kapacita baterie po 72 dnoch

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware kapacita baterie po 72 dnoch

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #541781
    Bumblebee1
    Účastník (Participant)

    Ahojte, chcela by som sa opýtat, ci je normalne alebo dovod na reklamaciu, ze moja bateria na novom macbooko air 2019, pouzivanom od polovice augusta 2019, ma kapacitu baterie len 93%? nie je to ani 2 mesiace, co notebook pouzivam na obcasnu pracu na nete, nic narocne.. dik za kazdu odpoved

    #541825
    applefruit
    Účastník (Participant)

    podobne to mam ja na Macbooku 12″ 2017, bateria kolise od 92% po 96%, zrejme to bude pripad aj tvojho Macbooku Air, na reklamaciu to dovod asi nie je

    #541835
    Bumblebee1
    Účastník (Participant)

    dakujem za odpoved.. po akom case pouzivania ti kolisu tie percenta 92-96? na 2 rocnom macbooku to je este celkom fajn percento, nie? ja mam mac air ani nie 2 mesiace, preto sa mi to nejak nepozdava.. Ma este niekto novy macbook air 2019 a podobnú kapacitu baterie? teda okolo 93% ?

    #541856
    applefruit
    Účastník (Participant)

    mne to tiez kolisalo po velmi kratkej dobe.. cca. po 2mes. 94%.. malo cyklov.. od nova to tak robi.. medzi 92% az 96%, podla toho kolko ju vybijem a kedy nabijem, ked pripojim pri 70-80% nabijacku a necham do 100, vacsinou to stupne, ked okolo 60% a do 90% len nabijem, tak sa to drzi, ked od 20%-100% to klesne, ked az od 5%-100% to vacsinou stupne, zistil som, ze najlepsie je pripojit to k nabijacke hocikedy, ked je moznost a nenechat to moc vybijat alebo moc dlho pripojene na nabijacke.. takto sa mi to hybe v tom rozmedzi.. je to dane tym, ze baterka je z viac kusov, niektore vacsie, niektore mensie, mensie reaguju na kapacitu citlivejsie ako vacsie.. pri baterkach, ktore boli jeden kus sa to takto nespravalo.. vsimam si to iste aj na iphonoch, ktore maju tiez bateriu z viacerych kusov oproti tym, co maju len z jedneho.. nainstaluj si toto https://fiplab.com/apps/battery-health-3-for-mac a tam uvidis aj graficky ako kolise kapacita.. sleduj si to, myslim, ze je to OK.. pri kupe mala moja bat. 101%, kolisat to zacalo velmi skoro od kupy ako som ho zacal pouzivat.. dobre je nabijat v rozmedzi od 25% do 85% alebo podľa potreby, resp. ak si pri nabíjačke a vtedy kapacita klesá, čo najmenej z mojich skúseností

    #541862
    Bumblebee1
    Účastník (Participant)

    super, dakujem za vysvetlenie.. mala som teraz dlhsie pripojny mac na nabijacke tak stupla kapacita na 95% som teda rada, ze to asi nebude chyba baterie

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.