Kontrola gramatiky v MS Office 2011

Domov Diskusné Fóra Nezaradené Kontrola gramatiky v MS Office 2011

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 137 )
  • Autor
    Príspevky
  • #69724
    wlamik
    Účastník (Participant)

    Viem ze tu viacerí pouzivaju betu tohoto programu a na superapple som cital ze by sa mala dat rozbehat aj slovenska kontrola (ceska je tam nativne :( ) Nevie niekto ako na to?

    #214046
    tomasno1
    Účastník (Participant)

    Neviem, ale tiez ma to zaujima…

    #214054
    Xorpi
    Účastník (Participant)

    Ja čo som mal túto betu, tak ide aj slovenčina…

    #214056
    wlamik
    Účastník (Participant)

    no sak to osm pocul aj ja, ale ako si ju spojazdnil?

    #214058
    incompl_te
    Účastník (Participant)

    mne sla na tej bete tiez slovencina ale neurobil som pre to nic… proste od zaciatku to fungovalo samo od seba :)

    #214062
    wlamik
    Účastník (Participant)

    mne to vypisuje ze proofing tools are not installed

    #214064
    Xorpi
    Účastník (Participant)

    wlamik – neviem, či Office presne využíva pre gramatickú korektúru i systémové možnosti, ale je to možné, že hej. Ja mám v systéme slovenský slovník… pomocou môjho návodu na jablicka.com – http://jablicka.com/software-1/sk-cz-slovnik-na-mac-os-x-snow-leopard-a-apple- si ho môžeš pridať tiež a možno budeš mať potom na výber slovenčinu…

    #214068
    wlamik
    Účastník (Participant)

    to uz mam davno, ale nejak nezabera :(, co mate nastavena vo worde?

    #214121
    tomasno1
    Účastník (Participant)

    nie ze by som vam neveril, ale ti co vam funguje slovenska kontrola pravopisu, mohli by ste postnut screenshot?

    #214125
    igino
    Účastník (Participant)

    tomasno1: nechce sa mi robit screenshot, ale robi mi to presne tak ako v tom videu na linku co postol Xorpi. A instaloval som to az dnes po prvykrat.

    #214126
    tomasno1
    Účastník (Participant)

    @igino: V iWork, TextEdit to ide aj mne. Ale v Office 2011 nie, preto by som chcel vidiet… Ak ta mozem poprosit, sprav ten screenshot, neda ti to tak vela ;)

    #214132
    wlamik
    Účastník (Participant)

    presne ako tomasno, v iwork, textedit no problem ale v MS office to nejde. prosim scresnshoot s nastaveniami

    #214335
    tomasno1
    Účastník (Participant)

    Prosim Vas, bol by ochotny niekto z Vas spravit screenshot, resp. povedat ako to treba nastavit aby sla slovenska kontrola pravopisu???

    #214355
    igino
    Účastník (Participant)

    tomasno1: ja mam zatial len MS Office 2008 for MAC a tam to bohuzial nejde. Skusam najst na webe nieco ine nez oficialne predavany balik kontroly SK pravopisu. Ak nieco najdem, postnem. MS Off 2011 si zatial nemozem dovolit instalovat kym nie je plna verzia.

    #214368
    wlamik
    Účastník (Participant)

    hej ale su tu ludia, ktorym to ide v MS Office 2011, ale dat sem asi jedne scrn je problem. Raz pomozes ty raz druhy.

    #214395
    tomasno1
    Účastník (Participant)

    len aby to nakoniec nedopadlo ako v teme o STV streamingu, kde niektori tvrdili, ze im ide live MS hokeji a nakoniec zistili, ze to tak nie je…

    #214434
    Xorpi
    Účastník (Participant)

    A ste si všetci istí, že máte práve tú najnovšiu betu? Ja som nemusel ani nič nastavovať a všetko šlo. Okrem iného mám ešte slovenskú lokalizáciu systému. Screen urobiť už nemôžem, keďže som ten Office zapol 2x a potom vyhodil. Je to z môjho pohľadu prílišne nemotorný software… používam Apple iWork.

    Možno pomôžu detaily: mám lokalizovaný operačný systém, slovenčinu prvú v sekcii nastavení Jazyk a Text a k tomu ešte slovenský slovník podľa môjho návodu spomínaného vyššie.

    PS: moc to riešite… je to len Microsoft a len Office a ešte k tomu verzia vychádzajúca niekedy po novom roku :D

    #214438
    wlamik
    Účastník (Participant)

    No mam pocit ako by to robila ta lokalizaia (aj ked nehcapem preco) lebo inak mam vsetko tak isto ako ty.

    A nerieim to nijak moc, s text editorom mam problemy od zaciatku ako mam maca, to mi fakt na macu vadi najviac, stale mam problem pri pisani seminarok a teraz budem pisat bakalarku, tak to uz bude este dolezitejsie. preto uz konecnce chcem nieco kompatibilne a s poriadnou kontrolou gramatiky (osobne nechapem preco tam nemoze byt defaultne tak ako na win verzii- ked uz teda slovniku maju raz spravene)

    #214441
    Xorpi
    Účastník (Participant)

    @wlamik – jednoduché riešenie – použi Parallels Desktop, naištaluj nenáročný Windows XP, k tomu MS Office 2003 a môžeš veselo písať prácu :) V móde, kedy sa windows aplikácie správajú ako natívne a k ukladaniu dokumentov sa využíva prostredie Mac OS X, teda že ak ukladáš do dokumentov, na plochu… etc.. sa ukladá do natívneho systému.

    A hlavne, pri základnej konfigurácií 2GB RAM a 5400RPM disk by si nemal mať najmenší problém :) Dokonca to pri takýchto riešniach frčí rýchlejšie, než natívny Office 011…

    Ak máš nejaké problémy s aplikáciami v Mac OS X pred písaním práce, tak radšej na čisto naformátuj disk a potom začni písať :)

    #214451
    wlamik
    Účastník (Participant)

    nemám problémy, ide o kompatibilitu. A čo sa týka paralles, tak to mám kúpení ale takéto riešenie dosť nerád používam, poznam to riešenie. AL keď mam raz mac tak hcem mať už konečne plnohodnotny text. editor. To je asi ako keď nemožeš pisať pravou rukou lebo ťa boli, tak piš lavou!

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 137 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.