YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.

Áno aj nie

Sledovanie videa v tzv. režime Picture-in-Picture (PiP) je natívnou funkcionalitou novej verzie iOS a iPadOS. YouTube ako jedna z aplikácií, ktorá väčšine napadne, keď ide o sledovanie videí, paradoxne po vydaní nového iOS 14 túto možnosť takpovediac zablokovala.

Dostupná bola iba pre používateľov s Premium účtom. Ostatným možnosť sledovať videá v PiP YouTube neponúkal, resp. priamo znefunkčnil po update na nový systém.

Teraz však platforma urobila otočku o 180 stupňov a funkcionalitu sprístupnila pre všetkých. Nefunguje však (zatiaľ) priamo v apke, ale iba pri sledovaní cez Safari. Tu je spomínaný návod:

Ako sledovať YouTube v PiP režime

1. Otvorte si v Safari web YouTube.

2. Nájdite video, ktoré chcete sledovať

3. Otvorte ho ako full screen.

4.Teraz máte dve možnosti – buď sa príslušným gestom vrátite na plochu, resp. do kartového zobrazenia všetkých otvorených apiek, alebo ťuknete na ikonku PiP.

5. Oba postupy aktivujú prehrávanie v zmenšenom náhľade.

Tip

Náhľad môžete presúvať ťahaním do jedného z rohov obrazovky a dvomi prstami meniť jeho veľkosť ako pri zoomovaní.

Mlčanliví vývojári

Pokiaľ ide o oficiálne informácie, YouTube zmenu názoru žiadnym spôsobom nekomentoval, nie je teda jasné, či ide o zmenu dočasnú alebo trvalú.

Opäť zopakujeme, že sledovanie v PiP režime v rámci YouTube apky možné nie je, keďže nikdy touto funkcionalitou nedispponovala. Objavili sa síce zákulisné informácie, že YouTube tento prvok testuje, no opäť sme sa nedočkali oficiálneho oznámenia.

Obraz v obraze, čerstvo doplnený do iOS 14 a iPadOS 14 je však iba časťou skladačky. Novú funkcionalitu musia implementovať a sprístupniť aj developeri, inak táto možnosť ostane v konkrétnych apkách nedostupná.

 

zdroj: MacRumorsČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.