Apple nyní upozorňuje uživatele aby si aktivovali dvoufaktorové ověřování

Apple začal uživatele iOS 10.3 beta navádět, aby si aktivovali na svém Apple ID dvoufaktorové ověřování. Upozorněni budete pomocí notifikaci podobné třeba jako té, která se zobrazí, když vám přijde nová zpráva. Tato novinka se začala objevovat v posledních zhruba 24 hodinách. 

Pokud se notifikace zobrazí na zamčené obrazovce, stačí přes ni přejet zprava doleva a dostanete se na obrazovku v aplikaci Nastavení, která vysvětluje co to dvoufaktorové ověrování je a jak ho aktivovat. Dále se tu ještě nachází tlačítko, které po stisknutí vysvětlí více o této funkci.

Apple chce dostat uživatele, aby si aktivovali dvoufaktorové ověřování ještě jednou věcí. Pokud otevřete Nastavení a tuto možnost nemáte zapnutou, uvidíte nahoře v aplikaci upozornění, které vás bude žádat, abyste tak učinili. Toto oznámení se zde bude ukazovat i pokud budete ignorovat výše zmíněnou notifikaci. Dvoufaktorové ověření je nutné mít nastavené i pokud chcete používat funkci Auto Unlock v kombinaci s Apple Watch. Návod jak tuto funkci nastavit naleznete zde.

Apple v Nastavení vysvětluje tuto funkci zhruba nějak takto:

Dvoufaktorové ověření je nejlepší cesta jak zabezpečit váš účet. Dokáže ochránit váš účet i pokud k němu někdo zjistí heslo.

Když se někam pomocí svého Apple ID přihlašujete, potvrdíte svou identitu jedním z vašich zařízení, nebo vašim telefonním číslem.

Tato notifikace však jen tak nezmizí. Musíte ji manuálně smazat, nebo dvoufaktorové ověřování povolit. Normální notifikace byste se zbavili odemknutím telefonu. Této se tímto způsobem nezbavíte.

Proces aktivace dvoufaktorového ověřování je až neuvěřitelně jednoduchý. Po zobrazení notifikace stačí v Nastavení klepnout na možnost Zapnout a potom stačí jen potvrdit vaše telefonní číslo. Od této chvíle je dvoufaktorové ověřování zapnuté. Dostanete jen krátký email od Applu potvrzující zapnutí této funkce.

To, že se Apple snaží donutit uživatele k aktivaci tohoto je celkem chytrý krok. Zvláště potom od firmy, která se snaží svým uživatelům zajistit co nejvyšší stupeň zabezpečení. Notifikace se zatím zřejmě ukazuje jen uživatelům s iOS 10.3 beta. Jakmile ale vyjde veřejná iOS 10.3, zřejmě se tohoto oznámení dočkají všichni, kteří upgradují. Dvoufaktorové ověřování přidá na váš účet další vrstvu bezpečnosti a ta by se v dnešní době neměla brát na lehkou váhu.

V praxi tato funkce funguje tak, že při přihlašování pomocí Apple ID (třeba na iCloud.com) vám na všechny z vašich zařízení přijde oznámení, že se někdo chce přihlásit na váš účet a zobrazí se přibližná poloha. Pokud jste si této akce vědomi, můžete toto potvrdit a zobrazí se kód, který zadáte do prohlížeče, kde se přihlašujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica

Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.
Apple John Ternus Tim Cook
pokračovanie článku

Tim Cook končí, novým CEO Apple bude John Ternus!

Špekulovalo sa o tom v poslednej dobe naozaj výrazne. Aj v súvislosti s odchodom viacerých vysokopostavených manažérov spoločnosti Apple sa skloňoval možný odchod Tima Cooka z role CEO spoločnosti Apple. Známy bol pritom už aj jeho nástupca - John Ternus.