iPad 4 mini neverím vlastným očiam

15. apríla 2018 o 13:04 Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes samuellachkovic
  • 15. apríla 2018 o 13:04

Viete mi niekto vysvetlit čo som urobil zle alebo ako sa môže stať veci ktorá nová stala vyše 500€, veľmi malo používaný iPad 4 mini som odložil asi pred tromi mesiacmi do šuflíka v obývačke a po troch mesiacoch do idem vytiahnuť a nájdem ho z vypuklým displayom? Čo to má znamenať bol v izbovej teplote nebolo snim hýbané nič na ňom nebolo položené a bol vypnutý? Aby som ho našiel z z odlepenym displayom a nafuknuty? To už ani Apple nerobí veci poriadne? Pozrite na foto nechápem vie mi to niekto vysvetlit?

• 15. apríla 2018 o 13:05

Foto 1

• 15. apríla 2018 o 13:06

Foto 2

• 15. apríla 2018 o 13:07

Foto 3 displayu nič nieje ani nepukol nechápem

• 15. apríla 2018 o 13:13

Lítium-jontové batérie sú náchylné na to, aby boli dlho nabité a nepoužívané. Po veľmi veľkom počte nabíjacích cyklov alebo ak sú dlho nabité a nepoužívajú sa, sa stáva, že sa “nafúkne” v dôsledku vnútorných chemických reakcií.
Ak chcete zariadenie dlho nepoužívať, mali by ste ho odložiť s vybitou batériou na chladné miesto (nie pri izbovej teplote), ideálne je však batériu zo zariadenia vybrať (pri tomto iPade v podstate nemožné, ale čo už).

• 15. apríla 2018 o 13:16

Lítium-jontové batérie sú náchylné na to, aby boli dlho nabité a nepoužívané. Po veľmi veľkom počte nabíjacích cyklov alebo ak sú dlho nabité a nepoužívajú sa, sa stáva, že sa “nafúkne” v dôsledku vnútorných chemických reakcií.
Ak chcete zariadenie dlho nepoužívať, mali by ste ho odložiť s vybitou batériou na chladné miesto (nie pri izbovej teplote), ideálne je však batériu zo zariadenia vybrať (pri tomto iPade v podstate nemožné, ale čo už).

Adomm1234

Dobre bol vybitý alebo nabitý možno na 15-20% prečo keď sa niečo takéto stane nieje nikde upozornenie

• 15. apríla 2018 o 13:28

Popravde sa to stane odhadom tak u jedného zo sto kusov podľa toho, aká je batéria. Nie je ešte v záruke? Ak áno, tak by sa mal dať reklamovať.

• 15. apríla 2018 o 13:42

Popravde sa to stane odhadom tak u jedného zo sto kusov podľa toho, aká je batéria. Nie je ešte v záruke? Ak áno, tak by sa mal dať reklamovať.

Adomm1234
3 mesiace alebo 4 po záruke 😞😞😞😞

• 15. apríla 2018 o 14:11

Tak potom jedine výmena batérie. Aj tak je záhada, že ten displej to prežil. Netuším, ako je to možné. Pri ohnutí ako na fotke mal byť ips panel K.O.

dfx

0
  • 15. apríla 2018 o 21:23

Praveze ta baterka ma byt nabita, ak sa iPasd nepouziva.

Treba dat vymenit baterku a snad display pojde, ak ide teraz.

• 15. apríla 2018 o 21:35

dfx – máš pravdu, pomýlil som sa. Má byť nabitá.

buci

0
  • 15. apríla 2018 o 22:43

pre upresnenie, podľa Apple by to malo byť na cca 50% – https://www.apple.com/sk/batteries/maximizing-performance/
teraz to je už fuk, ale možno to niekomu pomôže predísť podobnému problému

0xCF

0
  • 16. apríla 2018 o 7:42

Apple evidentne nepocital s tym, ze existuju ludia, ktori odlozia vybite zariadenie s vybitym akumulatorom do suflika na niekolko mesiacov. Je to uplne standardny jav, gratulujem.

Musíte byť prihlásený aby ste mohli prispievať do tejto témy

Inzercia

Send this to a friend