Mac Pro 2011. rozumná kúpa?

Domov Diskusné Fóra Nezaradené Mac Pro 2011. rozumná kúpa?

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #105667
    marian1292
    Účastník (Participant)

    zdravím…
    Momentálne mám iMac 2011 21,5″ 2,4GHz a 8GB RAM,,,
    Plánujem ale kúpiť nový Mac, ktorý bude využívaný na strih videa a na hranie hier (bualboot Windows). Maximálna cena je tak 1500 euro bez dph…

    Rozmýšľal som o kúpe Macu Pro 2011, 3.33GHz 6-core Xeon, 16GB DDR3 RAM, 256GB SSD, 2TB Disk a grafická karta Nvidia GTX 970 4GB. K tomu by som si do PCI slotu dokúpil USB 3, pretože ten mac má iba USB 2.0.
    Celé by to vyšlo na nejakých 1450 eur bez DPH, základ by som bral z http://www.create.pro, SSD, Disk a USb 3 do PCI by som si kupoval tuna, na slovensku.

    Chcem sa ale opýtať, či má takýto Mac zmysel. Podľa môjho názoru by sa jednalo o výkonný stroj, na ktorý by som hodil cez bootcamp windows a zahral si nejaké hry a na strih videa by vďaka 6- jadrovému xeonu bol dosť dobrý. Nerad by som ale kúpil nejaký starý črep, ktorý by mi za 3 roky prestal fungovať…

    Za tu cenu môžem mať ešte 13″ MacBook Pro Retina, ktorý ale parametrami nedosahuje (papierovo) Mac Pro ani zďaleka. Treba podotknúť, že pracujem doma za stolom, takže prenosnosť nehrá veľkú úlohu….

    čo by ste odporúčali vy? zdá sa vám moje riešenie ako dobré riešenie do najbližších cca 3 rokov, alebo by ste radšej zvolili inú alternatívu?

    #407112
    JFK.
    Účastník (Participant)

    K Mac Pro ešte potrebuješ príslušenstvo, monitor a tak …
    Navyše ešte som nevidel nikoho, kto by mal doma Mac Pro “len tak” pre zábavku doma.
    Keď to nepotrebuješ reálne nevidim dôvod to kupovať.

    Na MBP Retina si hry nezahráš, skor si porieš iMac novší či??

    #407114
    marian1292
    Účastník (Participant)

    no to je jasné, potreboval by som monitor, myš a klávesnica sú v balení, reproduktory mám :))
    Práve, na MBP si hry nezahrám…
    21,5″ iMac so 16GB RAM a Fusion Drive a GTX 750m ma výjde na 2100eur s DPH… za tú cenu môžem mať oveľa lepší Mac Pro kľudne aj so 4k displejom… Preto ma to napadlo ako dobrá voľba. Inak robím videá ako som spomínal. Robil som už aj niečo za $ a plánujem pokračovať, takže preto hľadám niečo výkonnejšie. Hry by boli už iba bonus…

    #407117
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Porozmyslaj nad 5K iMac….

    #407118
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Ten Xeon je sučastou macu čo? Inak a si si isty že ten Mac ti zoberie tu GTX 970?

    #408409
    marian1292
    Účastník (Participant)

    jj Mac je už doma, konkrétne Mac Pro 2009 s následujúcim:
    MAc Pro 2009
    6-core Xeon 3.33GHz
    Nvidia GTX 970 4GB
    Nvidia GT120 pre Boot Screen
    16GB RAM
    1TB Disk

    Fičí ako hodinky :)

    #408412
    DoubleJ
    Účastník (Participant)

    Hádam to nikomu nebude vadiť, no mal by som otázku ku create.pro. V akom stave, myslím optickom, sú tie ich bedne? A ako dlho trvalo doručenie k nám? Už dlho som nad nimi premýšľal, no naskytla sa možnosť kúpiť u nás 12 jadro 3.33GHz, so 64GB RAM a 4GB GTX680, tak som nezaváhal, no keďže som s ním nadmieru spokojný (doplnil som ešte USB3.1 a 4x 6Gbit SATA kvoli SSD diskom), časom by som vzal ešte jeden nakoľko so smetným košom to nevidím ružovo…

    #408438
    marian1292
    Účastník (Participant)

    Bedne vraj ktorá ako, ale ja som dostal v relatívne dobrom stave, kľudne ti pošlem fotky na mail, ak chceš …

    Doručenie je zdarma, trvá 4-8 pracovných dni, ja som konkrétne mal Mac doma 5 prac. dní od chvíle, kedy im došla platba, s ktorou boli, mimochodom, problémy (nejako dlhšie im išla (4 prac. dni), nič vážne :))…

    Ja teraz plánujem, ako už vieš, RAID 0 z SSD a potom doplním RAM na 32GB. Možno vymením časom dosku za 12-core (v create.pro za to pýzajú myslím niečo cez 1000 eur bez DPH.), ale to je vo hviezdach, zatiaľ mi stačí 6 core úplne.

