Iphone 6-bateria

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 45 )
  • Autor
    Príspevky
  • #534761
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Dobry den, ako uplne neznaly clovek v technologiach, by som sa s vami chcel poradit o probleme tykajuceho sa mojej baterie na iphone 6.

     

    Celu dobu co ho mam (2 roky) fungovalo vsetko uplne v poriadku, mobil sa vybijal uplne normalne (max 1% za noc – cca 8 hodin).

    V nedelu som ale zmenil apple id, pretoze moje povodne uz som mal na neplatny email.

    Ako som zmenil apple id a tym aj icloud, mobil sa zacal velmi rychlo vybijat (za noc-cca tych 8 hodin- vybije 40% baterky, pri com vsetko je vypnute (wifi, bt, vserky aplikacie su ukoncene)).

    Pri hladani na internete som nasiel, ze pre lepsiu vydrz baterie treba vypnut hladenia a veci tohoto typu, ale to vsetko mam od zaciatku pouzivania vypnute.

    Nevedel by mi niekto poradit, ako tento problem riesit ? Zdravie baterie mam 90% a hlavne nerozumiemc preco sa to zacalo vybijat doslova zo dna na den( nemoze tam byt problem kvoli novemu apple id a icloudu?) .

     

    Dakujem a ostavam s pozdravom

    #534763
    Mitho
    Účastník (Participant)

    Moze to byt aj tym, ze telefon si teraz robi zalohy (ak to mas tak nastavene) na novy iCloud. Po case, ked to vsetko odzalohuje, by sa cucanie baterky malo ustalit :-)

    #534764
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Ak by som sa mohol opytat, kolko by to tak mohlo trvat ? Zalohu mam nastavenu cisto na kontakty a fotky, pricom tam mam priblizne 400 fotiek, mozno 30 videi a kontaktov mam necelych 400.

    #534765
    Mitho
    Účastník (Participant)

    No pokial to nedokonci. Treba ho nechat pripojeny na internet a uvidis. Lebo na to vsetko potrebuje net a ak si vypinas internet, napr. pre setrenie dat, tak mu to zalohovanie a sync prerusujes a tvrva to dlhsie. Moznosti je este viac, ale napadla ma ako prva tato.

    #534766
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Dobre, necham zapnutu wifi, nech s tym moze pracovat a v pripade, ze by sa nic nezmenilo, tak napisem. Zatial velmi pekne dakujem.

    #534795
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Dobry den, tak sa ozyvam znovu.

    Vsetky zalohy su dokoncene, no problem stale pretrvava. Za 8 hodin s vypnutou wifi, datami a vsetkym moznym sa telefon bez uplnej aktivity vybija o 40%.

    #534800
    applefruit
    Účastník (Participant)

    a v nastavenia – bateria, co vidis za poslednych 24 hod alebo 10 dni a aké je zdravie batérie?

    #534802
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Za poslednych 24 hod je tam len messenger a safari, to su jedine veci, ktore pouzivam. A samozrejme nastavenia, fotky a tak, ale neskorsie menovane maju priradene len 1%.

    Zdravie baterie pise rovnych 90%.

    #534803
    applefruit
    Účastník (Participant)

    kedysi messenger dost energie z baterie spotrebovaval, podla toho kolko percent je pri tych apkach mozes usudit zhruba kolko z baterky spotrebovali, cize ak ma messenger napr. 40%, tak tolko spotreboval v priemere za poslednych 24hod. a 90% zdravie je OK.

    #534804
    IvanO
    Účastník (Participant)

    O tom viem, ale co sposobilo zo dna na den taky obrovsky rozdiel ? V noci mam vsetko povypinane a vybije mi 40% (za 8 hod), ale napriklad 10 dni dozadu mi vybilo len 1, max 2%.

    #534805
    applefruit
    Účastník (Participant)

    a systemové služby tam neboli vypísané? mohlo sa ozaj niečo zálohovať alebo v noci stiahnúť update iOS, príp aj nainštalovať rovno, aktualizovať aplikácie z appstore a pod., podľa toho ako to máš nastavené.. a teraz sa Ti naďalej vybíja alebo to už prestalo?

