MacPro 15,4 Ventilátor

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MacPro 15,4 Ventilátor

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #508531
    Gunsnimo
    Účastník (Participant)

    Ahojte, dávnejšie som si kúpil MacPRO 15,4 2013 2,7 GHz i7 16GB RAM a GeForce GT650M 1024 MB intel HD Graphics 4000 1536 MB.
    Pri každej práci v programe sa mi zapína ventilátor aj keď sa jedná o úplne jednoduchú prácu tak ide naplno. Keby sa to deje pri strihu videa nepoviem nič,  to je samozrejmé, ale zapína sa trebars aj pri prezeraní cez rýchly náhlad fotiek vo finderi v RAW kvalite (cca po 3-5 minutách prezerania, fakt len hrubý odhad) Alebo v PSku, otvorený jednoduchý projekt loga, kde sú asi 4 vrstvy a už sa zapína ventilátor. Taktiež keď kreslím v PSku tak sa zapína po pár ťahoch. Funguje tak ako má ale býva hodne teplý ale hlavne to otravuje keď stále hučí ventilátor naplno.Nikdy predtým som nemal notebook v tako silnej konfigurácii tak neviem či je to bežné, tak by som bol rád za každé vyjadrenie.

    #508532
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    V Activity Monitor si pozri aky proces vytazuje CPU. Predtym ale treba nastavit aby zobrazoval vsetky procesy.
    Activity Monitor – View – All Processes

    #508541
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #508651
    Gunsnimo
    Účastník (Participant)

    Problém bol pravdepodobne v tom že bola zahltená pamäť, keďže som ho vôbec nevypínal. Začal som ho každý deň vypínať a vyzerá to že to bude okey. Teplota klesla a ventilátor prestal zapínať pri bežných veciach. Takže by mal byť problém vyriešený. Ďakujem za rady a pripomienky.

    #508653
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #508663
    Gunsnimo
    Účastník (Participant)

    Ja som ho nemal vypnutý čo som ho kúpil a to už je asi vyše dva a pol mesiaca. Okey, díky budem si to sledovať.

    #508665
    JohnMcDUCK
    Účastník (Participant)

    Mal som podobny problem a pomohlo rozobratie, precistenie a nova teplovodiva pasta. Ak si na to netrufas sam daj to niekomu spravit urcite to zlepsi odvod tepla.

    #508720
    majdy
    Účastník (Participant)

    Mal som podobny problem a pomohlo rozobratie, precistenie a nova teplovodiva pasta. Ak si na to netrufas sam daj to niekomu spravit urcite to zlepsi odvod tepla.

    JohnMcDUCK

    mimochodom nevie niekto čo by taká vec stála u autorizovaného servisu?

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.