Macbook Pro 2018 – problem s klavesou ENTER

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook Pro 2018 – problem s klavesou ENTER

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #533921
    himak
    Účastník (Participant)

    Ahojte, vlastnim cca pol roka najnovsi Macbook Pro 15 2018. Pred par dnami zacal problem s klavesou ENTER. Zle sa dotlaca, namam taku spatnu vazbu ako u inych klavesoch. Neviete, kde by mohol byt problem ? Nemozem byt bez PC, takze servis by som nerad riesil, aj ked je v zaruke.

    Ma niekto podobny problem ? Ako ho riesil ?

    #533923
    dfx
    Účastník (Participant)

    Vypni ho, nechaj otvoreny display, poloz nabok a jemne stlacaj viackrat medzernik. Potom stlacenym vzduchom skus vyfuknut prach pod klavesou. Znova viackrat stlacaj a vyfukni stlacenym vzduchom. Daj na druhy bok a vsetko opakuj. Tento model by mal mat odolnejsiu klavesnicu ako mbp 2016 a 2017. Ak nepomoze, tak len servis. Mne zarucny servis trval 26 dni, ale menili zakladnu dosku. Problem je, ze im najprv Apple schvali zarucnu opravu a potom posle nahradny diel pre ten konkretny mbp, preto to trva dlho.

    #533935
    quadra
    Účastník (Participant)

    Potesim ta – na dcerinom MB Pro 2018 Apple menil klavesnicu 2x v priebehu 5 mesiacov.. druhy krat ma uz vital genius v Apple Store so sirokym usmevom, uz zase :-))))) Ale oprava bola do 10 dni v oboch pripadoch.

    Na tie rozpravky o odolnejsej klavesnici 3. generacie zabudni, nie je to pravda.. jedine, co pomaha, je bezprasne prostredie, ciste ruky a prsty.

    #533936
    himak
    Účastník (Participant)

    @dfx a aky stlaceny vzduch kupit ? technici v praci maju taky obycko a prisiel mi dost silny a studeny.


    @quadra
    – mm tak to si ma nepotesil az tak velmi. Takze ti tiez menili dosku ? Alebo iba cistili  ?

     

    #533945
    quadra
    Účastník (Participant)

    V oboch pripadoch celu vrchnu cast (kedze klavesnica je prinitovana k vrchnemu krytu).. dosku nemenili, nebol dovod.

    #533952
    dfx
    Účastník (Participant)

    Mne menili dosku kvoli vadnemu ssd disku. Klavesnica ostala.

    Obycajny stlaceny vzduch, aky sa na to bezne predava. Ak je silny prud, tak treba fukat z vacsej vzdialenosti.

    #533955
    himak
    Účastník (Participant)

    Vcera sa mi podarilo podla video navodu dat dole ten klaves. Ma 1  zlomeny “dyndzik”, ktory ho drzi. Preto je taky prepadnuty. Cize by stacilo vymenit iba tu plastovu klavesu. Da sa kupit niekde ?

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.