    #534806
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Nic vypisane. Nadalej sa to vybija, ziadna zmena. Trva to uz tyzden, a naozaj neviem, co s tym.

    #534807
    applefruit
    Účastník (Participant)

    asi to ma suvis s appleid… ty si si appleid vytvoril nove alebo v povodnom appleid si si zmenil mail? ak si si vytvoril nove, aplikacie, ktore si mal v telefone, tak existuju pod starym id a pod novym nie a mozno su pre ne aktualizacie a nevie ich nainstalovat, lebo su sparovane s inym appleid.. ak si si v povodnom zmenil mail, malo by to byt ok, aj ked povodne nainstalovane v telefone sa budu hlasit akoby pod starou mailovou adresou, ale po aktualizacii bude uz zmenena… ale ak mas na novo vytvorene a nedal si si rodinne zdielanie s tym starym id, tak toto moze byt problem, ale iba tipujem.. ja som raz menil email na appleid z gmail na icloud, ale to som robil zmenu mailu na povodnom id a nejake problemy s tym boli zo zaciatku tiez spojene ako som popisoval..

    #534808
    IvanO
    Účastník (Participant)

    No, vytvaral som si uplne nove apple ID a ziadne zdielanie som nerobil. V tomto pripade to mam ako riesit ? Tym rodinnym zdielanim ? Popripade, keby to nepomohlo, da sa to zdielanie spatne zrusit ?

    #534819
    applefruit
    Účastník (Participant)

    neda sa mi sem pripnut link s adresou, neodosle to spravu, skus si zmenit mail na povodnom apple id cez adresu https://appleid.apple.com/#!&page=signin a keby neslo, koli tomu, ze uz taka dresa je na novom apple id, tak na novom si zmen mail na iny, vytvor si napr. na http://new.mailbox.sk a ked budes mat na novom iny mail, potom skus zmenit na starom na mail aky tam chces, keby to neslo hned v prvom kroku.. potom sa do telefonu prihlasis pod povodnym apple id so zmenenym mailom a vsetko bude ok

    #534826
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Postupoval som presne podla tvojich pokynov, na novom apple id som zmenil emailovu adresu, a na starom som chcel pouzit “povodnu” z noveho, no nejde to, pisem mi tam toto “ Táto emailová adresa nie je dostupná. Zvoľte si inú emailovú adresu.” 

    #534827
    applefruit
    Účastník (Participant)

    Postupoval som presne podla tvojich pokynov, na novom apple id som zmenil emailovu adresu, a na starom som chcel pouzit „povodnu“ z noveho, no nejde to, pisem mi tam toto „ Táto emailová adresa nie je dostupná. Zvoľte si inú emailovú adresu.“ 

    IvanO

    po potvrdení novej mailovej adresy na apple id, neviem, či nezostáva ešte zároveň aj stará a teda treba nastaviť novú ako primárnu a pôvodnú potom odobrať (myslím teraz na tom novom apple id, či Ti nezostali dva maily nastavené)

    #534828
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Aj apple id a aj kontaktny udaj je zmeneny na inu emailovu adresu, tu staru tam uz nikde nevidim.

    #534829
    applefruit
    Účastník (Participant)

    Aj apple id a aj kontaktny udaj je zmeneny na inu emailovu adresu, tu staru tam uz nikde nevidim.

    IvanO

    skús teraz, možno to chvíľu trvá, kým sa uvoľní, prihlásil som sa do svojho appleid, je tam aj možnosť odstrániť ho, čiže aj toto je možnosť, ale ak tam uvedená mailová adresa už nie je, malo by to ísť prepísať aj na tom pôvodom na ňu, len je otázka ako dlho im to trvá, kým sa to na ich serveroch spracuje tento údaj, že to pôjde

    #534830
    IvanO
    Účastník (Participant)

    Zatial to stale nejde, skusim este nejaku dobu pockat a potom dam vediet.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 45 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.