Začiatočník MacBook air 13″

Domov Diskusné Fóra Tipy, triky, modding v Mac OS X Začiatočník MacBook air 13″

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103727
    Janka9
    Účastník (Participant)

    Čaute ľudia.
    Som nová majiteľka macu air 13″ 2014 a pred tým som mala Windows. Na MAC som sa rozhodla prejsť pretože som v poslednej dobe nemala dobre skúsenosti s Windowsom a mám aj iPhone 5s tak som si povedala prečo nevyskúšať. Naplnilo to nadmieru moje očakávania. S macom som veľmi spokojná.
    No ale teraz už k veci :D. Čo by som podla vás mala ako začiatočník vedieť ? Čo mám nainštalovať? Treba do toho nejaký antivírusový program ? Ďakujem za odpovede :)
    Pekný deň.

    #399565
    Uso
    Účastník (Participant)

    Určite MacKeeper, ale rýchlo, kým nie je neskoro! :D

    #399566
    Janka9
    Účastník (Participant)

    To je antivírusový program ?

    #399567
    kranky
    Účastník (Participant)

    to bol joke …

    #399570
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Antivírus nepotrebuješ. Ale v nastaveniach systému zapni firewall, v základe je vypnutý.

    #399572
    vlado_bb
    Účastník (Participant)

    Antivirus nepotrebujes a pokial ide o to, co by si mala nainstalovat – to zavisi od toho, co na macbooku potrebujes robit. Celkom dobry postup je instalovat len ak naozaj musis, postupne zistis, ze vela veci co potrebujes, tam uz mas.

    #399577
    cecuch
    Účastník (Participant)

    Mozno Paragon sw ak by sa ti vyskytol flash disk s ntfs formatom…

    #400014
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Janka, aby bolo jasne, ten MacKeeper bol zart, URCITE TO NEINSTALUJ!!!!

    Ani ziadny antivirak.

    Ostatne – zavisi, co potrebujes. Urcite v Tvojom pripade asi nejaky kancelarsky balik, bud iWork (zdarma), LibreOffice alebo kupit plny MS Office.

    Zavisi od potrieb a co ides na tom robit. Bez toho tazko nieco odporucit.

    #400015
    rackom
    Účastník (Participant)

    Zavisi od toho co s tym chces robit :) Vo vseobecnosti odporucam klasicke aplikacie ako Skype :D, VLC (videa, filmy), UnRarX (obdoba WinRAR), Adium (na gtalk, icq, …).

    #400017
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Na videá sa mi najviac osvedčil Movist, ale je platený.

    Na vyššie zabezpečenie používam LittleSnitch, tiež platený a podľa mňa nie je vhodný pre úplných začiatočníkov čo sa práce s PC/Mac týka.

    #400018
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ech, na videá jej uplne stačí VLC :)
    a na filmy je super Popcorn Time, tá najnovšia verzia je super :) aj prehrávač je v pohode tam ^_^
    na .rar používam StuffIt Expander

    Lukáš úplne si ťa predstavujem ako paranoidne sleduješ ten LittleSnitch :D

    #400277
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Osobne moc VLC v laske nemam, radsej nahradu zdarma MPlayerX na App Store. Ale to uz je na potrebe kazdeho zvlast.

    StuffIt Expander v dnesnej dobe uz urcite nie, v dobach klasickeho Mac OS to bol kral, ale dnes uz nema moc cim oslovit. Na rozbalovanie pouzivam Unarchiver alebo unrar pre prikazovy riadok, ak potrebujem rozbalit fakt masu suborov.

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.