Prevod PDF do ePub

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Prevod PDF do ePub

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #106512
    martinjuran
    Účastník (Participant)

    Ahojte, mžno máte skúsenosť s nasledovným :
    Cez Callibre ( ak poznáte lepšie na OSX dajte info) potrebujem previesť text z PDF do formátu ePub. Problém je v tom, že po stranách „hlavného“ textu sú umiestnené malé stĺpčeky textu s poznámkami ( sem tam aj fotka z textom). Ked to pustím cez štandardne nastavenú konverziu, mi tie poznámky na kraji textu zaradí do hlavného textu ( spoji vety) a tým pádom je text nezrozumiteľný. Viete niekto ako to previesť korektne ?
    Vďaka!

    #411692
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    no jedine najprv asi preulozit do HTML, vyhadzat rucne tie bocne poznamky a potom do ePub. Kazdopadne bez rucneho zasahu sa nepohnes.

    Bud na konverziu do HTML pouzijes homebrew a nainstalujes si pdftohtml utilitu (brew install pdftohtml) alebo pouzijes Acrobat.

    Alebo urobis medzikrok do HTML v calibre a po vycisteni do ePub.

    #411699
    martinjuran
    Účastník (Participant)

    Skúsim. Aj ked by bolo lepsie nájsť cestu, ako tie poznámky zachovať.
    V princípe mi je jedno ci to mám ako PDF alebo ePub v prípade iPadu. Ale sem tam používam 5′ čítačku od Kobo ( naj ma na dovolenke meste sa mi do vrecka plaviek na pláž) a tam je originál PDF nečitateľné, nakoľko sa nedá meniť veľkosť písma.
    Vďaka Jozef v každom prípade.

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.