iPhone 7 (foťák,continuity)

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 7 (foťák,continuity)

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #487215
    majdy
    Účastník (Participant)

    Zdravím!

    Dúfam, že sa tu už nájdu nejakí majiteľia nového iPhonu a podelia sa o svoju skúsenosť, prípadne ju porovnajú s mojou.

     

    1. Foťák

    Z kvality fotiek z môjho iPhonu 7 som sklamaný. Postprocesing je príliš silný, vytvára efekt “vodových farieb”, vďaka ktorému sa strácaju detaily — zlievajú dokopy. Zdá sa že rovnako fotí aj predná kamera, takže zrejme sa nejedná o vadný kus, ale o softvérovú záležitosť. Testoval som niekoľko rôznych scén a porovnával s 5s.

     

    Viete to ale pre istotu otestovať? Vyhovuje Vám to? Vysvetlite mi ako to, že iPhone 5s, ktorý má o 4 megapixely menej a čip aj objektív po každej stránke horší dokáže produkovať ostrejšie fotky ako nový iPhone 7? Myslíte, že to Apple opraví, zatiaľ som nikde nečítal, že by si tým mali ľudia problém.

     

    2. Handoff

     

    Vôbec, ale vôbec mi nefunguje medzi iPhonom a Macom. Po odškrtnutí/zaškrtnutí na oboch zariadeniach je funkcionalita asi taká, že otvorím na iPhone Notes, na Macu vyskočia, no stále vyhadzuje tie isté poznámky, aj keď na iPhone mám dávno otvorené iné. Zapnem na iPhone tab v Safari a na Macu mi v docku vyskočí znova Notes, ktoré aj otvorí, opačne (z Macu otvorené appky) iPhone ani neponúkne…

     

    3. Universal Clipboard

     

    Niečo normálne (cmd + c) skopírujem na MacBooku (kľudne aj s pravým — Paste) a na iPhone kopíruje to čo bolo kopírované na iPhone. Ak chcem opačne, tak MacBook sa tvári, že niečo načítavá (akoby zamrzlol na chvíľku, sem tam hodí beach ball) ale nakoniec neskopíruje nič.

     

    Zostava:

    • iPhone 7 — iOS 10.0.2
    • MacBook Pro 15″ early 2013 — macOS Sierra 10.12 (16A323)

     

    Budem vďačný za komentáre všetkého druhu. Reštart som neskúšal, ten som ale skúšať už včera, kvôli bodu 3, no nepomohol a nebudem predsa všetky zariadenia teraz reštartovať, pre to aby som si mohol otvoriť niečo čo mám na iPhone, či skopírovať niečo naprieč zariadeniami…

    #487453
    majdy
    Účastník (Participant)

    UPDATE:

    Reštartoval som predsa len dnes obe zariadenia a zdá sa že všetko začalo fungovať ako má, uvidíme na koľko.

     

    UPDATE 2:

     

    Tak to trvalo chvíľku, už nefunguje kopírovanie obrázkov v iPhone a pastnutie do Macu…

     

    UPDATE 3:

     

    Od pokusu prekopírovať obrázok do Macu sa celá continuity sekla… iPhone vidí čo je na Macu, Mac nevidí čo na iPhone…

    #487475
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #487509
    JFK.
    Účastník (Participant)

    majdy je len nezvyknutý na fotky, ale od iPhonu 6 (rok 2014) majú iphony implementované “focus pixels”, takže tie fotky tak proste vyzerajú.

    -nič s tým nespravíš
    -Apple s tým nič nespraví
    -časom sa to nezmení
    -it’s not a bug, it’s a feature

    #487510
    majdy
    Účastník (Participant)

    s3030150

    Hodím sem nejaké príklady, bohužiaľ momentálne sa k tomu nedostanem, takže asi až cez víkend alebo budúci týždeň…

     

    JFK: no tak na toto ani nechcem byť zvyknutý, iPhone 7 má viac megapixelov, už len tento sprostý, logický údaj hovorí za to, že by mal mať ostrejšie fotky, nie naopak…

    Ako okej, fotky za šera, v noci, s bleskom, makro, všetko lepšie iPhone 7, ale fotky v interiéri, a fotky, kde sa ostrí na vzdialené objekty sú ostrejšie na 5s…

    #487511
    JFK.
    Účastník (Participant)

    kde je napísané, že viac pixelov = väčšia ostrosť :D ? to som ešte nepočul…

    podľa mňa viac pixelov = väčší noise (šum) = viac post-processingu na vykompenzovanie šumu = menej ostré fotky tam kde nie je veľa svetla

    myslíš že prečo Apple nešiel s Nokiou/Samsungom do tzv. notorického pixel-race súboja, dobre vedeli čo to znamená pre fotky.

