Installer

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Installer

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54828
    CRDa
    Účastník (Participant)

    Sevaste
    som nedavny switcher stale objavujem nove a nove featurky osx ale stava sa mi ze natrafim aj na problem ked uz neviem ako dalej…

    Neviem co sa stalo or som spravil ale nedaju sa mi spustat subory .pkg, ked na nejaky poklikam tak mi vyhodi okno aby som zvolil aplikaciu ktorou sa ma otvorit

    malo by sa to automaticky otvarat aplikaciou Installer vsak? /Applications/Utilities/Installer.app lenze pod utilities sa u mna nenachadza Installer.app

    poradte pliiiz
    dufam ze nebudem muset zase preinstalovavat :)

    #108896
    benko
    Účastník (Participant)

    pozri do kosa, ci tam nahodou nemas Installer.app, a daj ho na spravne miesto. resp. skus hladat na disku cez spotlight ci si to niekde nepresunul – aj ked presunutie by myslim nemalo vadit.

    a odporucam ti pouzivat uzivatelske konto bez admin prav, teda aspon zo zaciatku kym si na Mac zvyknes.

    #108900
    CRDa
    Účastník (Participant)

    praveze som nic nevymazaval :)
    skusal som aj cez spotlight a nic

    mohol sa len tak z nicoho nic vyparit?

    to s tym kontom bude asi rozumna vec

    #108901
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    staci si zapamatat, ze nikdy sa nic samo len tak nemaze a nic samo nemizne :)
    musis si dat vyhladat v systeme slovicko: “Installer” tak sa totiz to vola ta binarka
    najprv si spusti Terminal .. a zadaj tam nasledovny prikaz:
    find /Applications/ -name Installer
    ak to nic nenajde skus tento:
    find / -name Installer
    ale priprav sa, ze to bude dlhsie trvat.
    Ak nieco najde, tak ti ukaze cestu, kde to je presne na disku. Moze sa tam vyskytnut aj vypis, ze niekde nemas pravo pozerat a podobne .. ale teba zaujima nieco podobne, aby tam bolo v tom vypise, po spusteni prikazu:
    /Applications//Utilities/Installer.app/Contents/MacOS/Installer
    Ja predpokladam, ze si si tu ikonu Installer.app len nesikovne premiestnil niekde na nestandardne miesto, takze ak ti to najde, tam v tom vypise, co som sem napisal, budes vidiet, kde presne sa nachadza cely ten adresar Installer.app.

    #108905
    CRDa
    Účastník (Participant)

    tak som dal vyhladavat dlho to ani netrvalo nieco okolo minuty
    ale nanestastie asi je vysledok negativny

    nasiel:
    /.spotlight-v100
    trashes
    library/log/console/…
    private/…
    system/library/user template/…
    volumes/win hd/windows/installer (ale toto urcite nie je to prave, mam bootcamp)
    vsetko ze nemam prava

    kaslem ho idem ho preinstalovat ale teraz na to nemam cas

    #108906
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    a nestacilo by ti, keby ti to niekto zpakoval a poslal ? a ty by si si to len hodil to utility ?
    Koli takemu programu preinstalovavat cely macosx mi pride dost na hlavu :)

    #108909
    Macker2
    Účastník (Participant)

    Ja ti to kludne poslem daj majla ma to 2.5 MB spakovane.

    #108910
    CRDa
    Účastník (Participant)

    super macker2
    uz som nad tym rormyslal, napadlo ma to teraz na obede vravel kamosovi aby mi to doniesol ale je dost nezodpovedny, takze kebyze mi to posles by bolo najlepsie

    moj mail: mircooo@gmail.com

    diky

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.