Odpoveď na: Deinterlaced HD formatu – sekane video

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Deinterlaced HD formatu – sekane video Odpoveď na: Deinterlaced HD formatu – sekane video

#115122
EmElEn
Účastník (Participant)

Procesy, ktoré si opísal, sú o niečo zložitejšie, ako som si doteraz myslel. Skutočne som to bral veľmi zjednodušene. Keď som to čítal prvý krát, skoro sa mi zatočila hlava pri pomyslení na objem vedomostí, ktoré musím nadobudnúť zo zmiešaných zdrojov. Existuje nejaká kniha, alebo iný zdroj, ktorý tento post produkčný proces popisuje detailne? Je to dosť náročné na predstavivosť.

Dnes som robil testy so zeleným pozadím. Mám isté problémy s nasvietením, no to by nemal byť veľký problém. Najskôr som to skúšal cez Shake, no ako som po chvíli zistil, bez prečítania 200 strán sa v Shake-u nepohnem. Vo Final Cut to už potom išlo v pohode. Je to fascinujúce!

Ak Ťa už priveľmi neobťažujem, a nevadí Ti to, rád by som sa Ťa ešte opýtal niekoľko otázok:

1. Je balík Final Cut Studio + Shake + Maya dostatočne vybavený pracovný balík programov na filmovú výrobu? Jasné že si nemyslím, že z toho dostanem profesionálnu prácu, pretože ja sám na takej úrovni nie som. Ide mi len o potenciál. Ak nie, aké dodatočné programy sú používané?

2. Prečo všetci strihači, ktorých som videl na videách, používajú programové vybavenie Adobe? Je lepšie, ako od Apple?

3. Zaujímalo by ma, akým spôsobom sa dá dosiahnuť počítačová zmena prostredia scény. Na začiatku HP 5 je scéna v tuneli, ktorú natáčali v štúdiu za plného osvetlenia. Po post produkcii však vyzerala ako tmavý a temný tunel. Podľa mojej mienky to robí Color, no z doterajších testov som nedostal požadovaný výsledok.

4. Najzávažnejšia otázka – spôsob prevodu obrazu do počítača. Momentálne to robím cez Log and Capture -> pustím video -> Capture Now. Iné spôsoby bugujú. Keď to však robím takto, neodeľuje mi clipy, ako to robilo iMovie HD. Dá sa to? Kamera – Sony DCR-TRV12E, pripojenie – Fire Wire.

Zatiaľ mi došli otázky. Ďakujem Ti za pomoc a za link. Zdá sa, že zapožičanie bude jediné vyhovujúce riešenie.