Odpoveď na: invisibleshield ZAGG objednanie danej folie

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes invisibleshield ZAGG objednanie danej folie Odpoveď na: invisibleshield ZAGG objednanie danej folie

#133451
toki
Účastník (Participant)

to VAJDY: Poziadaj banku o embosovanu platobnu kartu, alebo uverovu kreditnu kartu. V druhom pripade je to vsak narocnejsie, kedze banka si overuje tvoje financne pozadie (pre studentov takmer nepouzitelne). Zavisi to vsak skutocne od pripadu k pripadu.

Terminologia a vysvetlenie:
=======================

Kreditna karta – na rozdiel od debetnej karty nepredstavuje kreditná karta kľúč k finančným prostriedkom na bežnom účte, ale ako už sám názov napovedá, stelesňuje úver t.j. kredit. Použitím kreditnej karty pri výbere peňazí z bankomatu alebo platbou u obchodníka je čerpaná pôžička, ktorú je potom nutné splatiť.

Embosovaná platobná karta – okrem magnetického prúžku alebo čipu (alebo oboch technológií) majú na svojej lícnej strane reliéfne (vystúpenými znakmi) vytlačené všetky informácie potrebné na správne zúčtovanie transakcie – meno držiteľa karty, číslo karty a jej platnosť. Výhodou embosovanej platobnej karty je širšia možnosť jej použitia – okrem obchodov vybavených elektronickým platobným terminálom je totiž možné embosovanou platobnou kartou zaplatiť tiež v obchode, ktorý je vybavený mechanickým snímacím zariadením (tzv. imprinterom). Prostredníctvom imprinterov sú informácie z embosovanej platobnej karty otlačené na doklad o predaji (účtenka za platbu kartou za tovar/službu). Ide napr. o kartu so značkou MasterCard.

Zdroj: MasterCard :-)

P.S.: Za urcity poplatok alebo v lepsom pripade ti ju vydaju v ktorejkolvek banke na Slovensku.
P.S.: Prijemne online nakupovanie