iPad 4 mini neverím vlastným očiam

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPad 4 mini neverím vlastným očiam

  • This topic has 12 odpovedí, 5 hlasov, and was last updated pred 6 years by 0xCF.
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #524871
    samuellachkovic
    Účastník (Participant)

    Viete mi niekto vysvetlit čo som urobil zle alebo ako sa môže stať veci ktorá nová stala vyše 500€, veľmi malo používaný iPad 4 mini som odložil asi pred tromi mesiacmi do šuflíka v obývačke a po troch mesiacoch do idem vytiahnuť a nájdem ho z vypuklým displayom? Čo to má znamenať bol v izbovej teplote nebolo snim hýbané nič na ňom nebolo položené a bol vypnutý? Aby som ho našiel z z odlepenym displayom a nafuknuty? To už ani Apple nerobí veci poriadne? Pozrite na foto nechápem vie mi to niekto vysvetlit?

    #524872
    samuellachkovic
    Účastník (Participant)

    Foto 1

    #524874
    samuellachkovic
    Účastník (Participant)

    Foto 2

    #524876
    samuellachkovic
    Účastník (Participant)

    Foto 3 displayu nič nieje ani nepukol nechápem

    #524878
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Lítium-jontové batérie sú náchylné na to, aby boli dlho nabité a nepoužívané. Po veľmi veľkom počte nabíjacích cyklov alebo ak sú dlho nabité a nepoužívajú sa, sa stáva, že sa “nafúkne” v dôsledku vnútorných chemických reakcií.
    Ak chcete zariadenie dlho nepoužívať, mali by ste ho odložiť s vybitou batériou na chladné miesto (nie pri izbovej teplote), ideálne je však batériu zo zariadenia vybrať (pri tomto iPade v podstate nemožné, ale čo už).

    #524879
    samuellachkovic
    Účastník (Participant)

    Lítium-jontové batérie sú náchylné na to, aby boli dlho nabité a nepoužívané. Po veľmi veľkom počte nabíjacích cyklov alebo ak sú dlho nabité a nepoužívajú sa, sa stáva, že sa “nafúkne” v dôsledku vnútorných chemických reakcií.
    Ak chcete zariadenie dlho nepoužívať, mali by ste ho odložiť s vybitou batériou na chladné miesto (nie pri izbovej teplote), ideálne je však batériu zo zariadenia vybrať (pri tomto iPade v podstate nemožné, ale čo už).

    Adomm1234

    Dobre bol vybitý alebo nabitý možno na 15-20% prečo keď sa niečo takéto stane nieje nikde upozornenie

    #524883
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Popravde sa to stane odhadom tak u jedného zo sto kusov podľa toho, aká je batéria. Nie je ešte v záruke? Ak áno, tak by sa mal dať reklamovať.

    #524884
    samuellachkovic
    Účastník (Participant)

    Popravde sa to stane odhadom tak u jedného zo sto kusov podľa toho, aká je batéria. Nie je ešte v záruke? Ak áno, tak by sa mal dať reklamovať.

    Adomm1234
    3 mesiace alebo 4 po záruke ????????????????

     

    #524887
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Tak potom jedine výmena batérie. Aj tak je záhada, že ten displej to prežil. Netuším, ako je to možné. Pri ohnutí ako na fotke mal byť ips panel K.O.

    #524902
    dfx
    Účastník (Participant)

    Praveze ta baterka ma byt nabita, ak sa iPasd nepouziva.

    Treba dat vymenit baterku a snad display pojde, ak ide teraz.

    #524903
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    dfx – máš pravdu, pomýlil som sa. Má byť nabitá.

    #524904
    buci
    Účastník (Participant)

    pre upresnenie, podľa Apple by to malo byť na cca 50% – https://www.apple.com/sk/batteries/maximizing-performance/
    teraz to je už fuk, ale možno to niekomu pomôže predísť podobnému problému

    #524906
    0xCF
    Účastník (Participant)

    Apple evidentne nepocital s tym, ze existuju ludia, ktori odlozia vybite zariadenie s vybitym akumulatorom do suflika na niekolko mesiacov. Je to uplne standardny jav, gratulujem.

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.