photoshop-u prezradil, že 64 bitové aplikácie Adobe sú v pláne, ale nestane sa tak v prípade balíka CS3 (čo už vieme z uvedenej betaverzie nového Photoshop-u).

Scott Byer vraví, že súčasné výhody 64 bitových aplikácii by Photoshopu so súčasným bežne rozšíreným hardwarom a softwarom veľmi nepomohli. Väčšina užívateľov totiž podľa pána Byera používa operačný systém s 32 bitovým adresovaním pamäte. Týka sa to aj systému Mac OS X Tiger s podporou 16GB RAM – systémy môžu prideliť jednej aplikácii maximálne 3GB RAM a tým pádom by 64 bitové adresovanie pamäte zostalo nevyužité. …Scott dodáva, že 64 bitové aplikácie nemajú rýchlejší prístup do operačnej pamäte ani žiadne rýchlostné výhody, ktoré by takéto aplikácie dokázali poriadne využiť. 64 bit môže mať aj opačný (spomaľujúci) efekt – kód prechádzajúci cez pamäťový subsystém je oproti 32 bitovému dvojnásobne veľký.

Osobne si myslím, že Scott má a zároveň nemá celkom pravdu. S príchodom 64 bitových Mac OS X Leopard a Windows Vista sa všetko zmení. Ale len teoreticky – väčsina firiem totiž OS neaktualizuje a nekupujú hneď ani nové balíky Adobe. Až do príchodu CS4 sme teda stále odkázaní na maximálne 3GB RAM pre program, čo je už podľa môjho názoru na grafiku dnešnej doby žalostne málo. Zároveň však aj môžeme byť radi, že programátorske sily boli venované univerzálnej binárke. 64 bit PPC aplikácie by nám na Intel Macoch nijako nepomohli.

zdroj: http://www.appleinsider.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.