macbook pro 13" retina 2015 problemy

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware macbook pro 13" retina 2015 problemy

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #502200
    alchymister
    Účastník (Participant)

    ahoj,
    nemate pls nejaky typ k nasledujucim problemom

    mam cerstvo kupeny macbook pro 13” retina 2015, 16 GB RAM, 2.9 CPU, Intel Iris Graphics 6100 1536 MB
    do notebooku je pripojene:
    lavy port USB – wacom tablet
    pravy port – HUB usb 3.0 a cezen SSD externy disk, telefon, USB flash, bluetooth mouse
    externy monitor 27” Eizo CS2730 cez minidisplay port > displayport

    po niekolkych dnoch nasledujuce problemy:

    • pravidelne sa zdeformuje obraz v indd CC 2017, priklad tu:
    http://alchymister.com/mix/GPU/sample.html
    – z nicoho nic sa obraz vlozeny do framu neproporcionalne zdeformuje, musim vzdy nieco s vlozenym obrazom spravit /zmenit percentualne jeho velkost napriklad/ aby to skocilo do spravneho zobrazenia, opakovane menit velkost okna v indd..
    s tym suvisi mozno dalsi problem: tiez cerstvo kupeny externy monitor Eizo – pravidelne cca raz za 15 minut asi 2sekundovy kompletny blackout obrazu /monitor pravidelne na cca 2 sekundy strati obraz, potom naskoci a je ok.
    • po prepnuti z nejakej aplikacie do findera sa v jeho okne nezobrazia ikonky /dve ciarky/ na rozsirenie okna, musim najskor zvacsit kompletne okno findera, potom tam skocia

    • cez pravy USB port nedokaze pripojit externy SSD disk /je to mozne len cez USB HUB, coje dost divne/ plus ten isty externy ssd cez lavy port pripoji bez problemu

    • vypadava internet, i ked je pocitac stale pripojeny k wifi /signal maximum/, ine zariadenia na tom istom wifi su v poriadku – v notebooku safari nereaguje, stranku akoze nacitava ale v nacitavani zamrzne, subezne ta ista stranka na telefone nacitana okamzite.

    ak viete niekto poradit s cimkolvek, budem rad za vsetky tip
    notbeook som kupoval cez online apple.cz a mam est 6 dni na to, aby som notebook vratil odkial prisiel.
    dakujem

    #502201
    rudo.ba
    Účastník (Participant)

    K tomu InDesignu, skus vypnut GPU akceleraciu – raketka v menu, resp. v predvolbach, vid napriklad tu:
    https://forums.adobe.com/message/9124733#9124733
    (ak trochu pohladas v tom fore, najdes aj dalsie podobne temy s problemami s novo pridanou GPU funkcionalitou v novom InDesinge).

    #502215
    alchymister
    Účastník (Participant)

    diky rudo za tip, skusil som GPU akceleraciu vypnut, uvidime, co to spravi.
    ale tato ista pracovna stanica, akurat miesto eiza a mini DP-DP pripojena k apple cinema display HD cez DVI nic podobne na CC2017 negenerovala.. napada ma preto, ze to bude nejaka vada na grafike ci problem s displayportom..

    #502241
    rudo.ba
    Účastník (Participant)

    Cital som prispevky, kde sa ludia stazovali na problemy s viacerymi displejmi po update na sierru, pricom s capitanom pri rovnakej konfiguracii boli v pohode. Tak mozno navrat ku capitanovi by vyriesil obcasne preblikavanie (vyckat zopar updatov sierry).

    GPU akceleracia v InDesigne je zjavne v betaverzii (pre win zatial vobec, pre mac iba v kombinacii HiDPI monitora a vhodnej karty), tiez viacero tem k tomuto vo vyssieuvedenom adobe fore kde vo vysledku odporucaju vypnut zatial (ak to niekomu blbne).

    Na pracovnom Mac Pro 2010 som planoval prejst na sierru, ale ako vidim tak radsej este pockam (sice ked nemam ziadne retina displeje, by som mohol byt v pohode, ale zase ked to funguje, radsej na to nesahat, hlavne ked ini hlasia trable).

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.