NAS Synology 218+

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware NAS Synology 218+

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #532419
    alchymister
    Účastník (Participant)

    ahoj

    pokusam sa spojazdnit cerstvo zakupeny NAS Synology 218+
    k nemu dva cerstve HDD WD Red Pro 8TB, moj plan je zapojit do Raid 1
    nainstaloval som aktualny DSM. uz druhy den sa pokusam vytvorit storage pool a nasledne volume, aby som to mohol zacat NAS pouzivat, no vzdy po odklikani krokov, v ramci sekcie storage manager, ktore by malo viest k vytvoreniu zmieneneho mi vyskoci hlaska ” system failed to create (volume 1) Device type is (raid 1) with Disk 1, disk 2)
    neviete mi pls poradit v com je chyba?

    v prehlade HDD vidim ze: Disk 1 je “initialized” no Disk 2 “not initialzed”. pride mi, ze obidva disky sytem vidi, ale pracovat z nejakeho dovodu dokaze len s jednym. no mozno sa mylim.

    na podporu od Synology som pisal predvcereom, no zatial bez odozvy, skusam stastie tu – neriesil niekto z vas cosi podobne?
    diky

    #532421
    0xCF
    Účastník (Participant)

    neodpoviem ti, ale mam trochu iny pohlad

    osobne by som to riesil trochu inak. osobne sotwarovym raidom velmi neverim, aj ked Synology by mal byt na tom s blbuvzdornostou lepsie. Parkrat sa mi stalo, ze som nevedel urobit rebuild pola, ak disk odisiel, neviem preco.

    ja mam 4x4TB disky, kazdy samostatny EXT4 volume. na nich mam shary, niektore sa medzi sebou synchronizuju (denne alebo tyzdenne, podla dolezitosti). Asi by som v tvojom pripade pouzil samostatne 8TB volumy a nastavil dennu synchronizaciu v noci, co ma par pozitiv a jedno negativum:

    + ak nieco nechtiac zmazes, vies sa k tomu dostat do najblizsej synchronizacie

    + nie si zavisly na softwarovom raide

    + RAID1 je teoreticky rychlejsi v citani. Otazny je vykon procesora, ktory to cele musi robit. Podla mna bude samostatny volume rychlejsi, ako zrkadleny

    + optimalnejsie vyuzitie miesta na diskoch, sam si kontrolujes, co ma byt redundantne a co nie. Napr. fotky mam na dvoch diskoch, filmy nie. A mam viac miesta na filmy

    – jedine negativum je, ze nemas data redundantne okamzite, ale az od najblizsieho syncu

    #532570
    alchymister
    Účastník (Participant)

    tak nakoniec mi disk vymenili, chyba bola v nom
    uz vsetko funguje, rozhodol som sa vo finale pre raid 1
    diky!

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.