Nový Macbook Pro 2.6GHz vs 2.7GHz

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Nový Macbook Pro 2.6GHz vs 2.7GHz

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #519559
    minarikd5
    Účastník (Participant)

    Zdravím,

    chcel by som sa opýtať aký rozdiel je medzi 2.6GHz a 2.7GHz procesorom, nakoľko rozdiel činí 500€ medzi týmito možnosťami u nových MbP.

    Edit foto, video, po čase aj 4K..bude rozdiel citeľný?

    #519561
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #519562
    Ronald
    Účastník (Participant)

    Sîce sa jedná o iMac, no ja som pred mesiacom menil z 27″ najsilnejšej základnej verzie late2013 na 27″ najsilnešiu základnú verziu late2015. Papierovo by mala byť zmena naozaj veľká, no reálne zatiaľ rozdiel vôbec nevidím, necítim. Bola to absolútne zbytočná zmena. Možno Ti to pomôže v rozhodovaní…

    #519563
    minarikd5
    Účastník (Participant)

    s3020150: Dakujem. Tak napr. QuadCore Intel Core i7 2.7GHz s Turbo Boost 3.6 GHz 6MB zdieľaná cache L3 na rýchlosti procesora vs. QuadCore Intel Core i7 2.6GHz s Turbo Boost 3.5 GHz 6MB zdieľaná cache L3 na rýchlosti procesora

    Ono v podstate sa k viac špecifikám (grafika) ani neviem nejak dopracovat (v m:zone je z odbornejsich len toto a na apple je tiez na vyber len 2.8 vs 2.9GHz)

    Otazka je, preco by mal byt rozdiel 500€ za 3%? Asi mas pravdu, ze tam moze byt aj iny rozdiel, ale v com? Bavim sa o 15′.

    Ronald: Dakujem za reakciu, robis ale nejaku grafiku na tom? Pokial nie, tak v rychlosti nemam rozdiel ani medzi Air a Pro, ale ked mam exportnut 100 fotiek z LR tak uz je rozdiel 10minut.

    #519564
    minarikd5
    Účastník (Participant)

    edit s3020150: Ok, nasiel som tu grafiku, je to identicke : Radeon Pro 450 s 2GB GDDR5

    #519565
    Anonymný
    Neaktívny

    :-)

    #519568
    Ronald
    Účastník (Participant)

    @minarikd5 – áno, pracujem s grafikou, Photoshop. Vačšinou ide o rozmerovo jednoduché, štandartné projekty, žiadne obrovské súbory. Obnovoval som iba preto, pretože momentálne je roboty hojne a chcel som sa pripraviť, pozerať do budúcna. Nejaký veľký zmysel to však nemalo…  Naozaj nebádam rozdiel, ktorý by si vyžadoval túto zmenu. Určite by som do toho znova nešiel a používal naďalej late2013 (tiež som ho kupoval ako nový stroj, raz položil na stôl a hotovo. Bol v absolútne novom stave aj pri predaji)

    Čo sa týka rozdielu MB PRO, osobne si tiež myslím, že tam bude rozdiel aj v grafike, úložnom priestore a pod. Pri zmene taktu CPU sú vždy aj nejaké zmeny v pozadí

    #519569
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    Ja som prechádzal z MBPro Late 2013 s GT 750M grafikou na desktopový iMac Retina 5K Late 2015 s R9 M395X grafikou (a i7 procesor) a pri Dote 2 mám rovnako FPS ako predtým :-O

    #519571
    minarikd5
    Účastník (Participant)

    Ja sa do tých technických vecí až tak nevidím.
    Momentálne pracujem na MbP 13′ Late 2013 2.4GHz i5 s Intel Iris 1536 a 8GB ram a pri 4K videu to už nejde. Predsalen 4 ročný už, pracuje všetko super len to 4K resp. rozsiahlejsie full HD projekty su bieda. Taktiez LR pri vacsom objeme fotiek nefici ako ma. Takze ten upgrade by mi urcite pomohol, len ci priplatit za taku “drobnost”.

    #519572
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    tých extra o,1 GHz nepocítiš.

    Radšej si priplať extra záruku alebo Apple Care+, ostane ti ešte aj na puzdro a vreckové :-)

    #519573
    minarikd5
    Účastník (Participant)

    iRaynor SK: Opýtam sa ešte pár ľudí resp. v obchode, ale každopádne máš pravdu, asi radšej nakúpiť púzdro a tie fajnové adaptéry. Ďakujem každopádne!

    #519575
    dfx
    Účastník (Participant)

    Daj odkaz, presne ktore macbooky pro mas na mysli, lebo rozdiely budu urcite aj ine, nielen ten 0.1GHz na procesore. Ak je rozdiel iba v procesore, tak sa neoplati priplacat. Mozno maju nejaky BTO kus a je rozdiel iba v procesore. Myslim, ze Apple si uctuje 120 eur, ale zvycajne sa to neoplati.

    Ja som pred mesiacom kupil minulorocny 15″ mbp, lebo ich maju so zlavou. Bez problemov mi vyhovuje a v porovnani s tohtorocnym su rozdiely minimalne.

    #519577
    iwans
    Účastník (Participant)

    Keďže píšeš o editovaní videa až do 4K, tak podstatná by pre teba mohla byť hardvérová podpora kódovania/dekódovania H265 – to je tiež jeden z rozdielov medzi modelmi 2016 a 2017. Možno si radšej doplatiť za model 2017 než +0,1GHz…

    #519578
    dfx
    Účastník (Participant)

    iwans: Myslim, ze na HS maju obidva modely hardverovu podporu pre H265. Aspon tak to hovorili na WWDC.

    #519579
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    H256 (HW akcelerácia) je podporovaný na MacBookoch Pro z 2016 a novších, 21-palcový iMac z roku 2017, iMacy s 5K displejom od verzie Late 2015 (tento model mám ja).

    Takže tak

    #519580
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #519581
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    jo a ešte aj retinové MacBooky majú podporu, otázne je načo :-D

    (no dobre, spotreba :-) )

    #519582
    dfx
    Účastník (Participant)

    iRaynor SK: No proste ratat to vedia, ale zobrazit uz nie ????????????

    #519584
    iwans
    Účastník (Participant)

    Mal som na mysli editovanie 10-bit 4K H265/HEVC video, to vedia HW až Kaby Lake, 2016 Skylake modely vedia len 8-bit:

    “On the Kaby Lake models there is 10-bit HEVC Hardware en-/decoding, so there it will always run on the iGPU => more battery efficient, lower temperatures, operating quieter (fan speed), 8bit-HEVC is possible on Skylake and Kaby Lake.”

    Je to celé komplikovanejšie, sú aj nejaké hybridné SW/HW/CPU/GPU módy, ale chcel som tým len povedať, že ak by som teraz kupoval nový MacBook Pro, ktorý mienim mať dlhšie a používať ho aj na edit videa, asi by som skôr zvažoval 2017 modely… Ale to je len môj názor. Budúci rok s novšími modelmi to aj tak bude zasa celé inak.

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.