Viac verzií OS na MACu

18. novembra 2019 o 16:46 Pomoc: software MartinS
  • 18. novembra 2019 o 16:46

Po update na HS som narazil na iMACu (21.5-inch, Mid 2011) na niekoľko problémov s AirDrop, BT a iné. Nepomohol žiadny vygooglený trik. Chcel som teda na jednom externom disku vytvoriť partície, na ktoré by som nainštaloval staršie verzie OS (El Capitan, Yosemite, Mavericks). Ani tu som však neuspel, lebo z HS mi nedovolí nijako nainštalovať kamkoľvek staršiu verziu OS.
Poznáte nejaký spôsob, ktorým by sa to dalo? Nechcem nevyhnutne downgradeovať iMAC na staršiu verziu OS.
Na problém som narazil aj pri pokuse urobiť to na Flashdisku (64GB). Tu sa mi nepodarilo vytvoriť ani partície.

zikky

0
  • 20. novembra 2019 o 8:56

Ahoj, zkoušel jsi vytvořit “bootable installer” nejakeho ze starsich macOS? A potom to tim installerem zkusit nainstalovat na ten externi disk.

  • 20. novembra 2019 o 9:46

Skúšal som všeličo. Nakoniec sa mi podarilo vytvoriť VM na Parallels a nainštalovať Yosemite i Mavericks. To je mi ale v princípe zbytočné, lebo na VM jednoducho niektoré funkcie OS X nefungnujú. El Capitan sa nepodaril a nedá sa už z AppStore stiahnuť ani jeho funkčný installer. Na externý disk sa mi pod HighSierou neda nainštalovať nijaký starší OS. Niekde som čítal, že je to u Apple štandard. Asi z rovnakého dôvodu sa mi nepodarilo urobiť ani USB-flash disk ano bootovací disk so starším OS. Zrejme by to chcelo mať “recovery image” starších OS a tie nahodiť na ext. disk alebo flasku a nainštalovať to cez obnovu systému. Skúsil som to s Carbon Copy Cloner. Ten vytvára bootovateľný backup. Ale potreboval by som taký backup zo stroja, na ktorom beží starší OS.
Škoda, že som si neodkladal backupy z predchádzajúcich inštalácií :-(.

zikky

0
  • 20. novembra 2019 o 12:04

Já jsem dříve ze Siery normálně bootovací flash disk v pohodě udělal i se starším OS, jen je potřeba někde sehnat ten installer, ten se dá ale stáhnout, nevím jestli přímo od Applu, ale na netu to určitě někde najdete. Potom přes appku Disk Creator vytvoříte tu bootovaci flashku. Když budete mít bootovaci flashku, pak už stačí OSX z této flashky naisntalovat na ten externí disk (to se dělá spuštěním Macu s držením klávesy Option, nedělá se to přímo z OS), ale na externak jsem to nikdy nezkousel.

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri

Vyhľadávanie
Booking.com
Booking.com

Send this to a friend