iPhone 5 sa prehreje a vypne

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 5 sa prehreje a vypne

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103229
    havrilko
    Účastník (Participant)

    Ahoj. Mám takýto problém. Na iPhone 5 sa už druhý deň po sebe stalo, že sa strašne zohrial (akokeby išiel vybuchnúť) a potom stmavla obrazovka na čierno. Po pamati som ho vypol na tom čiernom displeji.
    Batería originál, len som tam vymenil predné LCD ale to som na 5/5s/5c menil desiatky krát, tak si myslím že tým by to nemalo byť.
    Soft 8.1.1 bez JB
    Stretol sa stým niekto náhodou? Čo by podla vás pomohlo?
    Ďakujem za každú radu.

    #397453
    iTuxx
    Moderátor

    no asi sa tam volaco skratuje. Rozober, zloz a vyskusaj znovu.

    #397457
    LojzkO888
    Účastník (Participant)

    Odkial si mal to LCD ?

    #397472
    havrilko
    Účastník (Participant)

    Hmm, okey kúsim.
    Displej, klasika, z eBay. Ale beriem odtial už dva roky, vymenil som fakt asi 40-50 krát a nebol takýto problém. Kupujem len OEM tie drahšie nie za 10€… Ako stalo sa čokolvek, nefungoval, žlté flaky, odliepal sa rám od skla, pás cez displej, ale aby to takto blblo to nikdy…

    #397475
    LojzkO888
    Účastník (Participant)

    tak potom sa netreba cudovat ked to kupujes z ebay … na chybu sme prisli

    #397478
    iTuxx
    Moderátor

    je uplne jedno kde to kupi, vsetko sa vyraba v cine. A ked sa nieco nevyraba v cine, tak len preto, ze je na tom nalepka Made in *hocico* ktora bola tiez vyrobena v cine, spolu s vecou na ktorej je nelepena.

    #397484
    havrilko
    Účastník (Participant)

    Tiež si myslím že by to nemalo byť displejm, ale uvidíme, skúsim tam dať nový.
    ďakujem zatial.

    Edit:
    A neexistuje niaky program na diagnostiku?
    Lebo minule som predal iPhone 4 ktorý mi prestal fungovať (Nebolo na nom nič menené) a za dava dni mi volal ten pán že bolo niečo s RAMkou. Ako to zistil?

    #397494
    iTuxx
    Moderátor

    Nezistil, to je diel ktory sa neda vymenit. A nieto este testovat ze si idem menit pamate ako na PC. A ak by to nahodou niekto aj vedel, urcite by sa to na 4ku neoplatilo. Podla mna si vymyslel kravinu lebo nevedel ako sa to vyriesilo.

    #397555
    LojzkO888
    Účastník (Participant)

    To chapem ale zatial ked som bral LCD uz aj na 6ku z normalneho eshopu nikdy som nemal ziadny problem ale ked mi ludia doniesli LCD z ebayu alebo pod. boli tam vzdy problemy kvalita obrazu nikdy nebola taka ako som mal ja so svojimi LCD napr. na iphone 5 ked mi znamy doniesol LCD vymenil som ho tak po pripojeni na nabijacku sa telefon nechcel zapnut ukazovalo iba jablcko pri zapnuti a telefon stale vibroval ako keby som ho stale odpajal a pripajal na nabijacku a ked som tam dal svoje objednane LCD vsetko fungovalo na 100% ..

    skus to vymenit a uvidis co to bude robit

    #397562
    re88ne
    Účastník (Participant)

    @lojzko

    A akoze co je u teba normalny eshop ?

    #397565
    LojzkO888
    Účastník (Participant)

    re88ne – to tu urcite hovorit nebudem mam svoje zdroje odkial beriem nahradne diely .. myslis ze PCexpres a pod. beru nekvalitne nahradne diely z ebayu ? To mi chces povedat ze neexistuje kvalitny nahradny diel ?

    #397607
    havrilko
    Účastník (Participant)

    Nooo ďakujem. Myslím že beriem aj ja iba tie kvalitne. Ako som vravel, nikdy som s 5 kou nemal problém.
    Vyskúšal som tam dať ďalšich 5 a po novom nesvieti vôbec ani jedno, Dal som tam originál z iného iPhone 5 a stalo sa to isté ako na tom náhradnom z eBay. Zasvietil, strašne slabý jas už od začiatku, ledva som videl jabĺčko a to isté aj v menu… Jas na 100%. A potom zrazu nevidím nič. Všetko funguje, odblokujem ho, cvakne zvuk ale nič nevidím. Vravím o tom originálnom čo som tam dal.
    Fuuh, je možne že som niako poškodil dosku? Robím to na antistatickej podlžke tak snád mi ta nič neskratovalo…

    K tým eshopom nech sa aj zapojím. Nemám dobré skusenosti a už vôbec nie s PCexpres.
    Nosili mi 4ky že im nejde WiFi po tom ako si v avione nechali vymeniť displej. Niekto kto im to tam menil postrhával závity a zabudol dať ten pliešok pri WiFi anténe… Asi 5 ludí som takto riešil… 4 z toho to opravovali v avione.
    Neverím tomu že oni to beru od inakadial ako eBay alebo DealExtreme…

    #397609
    LojzkO888
    Účastník (Participant)

    ok tak ked si s tym spokojny tak ber odtial nadalej :D

    #397633
    havrilko
    Účastník (Participant)

    Okeeey, založíme potom novú tému a tam to rozobereme :)

    Edit: Taak hladal som trochu na google, konečne som zistil čo tam mám doňho zadať do vyhladávania.
    Zadal som: iphone 5 backlight problem
    a vyhodilo mi pár odkazov kde to práve riešie, že po výmene im prestal fungovať jas tak ako mne.
    Na tomto videu niečo rieši. Keď som dobre pochopil tak tam je niaky studený spoj/spáleny spoj ale nepochopil som čo spravil? Zašúchal ho?

    #397671
    havrilko
    Účastník (Participant)

    Prosím, nestretol sa stým ešte niekto? Po výmene prestal ísť ísť jas na iPhone 5
    Ďakujem

    #397697
    iTuxx
    Moderátor

    asi si dodzubal nejake SMDcka okolo konektorov. Napriklad tym ze si pri saskovani s neorig displayom niekde spravil skrat a dal tak do smutku nieco na doske. V tom videu hovori o tom istom.

    #404696
    dida
    Účastník (Participant)

    Ahoj…mala som prasknuty displey na iphone 5 dala som ho do opravy a od vtedy mi nejde stale mi ukazuje iba jablcko newiete co stym prosim

    #404704
    iTuxx
    Moderátor

    Aj pre teba bude zrejme platit to co som pisal vyssie. Daj to do toho servisu reklamovat. Asi to nebude velmi dobry servis.

    #405480
    Anonymný
    Neaktívny

    V servisu si nebudou vědět rady, ale určitě to vyzkoušej. U nás máme servis, který se zabývá jen opravou základních desek na iPhone, apod. To co popisuješ bude s největší pravděpodobností chyba na základní desce. Zkus jim napsat

    —————–
    Edit by iTuxx: vymazana reklama na urovni spamu vo viacerych topikoch

    #405482
    havrilko
    Účastník (Participant)

    Tomas02, prestan prosím spamovať a robiť tu reklamu na niaky servis. Ďakujem

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.