problem s vytazenim cpu na 98% po aktualizacii osx sierra 10.12.4

Domov Diskusné Fóra Tipy, triky, modding v Mac OS X problem s vytazenim cpu na 98% po aktualizacii osx sierra 10.12.4

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 28 )
  • Autor
    Príspevky
  • #508255
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    Prosim o radu odbornikov, dnes po aktualizacii osx sierra je macbook pro 15 nefunkcny, laguje a cpu je vytazene na 98%. kernel task ho spomaluje…  ????

    pozeral som na nejake info ale posledny krok kde mam vymazat subor s nazvom mojho macbook pro 8_2, sa neda lebo ho system potrebuje, neporadi niekto ako dalej ?

    vopred dakujem za pomoc.

    #508270
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Do terminálu napísať niečo.

    #508278
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    JFK. Dakujem za info, ak som to zadal tak pise ze nic nenaslo :(

    sudo: rm-rf/: command not found

     

    DF

    #508281
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Musíš aj medzery mať správne…

    #508283
    majdy
    Účastník (Participant)

    btw, po update sa moja 15″ (early 2013) dosť zahrieva a počuť vetráky aj pri “nečinnosti”, niekto podobné dojmy?

    #508284
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    Podarilo sa mi to zadat spravne :)

    urobilo vypis niecoho dlheho :)

    poslem Ti to niekam mailom ??? je to dost velke ???

    zatazenie to neopravilo ale asi tam uvidis co to sposobuje ?

    spravne som pochopil ?

    moj mail   –  danofranko@gmail.com

    #508285
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Tak keď už toto nepomohlo, tak neviem…to bola dosť drastická operácia.

    majdy: nahoď si betu .5 a si ZAVODOU ????????

    #508292
    joer
    Účastník (Participant)

    Toť tento veekend som strávil preinštalovaním Sierry spat na El Capitana. V nádeji že už opravili bug kedy vypína interné aj externé repráky. 1 deň všetko fungovalo na 2 deň nič. Naviac mi v TimeMachine vymazalo všetky zálohy a ostala záloha len posledný den so Sierrou. Takže slávna Sierra je taký paškvil že až. 2 dni mi trvalo, kym som znova nastavil system tak ako som mal, musel som vymazať celý startovací disk, manualne popretahovat nastavenia, programy, preferencie atd. z nejakej zálohy co som mal našťastie kdesi uloženú ani neviem kde s pred polroka. Apple ma už neskutočne začína srať a to od roku 94 čo s ním robím som zažil už všeličo.

    #508298
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    JFK…mas pravdu ze to bol tvrdy krok, neviem co to malo urobit, ale po restarte uz sa nedal vobec zapnut, pri nabehu systemu ho v polke vyplo, cierna obrazovka a nic…na 4 x sa podarilo spustit obnovu systemu a uz ho instalujem odznova…len dufam ze mi nestiahne tu istu verziu co som updajtol :(…co myslite  ktory osx je vhodny na macbook 2011 ? potrebujem to len na Djing a jeden soft nebudem tam instalovat ziadne nove ficurky… jednoucelova hracka…El Capitana alebo este starsie????

     

    #508299
    JFK.
    Účastník (Participant)

    El Cap. je určite najlepšia možnosť.

    Každopádne problém sme ti asi vyriešili, po reinstalli ti nebude hádam nič žrať CPU.

    #508303
    joer
    Účastník (Participant)

    Ked som patral preco mi nejdu repraky po forach a vyskusal vsetky mozne navody a nic nepomahalo, tak este radia urobit si boot USB kluč a inštalovať s neho. Ale nechapem čo to má spoločného s takym problemom. Skus aj ty si urobiť boot USB kluč so Sierrou či to nepomoze. Ale prudko ti radím radsej El Capitana.

    #508321
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    Dakujem za info, nejaky seriozny  link na El Capitana ???

