MacBook 2015 – upgrade na Sierra?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software MacBook 2015 – upgrade na Sierra?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 21 )
  • Autor
    Príspevky
  • #513716
    michalfaber
    Účastník (Participant)

    Ahojte, včera som si kúpil takmer nový MacBook 12 palcový z roku 2015 (základná výbava). Je to môj úplne prvý MacBook. Je na ňom ešte El Capitan. Moja pôvodná otázka bola, či upgrade na Sierra ovplyvní rýchlosť tohto MacBooku (keďže nie je najvýkonnejší), ale potom ma napadla skôr otázka: Je vôbec potrebné sa obávať pri upgrade pri akomkoľvek MacBooku, podobne ako je tomu pri Windowsoch? Ďakujem

    #513720
    joer
    Účastník (Participant)

    Nie je, ale Sierru nedávaj je to paškvil, za 2 mesiace bude High Sierra a zdá sa že tie bugy čo boli v Sierre sú zvačša odstránené aj ked je to zatial Beta 3. Stejne ti nový systém chod počítača neurýchli, treba ti viac pamete a SSD disk. Kolko tam máš RAM?

    #513721
    joer
    Účastník (Participant)

    Jaj sorry píšem rychlejšie ako si pozriem model. Hmm, disk je SSD pameť 8 Gb RAM ale procák nič moc. No na kancelársku robotu OK ale je to podla mňa vyhodený peniaz. A to robím s Macmi od 1994 roku.

    #513732
    michalfaber
    Účastník (Participant)

    na macbook som dostal zlavu takmer 50%, takze som nevahal. budem ho pouzivat len na kancelarske ucely a nejake filmy, takze ani procesor mi dufam nebude robit problemy. system nechcem zrychlit, zatial je vsetko perfektne, len ho nechcem spomalit. z windowsu mam skusenosti, ze update nie je vzdy najlepsi napad, tak len by som chcel vediet ako je to pri macbookoch

    #513740
    majdy
    Účastník (Participant)

    Za mňa kľudne môžeš, Sierra je veľmi dobrá a rýchla, no tiež je pravda, že rovnaký update môžeš urobiť aj v Septembri na najnovšiu verziu a ušetríš si aspoň teraz čas, no tie prvé verzie ešte stále môžu mať bugy. Ja by som sa Sierry nebál a keby aj problém bol, vrátiš sa späť.

    #513741
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Tiez si myslim ze sierru mozes dat v uplnej pohodicke. Pojde to minimalne tak ako El Capitan alebo este lepsie.

    #513743
    dfx
    Účastník (Participant)

    V pohode tam daj Sierru. High Sierra pride zrejme az v oktobri a prva verzia zvykne mat nejake chyby, takze oplati sa updatovat az niekedy v novembri po prvom velkom update.

    Ten macbook sierru v pohode zvladne, mozno to pojde este lepsie ako El Capitan.

    #513746
    michalfaber
    Účastník (Participant)

    super dakujem, asi sa vecer do toho pustim. ked uz mam prvy mac, chcem toho na nom skusit co najviac

    #513747
    michalfaber
    Účastník (Participant)

    vedeli by ste mi tiez poradit s jednym problemom? pre pracu pouzivam jeden program, ktory vyuziva javu. v skratke sa jedna o to, ze monitoruje aktivitu na pocitaci a posiela do firmy info, aby vedeli ci som dostupny a mozu mi poslat dalsiu pracu. ako som vravel, pouziva to javu. tu som si nainstaloval, ale ked chcem naistalovat tento program (skor doplnok) ten mi stale vypisuje, ze najprv potrebujem javu. neviete nahodou co s tym? mam javu nejak specialne povolit alebo co?

    #513749
    JFK.
    Účastník (Participant)

    A o aký program sa jedná nám neprezdradíš? Nebuď tajnostkár ????

    #513750
    michalfaber
    Účastník (Participant)

    TAV od translated.net

    #513754
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Odkial si tu javu stahoval? Ja som mal davnejsie tiez problem s jednym softom k USB sticku ktory potreboval javu a po naistalovani stale nefungoval.
    Je rozdiel java stiahnuta priamo z ich webu alebo verzia zo stranok apple. Skus instalovat inu verziu

    #513755
    michalfaber
    Účastník (Participant)

    to som netusil, ze existuje viac verzii :) to co mam ja je z oracle, idem skusit apple

    #513756
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #513757
    michalfaber
    Účastník (Participant)

    tak minecraft stiahnuty a nainstalovany. javu to nepytalo, takze ta co uz bola nainstalovana bola v pohode

    #513758
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Tak skus nainstalovat tu z apple webu

    #513761
    michalfaber
    Účastník (Participant)

    tam je problem, apple sa vzdy odkazuje na oracle, ze mam stahovat tam

    #513817
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #513819
    michalfaber
    Účastník (Participant)

    subor nemam, terminal pise, ze java runtime nebol najdeny. stiahnut z linku na apple stranke sa mi neda, ale nieco som vygooglil, aj ked z roku 2014, tak to vyskusam. myslis ze tu javu co uz mam mam dat najprv prec?

    #513821
    michalfaber
    Účastník (Participant)

    hotovo, uz to funguje. dikes ;)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 21 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.