Powerbook G4

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Powerbook G4

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #518539
    Saksi
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

    téma pre asi len zopár Apple nadšencov ale predsa:

    Dostal sa ku mne Powerbook G4, ale ako som zistil, nejde zapnúť. Buď sa dostane k obrazovke s logom Applu a krútiacim sa kolečkom alebo poprípade na modrú obrazovku s myšou. Ďalej nie. Skúsil som zmazať PRAM ale žiadna zmena. Originálne DVDčka k tomu nemám čiže Apple Hardware Test spustiť nemôžem, preinštalovať tiež nie.

    Ak niekomu niečo napadne tak budem vďačný, ďakujem :)

    PS viem že je to starina ale neviem si pomôcť nerozchodiť ho :D

    #518540
    joer
    Účastník (Participant)

    Má to FireWire-asi má aj ked ten starší 400 a nie 800. Takže ak máš možnosť treba prepojiť redukciou s 400 na 800 FireWire a zapojiť to do druhého kompu Apple s FireWire napr. iMac. MacMini. PowerBook reštartnuť a držať tlačítko T. Mal by sa prepnúť do tzv Target modu-po obrazovke by malo behať také žlté logo niečoho. Následne by sa ti mal objaviť v iMacu ako normálny hard. No a s tym si už poradíš-možeš ho vymazať, formátovať a mal by si naň dostať už aj nejaky systém, asi 10.5.8 posledny. Teraz pozeram -možné su tam aj oba FireWire 400 aj 800 tie posledne modely to už mali. Kabel napr. 400-400 https://www.alza.sk/premiumcord-firewire-1394-6pin-lt-gt-6pin-2m-d41449.htm?o=1
    Prípadne redukciu FireWire Thunderbolt
    https://www.alza.sk/apple-thunderbolt-to-firewire-adapter-d2307496.htm?o=12
    Otázne je kolko chceš do toho investovať

    #518541
    joer
    Účastník (Participant)
    #518559
    joer
    Účastník (Participant)

    Este ma napadlo-do target modu by malo ist aj cez ethernet kabel, ale mne to vzdy nejak blblo.

    #518560
    Saksi
    Účastník (Participant)

    Okej skúsim ďakujem, čiže myslíš že by to po HW stránke mohlo byť v pohode?

    #518562
    joer
    Účastník (Participant)

    Hmm, pisal som sem ze mam DVD s Leopardom 10.5. napalene a prispevok sa nezobrazuje a malo by byt na PowerBook G4-ten som onehda vlastnil. Takze daj kontakt a poslem ti ho, ale je to bez záruky-mozes mat aj vadnu dvd mechaniku.
    HW tažko povedať-ak ti načíta cez Target mod hard tak by to malo byt v pohode, hadam doska nie je odpalena ked vravis ze sa zobrazi logo Applu a kruti sa kolecko. Ja som tak onehda riesil vo firme prvy iMac to vajičko biele, klakol tak system ze sa musel preinstalovat cely Mac. Tiez sa tocilo kolicko ako dive 2 hodiny a nič.

    #518563
    Saksi
    Účastník (Participant)

    To by bolo super, čistou náhodou nie si z BA že by som ti ho potom rovno vrátil?

    Michal Podroužek

    Dlhá 28/B, 90301 Senec

    no to som si aj ja vravel že doska by mohla byť v pohode ale vo Verbose mode mi preblikne dokola nejaký error s WindowServerom a to mi príde skôr ako kernelová vec tak som premýšľal s čím by to nemohlo správne komunikovať

    #518564
    joer
    Účastník (Participant)

    Kernel panic moze robit vadný systém, vadná RAM, vadný sektor na harde. To DVD si mozes nechat mne je na 2 veci :-). System nemoze nabootovat napr. preto ze mu niekto skočil do umevu, vypnutie compu pocas bootovania, alebo vypnutie prudu pocas bootovania, vadny sektor na harde kde akurat system mal nieco ulozene. Ale vravim, najlepsie by ho bolo dat do Target modu, dat ho sformatovat a nanovo nainstalovat system. Este sa pozri prosim ta na spodok tam by mal byt stitok a popis aky stroj to je, kedy vyrobeny, pripadne ak baterku vyberes tak v sachte na baterku alebo na baterke z vnutornej strany a hod mi to sem, mozes aj odfotit.

    #518565
    joer
    Účastník (Participant)

    A este ma napadla jedna vec-taketo psie kusy mi robil PowerBook ked bola vymlatena baterka na doske co drzi po vypnuti nastavenia v PRAM – je to 3,6 V tu je ako to vymenit ale neviem aky mas model:
    https://www.ifixit.com/Guide/PowerBook+G4+Aluminum+15-Inch+1-1.5+GHz+PRAM+Battery+Replacement/224

    alebo starsi model Titanium:https://www.ifixit.com/Guide/PowerBook+G4+Titanium+DVI+PRAM+Battery+Replacement/102

    #518566
    Saksi
    Účastník (Participant)

    Tu sú tie štítky, hej skúšal som vybrať tú baterku a zapnúť to bez toho čo by asi fungovať malo ale nejak to nepomohlo :D ten Target mode skúsim akonáhle sa dostanem k nejakému Macu ktorý má firewire :)

    #518579
    joer
    Účastník (Participant)

    Takže podla tych štitkov by to mal byt tento stroj-vid prilohy foto:

    #518581
    joer
    Účastník (Participant)

    aha tak pdf nezobrazuje tak este raz v jpg

    #518583
    joer
    Účastník (Participant)

    hm viac screenov nekce tak este jeden

    #518585
    Saksi
    Účastník (Participant)

    Hej hej to je on, niekde som našiel aj návod na bootovanie z USB ale vždy ked sa o to pokúsim v Openfirmware móde tak sa zasekne

    #518587
    joer
    Účastník (Participant)

    skus ten target mod ak to nepojde moze byt vadny hard-ak nemas kabel FireWire skus ten ethernet.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.