iPhone 11 bol najpredávanejším smartfónom v prvom polroku 2020

Podľa nového prieskumu firmy Omdia je súčasná generácia iPhonu najobľúbenejším smartfónom roku.

Odhady hovoria o takmer 38 miliónoch predaných kusov za tento rok. Oproti minuloročnému bestselleru, ktorým bol iPhone XR, si tak jedenástkový model kúpilo o takmer 11 miliónov ľudí viac.

Kľúčová pre tento rekordný úspech bola najmä nižšia základná cena oproti modelu XR v kombinácii s hardvérovými vylepšeniami. Aj vďaka nim podľa záverov prieskumu dokázal Apple aj v súčasnej situácii udržať silné čísla predajov.

Za iPhonom 11 nasledovali v rebríčku popularity medzi používateľmi Samsung Galaxy A51 s 11,4 milióna predaných kusov a Xiaomi Redmi Note 8 s rovnými 11 miliónmi.

Do prvej desiatky sa dostalo aj niekoľko ďalších smartfónov od Apple – konkrétne cenovo dostupný iPhone SE (5 miesto, 8,7 milióna kusov), za ktorým nasledovali iPhone XR (8 miliónov kusov) a iPhone 11 Pro Max (7,7 miliónov kusov. Rebríček uzatváral iPhone 11 Pro (6,7 miliónov kusov).

V porovnaní s predchádzajúcim rokom predal Apple v druhom štvrťroku 2020 o 13% viac iPhonov – najmä vďaka úspechu iPhone 11 a iPhone SE.

zdroj: Omdia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Apple Intelligence
pokračovanie článku

Apple pripravuje generačný skok v označení svojho softvéru

Apple v minulosti využíval rímsku číslicu "X" nielen na oslavu jubilejnej iterácie svojho produktu, ale zároveň takáto verzia priniesla zásadné zmeny. Stačí si spomenúť nielen na iPhone X, ale aj na Mac OS X alebo profesionálny softvér Final Cut Pro X a Logic Pro X. S blížiacim sa 20. výročím iPhonu sa spoločnosť chystá na ďalšiu zásadnú zmenu v označovaní svojich produktov.
pokračovanie článku

iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu

Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.
pokračovanie článku

Apple vyvíja novú verziu Xcode s Claude AI

Apple v súčasnosti robí všetko preto, aby dobehol zvyšok technologického segmentu v oblasti umelej inteligencie. Keďže sa však firma nemôže spoliehať na terajšiu podobu Siri a Apple Intelligence, musí spolupracovať s inými firmami.