QuickTime player

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software QuickTime player

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 25 )
  • Autor
    Príspevky
  • #89471
    Syndiko
    Účastník (Participant)

    Ako dosiahnem aby mi tento prehrávač prehrával aj avi súbory? Mam aj VLC player ale niekedy mam pocit ,že seka pri prehravani. Dik

    #332687
    bawy
    Moderátor

    Syndiko: Stiahni si perian a pôjde to: http://perian.org

    #332723
    Syndiko
    Účastník (Participant)

    dik!!

    #332731
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Len dodám (trocha offtopic) že pre Microsofťácke formáty tu je balík Flip4Mac, len pre info :-)

    #332848
    sa
    Účastník (Participant)

    to bawy : nainstaloval som periana a nejde mi to . Pustim film a nepohne sa dalej.
    Nevies poradit ?
    Dakujem.

    #332869
    bawy
    Moderátor

    Stlač play :-) quicktime nezačne tuším sám do seba prehrávať treba dať play.

    #332990
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ak máš QuickTime X, tak tam nenastavíš nič – nastavenia nie sú. Ale existuje niečo ako plugin pre System Preferences, ktorý umožní meniť niektoré nastavania – napr. aj ten Autoplay. Ale teraz nie som na Macu, ale skus pogooglit :-)

    #332991
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)
    #332996
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    ani mne neprehráva nejaké avi videa. Mam nainštalovaný aj perian a nič. Mám 10.8.2. ak som mal 10.8. tak mi prehrávalo 100% videí.

    #332997
    eraserv6
    Účastník (Participant)
    #333001
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    eraserv6 ja nepotrebujem divx ani windows prehrávače do mac, mne treba nejaký poriadny codec do quicktime playera. Ja chcem prehrávať všetky videa iba v quicktime. Viem že je spústa prehrávačov pre mac. Chcem používať iba apple player …

    #333003
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Tu si precitaj na co sluzi Flip4Mac : http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows/windows-media-components-quicktime
    Doporucujem nainstalovat, nikdy som nemal problem s prehravanim v QT.

    #333004
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    Ale veď Flip4Mac je ďalší prehrávač. Ja som mal na mysli codeky do QT. Sú nejaké iné okrem Perian? Na hudbu mám VLC player a na video chcem iba QT.

    #333005
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Flip4Mac obsahuje komponenty(kodeky), ktore sa naimportuju do QT library foldera. Player vobec nemusis vyuzivat, dolezite su tie komponenty ktore ti pribudnu do QT.

    #354110
    Pravnik
    Účastník (Participant)

    Ahojte.
    Snazim sa otvorit film v QT a aj mi ho otvori , ale ked stlacim play, tak mi len prebliskne s pause a nic nejde..mam s tym niekto skusenost?

    #354118
    6205
    Účastník (Participant)

    Perian nepouzivajte, nie je uz podporovany a jeho vyvoj skoncil. Mozno bol v minulosti dobry ale dnes je to odpad a QuickTime s nim pada pricom vela formatov nefunguje alebo funguje len ciastocne.

    Na Macu ma zmysel pouzivat iba VLC, pripadne mozes skusit cinsky MplayerX ale ten ma pomaly vyvoj a na VLC sa nechyta. VLC ma zdaleka najvacsiu komunitu, intenzivny vyvoj, pravidelne vydavanie novych verzii a prehra naozaj vsetko aj WMV, takze na ten odpad Flip4Mac mozes zabudnut.

    #354131
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    Pravnik máš nainštalovaný Perian? Mne robí to isté staršie filmy mi spustí a nové iba blikne play a nič. Vie niekto Poradiť ako rozbehať avi formát v QT? Počul som tu také rady ako použiť VLC a pod. ale ja chcem používať vstavaný QT player. Vie niekto poradiť či je nejaká náhrada za Perian. Ďakujem …

    #354132
    Pravnik
    Účastník (Participant)

    @marianlapos
    ano mam Perian..@6205 zrejme vie o com hovori, takze akurat davam Perian prec.
    Nainstaloval osm si VLC a film bezi bez problemov.

    #354134
    6205
    Účastník (Participant)

    marianlapos@ problem je ze nie je AVI ako AVI.. QuickTime ti bez problemov prehra tradicne AVI tak ako vo Windows Media Playeri, ale potom su tu avicka piratske… A tie pouzivaju vacsinou DivX kodeky vnutri avi kontejnera a na to ti nepomoze ani F4M ani nic ine, obcas mozno Perian ked nezamzne..

    Nezadrbavaj si Maca nicim inym a pouzi VLC. Bohuzial pre OS X nikdo aktivne nevyvyja kodek packy ako ma Windows. Osobne by som bral nieco spickove ako K-Lite Codec Pack ale Mac verzia neexistuje a ani nebude.

    #354333
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    A čo taký Movist?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 25 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.