Nový iPad Air má podľa testov výkon identický s iPadom Pro

Čip v piatej generácii tabletu ponúka rovnakú 3,2GHz frekvenciu.

iPad Air s čipom M1 dosiahol v teste skóre 1700 pre single-core a 7200 pre multi-core. Výsledky teda poukazujú na fakt, že novinka sa výkonovo vyrovná iPadu Pro s rovnakým čipom. Najnovší Air tak prekonáva v CPU výkone svojho predchodcu s A14 Bionic o 60 až 70%.

Čip M1, ktorý mal debut na platforme Mac, prináša na iPad Air 8GB pamäte. Výsledky benchmarkov ukazujú, že Apple procesor nepodtaktoval ako to bolo napríklad v prípade iPadu mini s čipom A15 Bionic.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Bude John Ternus skutočne novým CEO spoločnosti Apple?

Apple začal v ostatných mesiacoch stavať do popredia postavu Johna Ternusa, šéfa hardvérového inžinierstva. Vo svojej pozícii je tak prakticky priamo zodpovedný za súčasné produkty firmy. Ozývajú sa však kritické hlasy, podľa ktorých by nemusel byť najlepšou voľbou na nástupcu Tima Cooka.