    -proste ak napr. fotíš na prednáške prezentáciu, kde máš nahovno svetlo a sedíš niekde v marhe, takže to zoomuješ čo to dá, nečakaj, že tá fotka bude skvelá – lebo nebude, navyše focus-pixels spájajú podobné pixely okolo, aby to vytvorilo viac jednoliaty celok, ale tak je pravda že napr. zoomovanému textu to neprospieva

    #487512
    JFK.
    Účastník (Participant)

    iPhone 7 camera climbs respected DxOMark review ranking, beating out tied iPhone 6/6s scores

    The iPhone 7 achieves an overall DxOMark Mobile Score of 86. That’s better than Apple’s previous best score of 84 for the iPhone 6s Plus and 82 for the iPhone 6s.

    In the still photography space, DxOMark praises the iPhone 7’s ‘very good overall target exposure and wide dynamic range’ while pointing out the new quad-flash resulting in ‘accurate white balance, good color rendering, and low levels of noise’, but cites the loss of fine details in outdoor and low-light conditions and unstable autofocus when using flash as cons.

    full review:

    https://www.dxomark.com/Mobiles/Apple-iPhone-7-camera-review-better-than-ever

    #487514
    majdy
    Účastník (Participant)

    omg veď je to logické, viac pixelov = viac detailov (ostrejší obraz), je logické, že pokiaľ chcem zvýšiť hĺbku/ostrosť fotky/obrázku, detaily, ktoré uvidím pri zoomovaní potrebujem za prvé zvýšiť megapixely…

    Ako si myslíš, že funguje retina a prečo je ostrá?

    Viac pixelov = väčší noise platí, ale tiež platí, že viditeľný noise nastáva iba pri zlých sveteľných podmienkach, pokiaľ je šošovka malá a na čip dopadá málo svetla, tu neboli žiadne zlé podmienky, naopak.

     

    Nebavím sa o texte na prednáške, bavím sa o detailoch, ktoré sa strácajú, textúry, ktoré sa zlievajú dokopy…

    Vždy som mal telefóny s najlepšími foťákmi a fotím roky, niesom fotograf, ale ovládam techniku fotografovania a viem ako foťáky/objektívy pracujú, kvôli tomu, že pracujem s ich simuláciou…

    #487515
    majdy
    Účastník (Participant)

    iPhone 7 camera climbs respected DxOMark review ranking, beating out tied iPhone 6/6s scores

    The iPhone 7 achieves an overall DxOMark Mobile Score of 86. That’s better than Apple’s previous best score of 84 for the iPhone 6s Plus and 82 for the iPhone 6s.

    In the still photography space, DxOMark praises the iPhone 7’s ‘very good overall target exposure and wide dynamic range’ while pointing out the new quad-flash resulting in ‘accurate white balance, good color rendering, and low levels of noise’, but cites the loss of fine details in outdoor and low-light conditions and unstable autofocus when using flash as cons.

    full review:

    https://www.dxomark.com/Mobiles/Apple-iPhone-7-camera-review-better-than-ever

    JFK.

     

    S tým všetkým súhlasím, iPhone 7 fotí lepšie, keď sa pozriem na fotku ako celok, ale doslova “rozmazáva detaily”. Bavím sa o detailoch, nič viac len detaily, ktoré sa oproti 5s strácajú…

    #487516
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Nebuď nasraný, ja za to nemozem ????

