Mackeeper,

Domov Diskusné Fóra MacBlog Mackeeper,

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #518402
    jarunka7
    Účastník (Participant)

    Ahojte , potrebujem pomoc. Som úplný beginner.

    mám MacBook air , chcela som si nainštalovať nejaký antivirák, prvé čo mi ponúklo bol Mackeeper. Dva dni mi všade vyskakovali okná, potom sa Safari úplne zablokovalo a ukázalo mi len apple poruchovú stránku na ktorú mám zavolať. (Samozrejme číslo z USA) :)

    Dočítala som sa že MacKeeper je vlastne malware a treba ho odinštalovať.Samozrejme, že uninstall macKeeper bolo nemožné nájsť

    Pomocou všetkých svätých sa mi podarilo stiahnuť nejakú “delete apps” aplikáciu. MacKeeper som (dúfam) úspešne z Macu odstránila,safari znova nabehlo.

    A teraz k tej otázke…

    1.ako zistím, či sú všetky pozostatky po Mackeeper už nadobro preč? (Pochybujem že vysypať kôš by stačilo) :)

    1. 2.aký antivírus by ste mi odporučili? (Na starom notebooku som mala AVG a bola som veľmi spokojná

    Ďakujem :)

    #518404
    iwans
    Účastník (Participant)

    1. Skúsil by som MalwareBytes:

    https://www.malwarebytes.com

    Nainštalovať a nechať preskenovať počítač.

    2. Žiadny. Je rozdiel medzi malware a vírusom. Vírusy na macOS v podstate neexistujú, takže nevidím dôvod používať antivírus. A to ani v mix prostredí s Windows PC. To sa často uvádza ako dôvod… Ale nie je úlohou Mac užívateľa chrániť užívateľa Windows, to je jeho starosť. Žiadny.

    #518406
    jarunka7
    Účastník (Participant)

    Ďakujem za odpoveď. :)

    a ešte doplňujúca otázka.tak čo mi potom ochráni mac pred vírusom? (sorry možno vážne vyzniem hlúpo ale v tomto sa naozaj nevyznám) :)

    a ešte niečo :) všade mi vyskakuje žeby som si mala nainštalovať adBlock. potrebujem to alebo je to to isté ako s MacKeeperom? :)

    #518407
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Ahoj

    To, ze sa macOS ovlada, a zdanlivo funguje ako Windows vsak neznamena, ze je to tak aj “pod kapotou”.
    Nemusis sa obavat virusov, chodia sem skuseni ludia pouzivajuci Mac roky a skutocne ti radime dobre.

    Mozno by som ti doporucil nejaky dobry firewall, ja pouzivam Little Snitch 4, samozrejme si zapni aj systemovy.

    A k adblock, kludne si ho instaluj ako rozsirenie, myslim, ze dnes je to samozrejmost. :-)

    #518413
    iwans
    Účastník (Participant)

    Ďakujem za odpoveď. :)

    Nie je za čo.

    a ešte doplňujúca otázka.tak čo mi potom ochráni mac pred vírusom? (sorry možno vážne vyzniem hlúpo ale v tomto sa naozaj nevyznám) :)

    Nič. Ani nemusí. Fór je v tom, že PC vírus na Macu nič neurobí, lebo sa ani nespustí.

    a ešte niečo :) všade mi vyskakuje žeby som si mala nainštalovať adBlock. potrebujem to alebo je to to isté ako s MacKeeperom? :)

    AdBlock v pohode, akurát každá druhá stránka si bude pýtať zaradenie na WhiteList, inak sa k obsahu stránky nebude dať dostať.

    #518434
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    Ak máš aj iOS zariadenie, tak by som odporúčal 1Blocker, pre oboje Mac aj iOS. Ano, je platený, ale na rozdiel od AdBlocku neprepušťa reklamy, ktoré si u Adblocku zaplatili za to že ich nebude blokovať. Podporuje synchronizáciu cez iCloud (vrátane whitelistu)

    #518522
    Bee
    Účastník (Participant)

    Je rozdiel medzi malware a vírusom.

    Toto pocuvam uz velmi dlho a stale neviem prist na to, aky to je, kurva, rozdiel?

     

    #518523
    Bee
    Účastník (Participant)

    Ale nie je úlohou Mac užívateľa chrániť užívateľa Windows, to je jeho starosť.

    Vacsiu aroganciu som nepocul (a pocuvam ju iba od pologramotnych uzivatelov Apple-prostredia). To si naozaj myslis, ze ked mas sifilis a pretiahnes niekoho, ze je to iba jeho problem, ze sa pred sifilisom nechranil?

     

    #518528
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #518538
    Bee
    Účastník (Participant)

    Presne s. Staci si precitat prvy odstavec z Tvojho linku, aby clovek pochopil, ze statementy typu “Je rozdiel medzi malware a vírusom” v kontexte, ktory pouzivaju mnou spomenuti uzivatelia Apple prostredia je picovina.

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.