Koronavírus bot vám povie všetko podstatné. Stačí sa opýtať.

Nový projekt prináša inteligentného chatovacieho bota pre Slovensko.

Ide o Messenger bota, ktorý vám v rámci apky Messenger odpovie na vaše otázky ohľadom nového koronavírusu ale aj pošle nové prijaté opatrenia – napríklad zmeny nariadení. Spýtať sa môžete na aktuálne počty nakazených, novinky z predošlého dňa, možnosti prevencie a ochrany vlastného zdravia či symptómy. Výhodou je, že s botom môžete komunikovať ako so známymi či priateľmi:

“Ako sa chrániť?”, 
“Koľko je nakazených v Poprade” alebo len “Poprad”
“Koho môžem kontaktovať” a podobne.

Projekt vytvoril Martin Galovič, ktorý sa podieľal aj na vzniku apky Zosťaň zdravý. Bot bude neustále vylepšovaný tak, aby vedel odpovedať na čo najviac otázok.

Má pribudnúť aj mapa nových prípadov na Slovensku, či online test. Ten používateľom povie, či je možné, že ste pozitívni na koronavírus. Časom by mal bot posielať aj novinky  – napríklad, keď sa začne nová fáza otvárania obchodov, fitiek a pod.

Veľkým plusom bota je komfort – pre dostupnosť informácií, štatistík a ďalších dôležitého obsahu nemusíte nič inštalovať, stačí v Messengeri napísať botovi a zistiť, čo vás zaujíma.

Viac info a samotného Koronabota nájdete na oficiálnom webe.

zdroj: KoronabotČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.