     

    #487583
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #487601
    JFK.
    Účastník (Participant)

    tak tak, pamätám si jedno porovnanie čo robili iPhone 6 a 6S minulý rok, 9to5mac robili fotky za šera v Londýne, aj z mrakodrapov zoomované fotky, tak fotky z iPhone 6 sa vďaka menej pixelom javili ostrejšie :)

    #487606
    majdy
    Účastník (Participant)

    s3030150

    áno, ako som písal to pri zvýšení megapixelov a zachovaní veľkosti je pravda, súhlasím, ale vekosť sa u sedmičky nezachovala pokiaľ viem a viditeľný šum nastáva až pri horších svetelných podmienkach, ja hovorím o fotkách (po x-tí krát) v dobrých svetelných podmienkach, kde ani 5s nemal výrazný šum, no nezlieval detaily, to že treba silnejšiu redukciu pri viac megapixeloch mi je jasné, ale toto je tak silná, že keď si fotku otvorím na 15″ retine, tak bez zoomu sa strácajú textúry a fotky sú ako z omalovanky.

    Tiež nikde nehovorím, že fotím s digitálnym zoomom, hovorím o normálnom zoomovaní fotky v počítači alebo telefóne…

    Optika samozrejme tiež hrá dôležitú úlohu pri ostrosti fotky, ale tá bude vždy limitovaná veľkosťou snímača = rozlíšením a keďže sedmička má vyššie, čakal by som, že si dovolí viac ako 5s, nie menej…

     

    JFK:

    To je celkom smutné potom, že čím novší telefón, tým sa javia fotky menej ostré…

    #487637
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    No je to alchymia tato fotobazmekproblematika. Ak polozite vedla seba jeden stroj s 8Mpx a druhy 30Mpx s rovnakou optikou a urobite rovnaku foto tak rozdiel sa prejavi az po urcitej urovni zoomingu vyslednej fotky za predpokladu ze tam nie je ziaden postprocesing. To je proste fyzika. Ak zoomujeme fotky oboch strojov sucasne tak 8-Mpixlaku dojde dych skor ako 30-tke ktora po dalsom zoomovani bude mat viac ostrosti a detailov.
    Nedavno som niekde videl na webe fotku pariza urobenu nejakym strasidelnym megapixelom – fakt tu hodnotu uz neviem ale bola daleko za horizontom beznej pouzivanej hodnoty vacsiny obyvatelstva a tam samozrejme fotka ako basic format na velkost monitora sa dala zoomovat az donemoty na uroven dlazdic ulic…
    No samozrejme paradicka ale keby to clovek odfotil iphonom alebo niecim malopixelovym tak sa dozumuje akurat tak na uroven rozlisenia autobusu a dalsim zoomom by mal uz len rozmazane machule.
    Takze co tym chcel autor povedat…
    Rozlisenie senzora ma urcite vplyv na vyslednu ostrost ale dost zalezi aj na optike a ked je na mizernej urovni(napr. hodnota svetelnosti) tak sa to musi dobuchat postprocesingom a tym zas klesa ostrost.
    Zacarovany kruh

    #487687
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #487691
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #487694
    dfx
    Účastník (Participant)

    Kazdy fotograf vie, ze bez dostatku kvalitneho svetla sa dobra fotka neda spravit. Fotaky v mobiloch maly maly priemer objektivu, takze je tam malo svetla.

    Ak je slaba optika, tak optika zo svetelneho luca urobi svetelnu machulu. Ak je pixel na chipe stale dost velky, tak je to jedno. Ak je pixel maly, tak hrany na fotke su rozmazane.

    Ak ma chip prilis male pixely, tak sa zacnu rusit navzajom. Vtedy nepomoze ani dobra optika.

    Mozno by bolo lepsie nechat stary 8megapixelovy chip a dat k nemu tu novu optiku z iPhonu 7.

    Majdy, skus si dat tu betu 10.1, mozno tam je to lepsie. A tiez mozes skusit pozriet na tie fotky v RAW formate. Podla toho vies, aka silna je jpeg kompresia.

    #487697
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #487726
    majdy
    Účastník (Participant)

    Okéj, dúfal som že VSCO bude vedieť fotiť do RAW, ale zrejme nie, pokukujem teda po appke, ktorá to zvládne:

    https://itunes.apple.com/us/app/manual-custom-exposure-camera/id917146276?mt=8

    alebo

    https://itunes.apple.com/us/app/obscura-camera/id915939220?mt=8

     

    Obscura má krajší vzhľad, máte osobné skúenosti s niektorou z nich? ktorá sa oplatí viac?

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.