Jimmy Iovine kritizuje služby „freemium“

Zdroj: http://appleinsider.com/articles/15/10/07/jimmy-iovine-rails-against-freemium-price-model-says-most-tech-companies-are-culturally-inept

Streamovacie služby zdarma, slangovo nazvané „freemium“, sa stali terčom kritiky člena predstavenstva spoločnosti Apple, Jimmyho Iovina. Tento muž pochopiteľne zdôraznil výhody aplikácie Apple Music, ktorú nazval „možným riešením“ v boji proti freemiu.

„Streamovanie zdarma je ozajstným problémom. Čo sa týka záležitosti s freemiom, pravdou je, že v minulosti možno existovalo obdobie, keď sme to potrebovali. Momentálne však ide o klamlivú hru. Tieto spoločnosti si budujú publikum za chrbtom umelcov“ – prezradil Iovine.

Zatiaľ čo známe produkty typu Pandora či Spotify umožňujú aj bezplatné využívanie niektorých svojich služieb, v prípade Apple Music ide výhradne o platenú aplikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica

Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.
Apple John Ternus Tim Cook
pokračovanie článku

Tim Cook končí, novým CEO Apple bude John Ternus!

Špekulovalo sa o tom v poslednej dobe naozaj výrazne. Aj v súvislosti s odchodom viacerých vysokopostavených manažérov spoločnosti Apple sa skloňoval možný odchod Tima Cooka z role CEO spoločnosti Apple. Známy bol pritom už aj jeho nástupca - John Ternus.