    #508354
    joer
    Účastník (Participant)

    No ak si mal El Capitana stiahnuteho a nainstalovaneho s Appstore tak restartni comp a drz ALT a potom si vyber restore El Capitana
    Ak nie tak len dohladat niekde

    #508355
    joer
    Účastník (Participant)

    Tuna si ho mozes stiahnut s offiko appstore, musis tam v diskusii dole nizsie najst taku ikonku modreho imaca a vedla neho je click here a prepne ta na appstore na stiahnutie

    https://discussions.apple.com/message/30692402#30692402

    #508356
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    joer, dakujem za link, ale je tu este jedna zrada :(

    ked kliknem na stiahnut, napise mi ze sa neda lebo moj OSX je prilis novy,

    asi ze uz tam mam sierru….

     

     

    #508379
    majdy
    Účastník (Participant)

    JFK: neviem inštalovať bety, niesom v žiadnom z developerskych programov a popravde ani sa nechcem vystaviť situácii, kedy third party apps prestanú kvôli nejakej blbosti fungovať a budem nahratý; ale oceňujem, že to testuješ za nás a dúfam, že to aj naozaj testuješ a pekne poctivo odosielaš každý večer pred spaním a otčenášom do Cupertina feedback, aby na tú novú verziu Sierry a jej budúce inak pomenované verzie nevznikalo už toľko hejtu na fóre :)

    #508387
    joer
    Účastník (Participant)

    To djfonbox: Odkial si? Mam instalacku Capitana alebo mozem urobit USb boot kluc

    #508389
    djfonbox
    Účastník (Participant)

    joer, som z Presova…dakujem za pomoc, velmi si vazim ochotu a snahu ale uz som to vzdal :( kamarat mi poradil nejaky seriozny servis v KE- tak skusia to urobit profici…

    po testovani s prikazom do terminalu od JFK, bol mac uplne nefunkcny zamrzal pri spusteny v polke cierna obrazovka a vypol, tak som dal obnovu systemu, tahalo to cely den cez net kedze som nemal ani zalohu ani USB boot kluc.. / som uplny zaciatocnik v oblasi OSX / po spusteni cisteho osx sierra sa prejavila rovnaka chyba ..opat vytazovalo nieco procesor na 95 az 98% ale uz nechapem ked tam nieje nic len samtony osx, pri mojej sikovnosti mi odmazalo aj druhy hdd co som mal namieto DVD mechaniky, je uplne cisty a mal som tam zalohy a ine veci…takze sama radost :)

    jeden kamos mi povedal ze ked som daval aktualizaciu sierry na poslednu verziu, tak sa tam pytalo ci to chcem sifrovat a doporucovali to, tak som to zadal a asi to som nemal robit …neviem ci to je prave to ale pred aktualizaciou som ziaden problem nemal, notas isiel uplne super….este jedna vec sa mi stala ale podla mna to nema suvis, zacala sa mi nafukovat baterka az tak ze vypucilo trackpad z prednej casti :) ostal som v soku co sa deje tak som googlil ako vybrat baterku, bola poriadne nafuknuta….neviem si predstavit ako sa ma spravat majitel noveho macu kde uz nemoze nic vymenit ani doplnit / baterka, ram, hdd,ssd…./, vymenil som ju za novu, ale nie znackovu od Apple…..

    Poprosil som servisaka aby mi tam dal El Capitana tak dufam ze to uz bude slapat….urcite dam info ako to dopadlo,

     

    Este jedna otazka neskuseneho :), na zalohovanie pomocou Time Machine mozem pouzit aj

    Apple AirPort Express Base Station pripadne Apple Airport Extreme 802.11AC  a pripojim externy HDD

    alebo musim mat len

    Apple Airport Time Capsule 802.11AC  2TB alebo 3TB

    Dakujem za info.

    #508391
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Na Time Machine ti staci akykolvek HDD pripojeny do USB portu Macu

    #508397
    JFK.
    Účastník (Participant)

    FileVault alebo teda šifrovanie nikdy nezapínať…to je kokotina roka. ✌????

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 28 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.