Zmenenie pdb suboru?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Zmenenie pdb suboru?

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #73886
    tomas289
    Účastník (Participant)

    Zdravim. Mam doma novy prestigio eBook Reader, a mam problemy s dostanim suboru pdb donho.
    viem ho vlozit, subor( kniha i.assimov- nadace) sa mi otvori a ceske znaky mi nevie citac rozpoznat. prtom su v nom predinstalovane ceske knihy so znakmi uz. Potreboval by som poradit so softom ktory by akosi upravil tento pdb subor aby bol citatelny s tymi znakmi. Mozno staci zmenit len kodovanie, nemam s tym ziadne skusenosti…
    dakujem

    #239979
    raul
    Moderátor

    Callibre

    #240154
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Callibre, ale na zmenu kodovania myslim budes potrebovat konverziu cez prikazovy riadok. Neviem, ja som si na nejakych 3000 knih v PDB formate napisal AppleScript s callibre CLI utilitou v terminali :)

    Takto mi previedlo celych 3000 knih v PDB do ePub uplne automaticne…

    #240157
    monicqa
    Účastník (Participant)

    dobry clovek, neposkytnes to aj nam uboziakom co si s terminalom nerozumeju? :)

    #240159
    raul
    Moderátor

    Jozko, naco skript? Ved to spravi samo callibre. Staci nasatvit formatovanie, tusim win-1250.

    #240346
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    raul: ta, ale samo Callibre Ti do metadat ePubu neprida autora a nazov knihy na zaklade nazvu suboru :). Co je dolezite, ak chcete knihu vobec najst a stiahnut cez Callibre Content server (3 modre gulicky – zapnut to budete vediet). Bez spravnych metadat proste nejde najst kniha cez Stanza napr. (Get Books > Shared v Stanza najde vas Callibre server)

    A robit to rucne na 3000+ knihach nie je prilis velka sranda ;)

    Tu to je. Skript som neupravoval na vyhadzovanie okien pre nastavenie premennych (cesta k foldru s knihami, pripona formatu, napr. .pdb, vystupne kodovanie – nastavene na CP-1250 (Windows CE)). Vsetko je nakodovane natvrdo. Cesty si upravte sami podla klasickeho *nixoveho zapisu (je mozne zistit POSIX cestu hodenim foldra s knihami drag&drop do okna Terminalu). Dalej, knihy je nutne prehodit do jedneho foldra, prezeranie podpriecinkov som neriesil.

    Natvrdo je tiez nastavene filtrovanie autora a nazvu knihy z nazvu suboru, ak neviete aspon ciastocne regulerne vyrazy, tak smola :D

    Vzasade, metadata sa nastavuju nasledovne casti skriptu:
    set theAuthor to (do shell script „echo ‚“ & myFile & „‚“ & “ | perl -pe ‚s/(.+?)-(.+)/$1/g‘ | sed ‚s/_/ /g'“)
    set theTitle to (do shell script „echo ‚“ & myFile & „‚“ & “ | perl -pe ‚s/(.+?)-(.+)(\\.pdb|\\.PDB)/$2/g‘ | sed ‚s/_/ /g'“)

    Prvu cast nie je nutne vysvetlovat „set theTitle/set theAuthor“ nastavi premenne. Samotne vyhladanie retazca v nazve suboru sa deje v casti „perl -pe ‚s/(.+?)-(.+)/$1/g'“, to, co je v zatvorkach je vzdy 1. cast, pomlcka – a druha cast nazvu suboru. V pripade „perl -pe ‚s/(.+?)-(.+)/$1/g'“ teda nastavime autora na prvu cast nazvu suboru (.+?) pred pomlckou – tym, ze z nazvu vyfiltrujeme prvu cast cez premennu $1. Ak mate v nazve suboru delenie napr. stylom AUTOR,(ciarka) (medzera)TITUL, tak namiesto (.+?)-(.+) date (.+?), (.+)

    Snad je to trosku zrejmejsie :)

    Je nutne v Callibre dat si nainstalovat nastroje pre prikazovy riadok (Callibre > Ozubene kolieska > Preferences > Advanced > Miscellanious > Install Command Line Tools).

    VSETKO NIZSIE JE SKRIPT. Skopirovat, vlozit do AppleScript Editor, upravit na svoje potreby, spustit.

    (*–––––––ZACIATOK SKRIPTU––––––––*)
    set theFiles to every paragraph of (do shell script „ls ~/Desktop/knihy“)
    repeat with i from 1 to (count theFiles)
    set myFile to item i of theFiles as string
    set convertedFile to (do shell script „echo ‚“ & myFile & „‚“ & “ | perl -pe ‚s/(\\.pdb|\\.PDB)/.epub/g'“)
    set theAuthor to (do shell script „echo ‚“ & myFile & „‚“ & “ | perl -pe ‚s/(.+?)-(.+)/$1/g‘ | sed ‚s/_/ /g'“)
    set theTitle to (do shell script „echo ‚“ & myFile & „‚“ & “ | perl -pe ‚s/(.+?)-(.+)(\\.pdb|\\.PDB)/$2/g‘ | sed ‚s/_/ /g'“)

    try
    do shell script „ebook-convert ‚/Users/zhujo/Desktop/knihy/“ & myFile & „‚“ & “ ‚/Users/zhujo/Desktop/knihy/“ & convertedFile & „‚“ & “ –input-encoding CP1250 –input-profile default –output-profile default –pretty-print –change-justification justify –smarten-punctuation –authors “ & „‚“ & theAuthor & „‚“ & “ –title “ & „‚“ & theTitle & „‚“ & “ && calibredb add -a ‚“ & theAuthor & „‚“ & “ -t ‚“ & theTitle & „‚ “ & „‚/Users/zhujo/Desktop/knihy/“ & convertedFile & „‚“
    end try
    end repeat
    display dialog „Hotovo!“
    (*–––––––KONIEC SKRIPTU––––––––*)

    #240348
    sugipe
    Účastník (Participant)

    mne do kindle uplne dobre preraba veci stanza, len ulozit ako a presunut do citacky.

    #240351
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    sugipe: no to je pekne, lenze tu klientsku aplikaciu pre velke OS (mac OS X, Windows) zaboha na ich serveri najst :). Jo a je to take stupidos riesenie, kedze musis tahat veci po kabli. Takto to mas pekne na svojom domacom serveri a len si z iPadu vyberies, co chces citat. Stiahnes cez wifi a ides…

    V pripade ked ste na cestach, staci povolit spravny port na firewalli a cez web server v callibre sosat knihy rovno do iPhone kdekolvek mate aspon GPRS

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.