Mackeeper,

13. novembra 2017 o 16:25 MacBlog jarunka7
  • 13. novembra 2017 o 16:25

Ahojte , potrebujem pomoc. Som úplný beginner.

mám MacBook air , chcela som si nainštalovať nejaký antivirák, prvé čo mi ponúklo bol Mackeeper. Dva dni mi všade vyskakovali okná, potom sa Safari úplne zablokovalo a ukázalo mi len apple poruchovú stránku na ktorú mám zavolať. (Samozrejme číslo z USA) :)

Dočítala som sa že MacKeeper je vlastne malware a treba ho odinštalovať.Samozrejme, že uninstall macKeeper bolo nemožné nájsť

Pomocou všetkých svätých sa mi podarilo stiahnuť nejakú “delete apps” aplikáciu. MacKeeper som (dúfam) úspešne z Macu odstránila,safari znova nabehlo.

A teraz k tej otázke…

1.ako zistím, či sú všetky pozostatky po Mackeeper už nadobro preč? (Pochybujem že vysypať kôš by stačilo) :)

1. 2.aký antivírus by ste mi odporučili? (Na starom notebooku som mala AVG a bola som veľmi spokojná

Ďakujem :)

iwans

0
  • 13. novembra 2017 o 16:50

1. Skúsil by som MalwareBytes:

https://www.malwarebytes.com

Nainštalovať a nechať preskenovať počítač.

2. Žiadny. Je rozdiel medzi malware a vírusom. Vírusy na macOS v podstate neexistujú, takže nevidím dôvod používať antivírus. A to ani v mix prostredí s Windows PC. To sa často uvádza ako dôvod… Ale nie je úlohou Mac užívateľa chrániť užívateľa Windows, to je jeho starosť. Žiadny.

• 13. novembra 2017 o 17:24

Ďakujem za odpoveď. :)

a ešte doplňujúca otázka.tak čo mi potom ochráni mac pred vírusom? (sorry možno vážne vyzniem hlúpo ale v tomto sa naozaj nevyznám) :)

a ešte niečo :) všade mi vyskakuje žeby som si mala nainštalovať adBlock. potrebujem to alebo je to to isté ako s MacKeeperom? :)

• 13. novembra 2017 o 17:31

Ahoj

To, ze sa macOS ovlada, a zdanlivo funguje ako Windows vsak neznamena, ze je to tak aj “pod kapotou”.
Nemusis sa obavat virusov, chodia sem skuseni ludia pouzivajuci Mac roky a skutocne ti radime dobre.

Mozno by som ti doporucil nejaky dobry firewall, ja pouzivam Little Snitch 4, samozrejme si zapni aj systemovy.

A k adblock, kludne si ho instaluj ako rozsirenie, myslim, ze dnes je to samozrejmost. :-)

iwans

0
  • 13. novembra 2017 o 17:53

Ďakujem za odpoveď. :)

Nie je za čo.

a ešte doplňujúca otázka.tak čo mi potom ochráni mac pred vírusom? (sorry možno vážne vyzniem hlúpo ale v tomto sa naozaj nevyznám) :)

Nič. Ani nemusí. Fór je v tom, že PC vírus na Macu nič neurobí, lebo sa ani nespustí.

a ešte niečo :) všade mi vyskakuje žeby som si mala nainštalovať adBlock. potrebujem to alebo je to to isté ako s MacKeeperom? :)

AdBlock v pohode, akurát každá druhá stránka si bude pýtať zaradenie na WhiteList, inak sa k obsahu stránky nebude dať dostať.

• 13. novembra 2017 o 20:59

Ak máš aj iOS zariadenie, tak by som odporúčal 1Blocker, pre oboje Mac aj iOS. Ano, je platený, ale na rozdiel od AdBlocku neprepušťa reklamy, ktoré si u Adblocku zaplatili za to že ich nebude blokovať. Podporuje synchronizáciu cez iCloud (vrátane whitelistu)

Bee

0
  • 16. novembra 2017 o 21:39

Je rozdiel medzi malware a vírusom.

Toto pocuvam uz velmi dlho a stale neviem prist na to, aky to je, kurva, rozdiel?

Bee

0
  • 16. novembra 2017 o 21:46

Ale nie je úlohou Mac užívateľa chrániť užívateľa Windows, to je jeho starosť.

Vacsiu aroganciu som nepocul (a pocuvam ju iba od pologramotnych uzivatelov Apple-prostredia). To si naozaj myslis, ze ked mas sifilis a pretiahnes niekoho, ze je to iba jeho problem, ze sa pred sifilisom nechranil?

• 17. novembra 2017 o 12:35

Je rozdiel medzi malware a vírusom.

Toto pocuvam uz velmi dlho a stale neviem prist na to, aky to je, kurva, rozdiel?

Bee

Malware vs Viruses: What’s the Difference?

Bee

0
  • 17. novembra 2017 o 22:32

Presne s. Staci si precitat prvy odstavec z Tvojho linku, aby clovek pochopil, ze statementy typu “Je rozdiel medzi malware a vírusom” v kontexte, ktory pouzivaju mnou spomenuti uzivatelia Apple prostredia je picovina.

Musíte byť prihlásený aby ste mohli prispievať do tejto témy

Inzercia

Send this to a friend