Neželané vyhľadávanie na yahoo

31. decembra 2018 o 15:36 Pomoc: software PavolGregor
  • 31. decembra 2018 o 15:36

Ahojte, prosím o radu.

Ako vyhľadávač mám nastavený google, teda keď zadám do adresového riadku v safari na macbooku nejakú frázu, vyhľadá výsledky v google. V poslednej dobe sa niečo stalo, neviem čo, stále je to takto v nastaveniach, no problém je, že keď zadám frázu, vyhodí výsledky z yahoo. Navyše, ak aj napríklad na facebooku zadám meno osoby do formuláru priamo vo facebooku, vyhodí mi výsledky z yahoo, úplne ma vypne z facebooku. To isté, keď napríklad na topreality dám vyhľadávať inzeráty podľa fulltextu, napr že pasívny dom a podobne, proste tie výsledky ani nevydím, vyhodí mi výsledky z yahoo. Čo s tým mám spraviť, prosím? Vie mi niekto poradiť? Vďaka.

Rodak

0
  • 31. decembra 2018 o 19:55

Asi mas nejake malware, co ti to prestavil niekde v systeme…neinstaloval si programy ako cleanmymac alebo mackeeper?

skus program malwarebytes, nemusis zan platit.. da sa pouizvat aj ked skonci trial

  • 3. januára 2019 o 19:04

Vyriešené. Neželaný doplnok TapuFind k Safari. Netuším, kde sa vzal, ale jeho súbory boli asi na piatich miestach. Všetky mali spoločný dátum vytvorenia, 18.12.’18 (mac mám od 7/17). Netuším, na čo som kedy klikol, že sa to tam natiahlo. Nešlo to ani odinštalovať jednoduchým kliknutím na tlačidlo Odinštalovať v nastaveniach doplnkov safari.
Vyhľadával som všetky súbory s tým názvom a vymazal som ich. Kôš som vysypal a resetol mac. Problém sa odvtedy neobjavuje.
Malwarebytes nenašiel žiadny problém. Ani pred tým ani potom.

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri

Vyhľadávanie

Send this to a friend