Prepojenie MacBook Pro a monitora Eizo cez Displayport

27. júla 2017 o 23:59 Pomoc: hardware fotogabo
  • 27. júla 2017 o 23:59

Zdravím vás.

Pred týždňom som zakúpil MacBook Pro a do dnešného dňa sa mi nepodarilo nájsť a kúpiť funkčnú redukciu alebo kábel na prepojenie s monitorom Eizo CG223W.

Problém je v tom, že tento fotografický monitor mám už 4 roky a má len 2x DVI a 1x Displayport.

Nenašiel som nikde redukciu alebo kábel, ktorý by bol overený a funkčný, a to som už zakúpil 3 redukcie, no len na jednej redukcii thunderbolt – displayport mi monitor aspoň preblikuje a po čase zhasne. Ďalšie dve redukcie monitor ani nerozsvietili.

Má niekto skúsenosť a riešenie tohto zdanlivo na prvý pohľad banálneho problému, alebo je riešením len kúpa nového monitora s HDMI vstupom, pre ktorý je originál kábel Thunderbolt – HDMI priamo od Apple?

Ďakujem.

  • 28. júla 2017 o 9:05

Ja odzaciatku pouzivam 2x konvertor usb-c > display port, funkcne riesenie

vsimol som si ze uz aj istores ma riesenia, napriklad toto, https://www.istores.sk/lmp-adapter-usb-c-to-mini-displayport-silver-aluminium_d67772.html?fulltextword=display%20port

marek

 

 

Mano5

1
  • 28. júla 2017 o 10:36

To fotogabo:
To mas terajsi model s USB-C? Ak ano, tak existuje kabel USB-C na Displayport. Mam ho objednany z Aliexpresu, ale pride az o 5 tyzdnov, tak realne skusenosti zatial nemam. Podla tych, co si ho objednali, tak boli spokojni.

Mano5

1
  • 28. júla 2017 o 10:48

Este Eizo:
Mal som CG246 a po case mi cez displayport zacalo robit podobne ako tebe – obcasne prebliknutie, potom na par sekund uplne zhasol – aj pocas prace, nakoniec hodil vertikalne pruhy cez tretinu obrazovky. Na chvilu pomohlo zmenit vstup na HDMI – potom zhasol nadobro. Teraz CG248-4k (Macbook Pro late 2014) – fici v pohode cez HDMI.

Lepsi budes mat ale ten kabel USB-C na Displayport. Niekde som cital (ked som hladal ten kabel), ze z toho noveho USB-C (thunderbolt 3) portu je to na Displayport bez konverzie, kdezto na HDMI je to s nejakou konverziou. HDMI a DVI by malo byt to iste (myslim signal).

  • 29. júla 2017 o 12:46

zabudol som spomenut ktory konvertor pouzivam, je to HP
http://store.hp.com/us/en/pdp/hp-usb-c-to-dp-adapter

pripajam prvu generaciu mbp s usb-c a pripajam pomocou dvoch konvertorov 2x graficky monitor NEC

 

Musíte byť prihlásený aby ste mohli prispievať do tejto témy

Inzercia

Send this to a friend