    Smetný koš sa ani mne nepozdáva, alebo skor takto… Páči sa mi, má perfektný výkon, akurát možnosti upgrade a prispôsobenia sú minimálne. A keďže ty máš veľa diskov, tak kôš nie je nič pre teba. Môžem ešte otázku? Máš okrem GTX 680 ešte druhú grafiku na boot screen a v prípade problémov? Lebo ja som zobral ešte GT120 (stála asi iba 50 eur), kebyže mám problémy v budúcnosti a aby som mohol vidieť jabĺčko keď ho zapínam :DD

    #408452
    DoubleJ
    Účastník (Participant)

    Fotky netreba, ja len informačne, že či s nimi vedia aj niečo spraviť alebo to je lotéria a proste akú majú k dispozícii, tak takú použijú… Hej, 1000€ to cca vychádza, aj tak už som premýšľal pretože sa objavil 6-core @ 3.46GHz za 700€, no kým som sa odhodlal, že ho teda vezmem a následne si dám spraviť upgrade na 12-core, tak sa predal. Som číhal na tieto Macy od zimy, no je strašne ťažké nájsť niečo čo človeku vyhovuje po HW/cenovej stránke a ešte je aj v dobrom stave. Ja som na optické vady strašne háklivý, preto som aj s nákupom od create.pro tak dlho váhal a nakoniec nakupoval osobne v našich končinách.

    No to ma na tom koši rozčúlilo najviac – nielen, že ubrali najväčšiu výhodu Macu Pro a to možnosti upgradu a prispôsobení, oni ešte aj komponenty použili také, že napríklad pre mňa sú tie ich GPU maximálne nepoužiteľné nakoľko potrebujem nVidie s CUDA. A výkonovo na tom tiež nie sú až tak dobre, veď tieto “staré” Mac Pro sa im hravo vyrovnajú a človek ešte aj ušetrí a hlavne tam, kde smetný kôš s výkonom končí, tam workstations napr. od HP ešte veselo pokračujú… Len škoda, že to je s Windowsom pre mňa nepoužiteľné :D No a disky ako také by ani neboli problém, vďaka Thunderboltu by som si vedel 1-2 diskové polia pripojiť a 1TB interné SSD by bohate stačilo, no za prvé to tie disky zbytočne predražuje a za druhé, vracať sa do čias kedy som mal na stole iMac a 4 externé disky sa mi nechce.

    Ku grafike: áno, mám ešte aj ATI 5770, ale tá je tiež 2-slotová a hlavne potrebuje externé napájanie, takže napr. pri inštalácii systému musím karty vymeniť aby som niečo videl. Ale tiež sa už pozerám po GT120, ideálna karta na čisto obraz a k tomu druhá karta na výpočty… Najradšej by som ju splašil kým vyjde El Capitan, hádam sa podarí.

    #408462
    marian1292
    Účastník (Participant)

    Mám 2 malé odreninky na stranách, ale keďže je pod stolom, je mi to 3-15.

    Máš úplne pravdu, za moju “bedňu” som dal 1300 eur bez DPH a výkonom predbieha nový 4-core za 2500 :).

    Inak, GT120 môžeš myslím objednať z create.pro osobitne, doprava zdarma, 69 eur stojí.
    Jednu vec, ktorú by som ale nebral z create pro sú RAM, odomňa pýtali 170eur za 2x8GB, na slovensku som kúpil za 100 :)

    #408466
    DoubleJ
    Účastník (Participant)

    Jasné, no ja ho mám vyložený na stole vedľa monitoru, takže vzhľad bol dôležitý a ešte mám velice zachovalú bedňu z G5ky ktorej hľadám adekvátnu dvojicu a chcel by som ich mať ako “nohy” pod kus skla čím by mi vytvorili konferenčný stolík do kanclu :)) som nad týmito bedňami “slintal” už ako študent kedy som si ešte zďaleka taký počítač nemohol dovoliť, tak si to teraz vynahrádzam :D

    Inak tie RAMky, to ale asi nemáš ECC, či? Pozerám akurát tu GT120ku a samostatne ju tam nejak nevidím. Ale zaujalo ma, že shipping majú aktuálne 2-3 týždne, asi už aj poslední veriaci prestali dúfať v updatnutý smetný kôš :D

    #408536
    marian1292
    Účastník (Participant)

    DoubleJ:
    Tá bedňa je uplne AWESOME, akurát ju EU zakázala kvôli veľkým mieržkam chladičov, alebo také niečo. Vôbec nechápem :D
    oni ti tam veľa vecí urobia na mieru ak chceš, ale mne písali, že nemajú dosť vecí poslednú dobu :(
    Inak RAMky pravdepodobne ECC niesu, píše to dokonca aj v linku :D
    http://www.gigastore.sk/ddr3+23740/kingston-ram-16gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-kit-2-x-8gb/
    Inak zajtra objednávam ten Radič, tak sa teším…

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.