Windows 10 na externom SSD Thunderbolt 3

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Windows 10 na externom SSD Thunderbolt 3

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #514690
    Banix
    Účastník (Participant)

    Ahojte, chcel by som aby mi fungoval Windows 10 na externom SSD Thunderbolt 3. Pozeral som na nete veľa “overenych” návodov ako nainštalovať Windows 10 na externý SSD, čo aj fungovalo, až na jeden detail … vždy keď už nainštalujem Widnows 10, reštartnem MacBook pro, tak medzi startup diskami mi ho neukazuje. Doteraz neviem prečo. Ak máte nejaké tipy, dajte mi vedieť. Ten disk v pohode vidím pod OS X aj pod Windows 10, problem je že keď dám “alt”, tak pri štarte ho nevidím ako startup disk.

    Dajte vedieť ak na niečo prídete, dik ;)

    #514692
    artim808
    Účastník (Participant)

    Chod na System Preferences –> Startup Disk –> Target Disk Mode
    Ked sa restartuje vidis ten disk tam?

    #514698
    toth
    Účastník (Participant)

    Ahoj, trápil som sa s tým od 7.1. do 27.2., ale podarilo sa… potrebuješ, žiaľ, nainštalovať starší OS než Sierra (ja som to robil pod Maverickom – defaultný na iMac late 2013).

    Nainštaloval som normalne na primárny disk windows cez Bootcamp, z tej particie som vytvoril zalohu cez winclone a tú som cez winclone prekopíroval na voľnú partíciu externého disku…

    po spustení Macu a podržaní ALT je partícia Windows bootovateľná :-)

    Snáď Ti to pomôže

    #514717
    subside
    Účastník (Participant)

    Riešil som to minulý týždeň, keď som si chcel nainštalovať Win 10 na Samsung T5. Tvralo mi to deň, ale podarilo sa.

    Odporúčam tento návod a nasledujúcimi odlišnosťami:

    1. sťačí Ti nainštalovať bootcamp partíciu na mac
    2. stačí ti jeden externý HD – SSD si cez diskutility naformátuj na exfat, aby ho vedel prečítať aj windows a skopíruj si tam win10.iso a bootcamp ovládače.
    4. z exSSD si do windowsu pokojne na plochu nakopíruješ win10.iso ako aj bootcamp ovládače
    3. v bootcamp windowse si prostredníctvom programu, ktorý sa volá Rufus (bezplatne dostupný pre Win) z win10.iso spravíš inštalačku, prostredníctvom ktorej sa Ti nainštaluje win10 na exSSD. V Rufuse treba označiť, že chceš pracovať s exSSD, pretože Rufus štandardne vidí len usb disky.

    Doplním, že som to robil na macbook pro 15 (2016) s nainštalovanou Sierrou.

    #518371
    jasusch
    Účastník (Participant)

    Ahojte, nechcem zakladať novú tému nakoľko toto je celkom podobné na čo sa chcem aj ja opýtať. Chcel by som si nainštalovať, buď na SD-kartu alebo USB 3.0 starší OSX systém konkrétne yosemite. Je to vôbec možné?
    napr. na tento USB: http://www.samsung.com/ie/business/business-products/external-storage/usb-flash-drive/MUF-128BB/EU

    Na nete nachádzam rôzne blogy, kde už to riešili, no rád by som počul od nejakého jablčkára, či mu to normálne šlape a nemá s tým žiadne problémy. Prípadne nejaký návod by som tiež ocenil.
    Na macu mám Sierru, no kvôli nejakému softwéru by som chcel mať dostupný aj starší systém a nerád by som to riešil cez particie.

    Inak riešim to na macbook pro 15″ early 2013, i7, 500 ssd, 16 gb ram.
    Za akúkoľvek radu budem rád.

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.