fbpx

Vetranie beží naplno pri bežných úkonoch Macbook Pro 2015

27. januára 2019 o 11:38 Pomoc: hardware tessio

tessio

0
  • 27. januára 2019 o 11:38

Ahojte mám MacBook Pro Retina Early 2015 – Mojave 10.14.2. Mac používam prevažne na kancelárske veci a internet.

Vertranie mi išlo naplno len jeden krát, keď som robil video v iMovie. Teraz stačí aby som si v safari otvoril napr. youtube a vetranie sa hneď spustí na maximum asi tak na 20 sekúnd a potom postupne spomaľuje. Toto mi robí hlavne keď ide len z baterky (207 cyklov cca 85% kapacity). Keď ho mám na nabíjačke, tak sa mi zdá, že to tak často nerobí.

Robil som už aj NVRAM a SMC reset a stále ten istý problém.

Nejké tipy čo by to mohlo spôsobovať?

• 27. januára 2019 o 15:07

pozri monitor aktivity aky proces ti to sposobuje.. lebo takto to moze byt hocico

tessio

0
  • 27. januára 2019 o 16:08

pozri monitor aktivity aky proces ti to sposobuje.. lebo takto to moze byt hocico

isaiah8888

Teraz som napr. sputil Mail a v monitore aktivity mi ukázalo pri Maily 65% využitie CPU, vetranie hneď vyletelo naplno a hneď sa aj začalo spomaľovať. toto isté mi urobilo aj napr pri spustení Spotify, včera mi to urobilo keď som zapl App Store a dal som vyhľadať aplikácie.

Teraz ale môžem napr Mail ukončiť a spustiť 10 krát a už sa vetranie nerozbehne.

Robí mi to asi týždeň. Pred tým úplne v phode som mal zapnutý word, excel, powerpoint, do toho som zapol spotify, youtube, safari, itunes, mail a kalenárd, stále som sa medzi apkami prepínal a vetranie ani nepíplo.

Aktualizácia prípsevku:

Teraz som napr. zatvoril App Store, CPU celkovo vyťažený asi na 10%  a vetranie sa spustilo naplno a hneď sa začalo spomalovať.

0xCF

78
  • 27. januára 2019 o 20:04

mam dve otazky:

– akym sposobom vypinas aplikacie? na co kliknes alebo co stlacis?

– mac po ukonceni prace vypinas, alebo ho len zavries a nechas spat?

tessio

0
  • 27. januára 2019 o 23:02

mam dve otazky:

– akym sposobom vypinas aplikacie? na co kliknes alebo co stlacis?

– mac po ukonceni prace vypinas, alebo ho len zavries a nechas spat?

0xCF

Aplikácie vypínam cez Dock pravým kliknem na appku a dám ukončiť. Mac beží cely deň a na noc ho vypínam, sem tam sa pozabudnem a iba ho zatvorim ale to tak max 1 krát za týždeň.

0xCF

78
  • 28. januára 2019 o 12:51

neviem sice aky mas dovod vypinat mac a quitovat aplikacie, ale skus zmenit navyky. aplikacie zatvaraj „cervenym krizikom“, nedavaj quit, len cmd+W. A mac zavri a nechaj ho spat, nevypinaj ho.

ale ked ti to robi tyzden a ty si pravdepodobne navyky predtym ine nemal, ktovie co to moze byt.

Pozri rebuild Spotlight index, ten by mohol pomoct

tessio

0
  • 28. januára 2019 o 13:39

neviem sice aky mas dovod vypinat mac a quitovat aplikacie, ale skus zmenit navyky. aplikacie zatvaraj „cervenym krizikom“, nedavaj quit, len cmd+W. A mac zavri a nechaj ho spat, nevypinaj ho.

ale ked ti to robi tyzden a ty si pravdepodobne navyky predtym ine nemal, ktovie co to moze byt.

Pozri rebuild Spotlight index, ten by mohol pomoct

0xCF

Vieš čo, to mám asi blbý zlozvyk z Windowsu, lebo pracujem aj na ňom, ale ako píšeš, robím to takto v podstate stále a do teraz všetko išlo v pohode.

Ok pozriem ten rebuild a vyskúšam.

Ale vidím to tak, že si urobím zálohu a preinštalujem macOS lebo z tohto probému už začínam byť na nervy.

• 8. februára 2019 o 14:31

Ahoj, nezačal sa ti to diať po nejakej aktualizací ?

tessio

0
  • 8. februára 2019 o 20:46

Ahoj, nezačal sa ti to diať po nejakej aktualizací ?

JOHNNY KOSCAK

Práveže nie, Mojave som dával hneď ako vyšlo a šlapalo super a z aplikácií, ktoré tu mám som naposledy aktualizoval whatsapp a potom to tiež išlo v pohode… najhoršie je, že vôbec nevidím žiadnu súvislosť medzi vetraním a tým čo je spustené, alebo sa práve spustilo, vždy to vetranie vyvolá niečo iné..

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri

Vyhľadávanie
Booking.com
Booking.com

Send this to a friend