iMac 27 2019 – urobil som chybu ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware iMac 27 2019 – urobil som chybu ?

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #536472
    Fezoj SK
    Účastník (Participant)

    Zdravím všetkých vospolok.

    Používam macbook pro 15 i7 2,9MHz 16 GB 512 SSD Intel HD 630 (2017). Na čokoľvek nie je problém, pokiaľ nespustím DaVinci Resolve a nezačnem strihať 4K video. To nejako nezvláda a aj pri jednoduchom strihu a pár prelínačkách Cross Dissolve nie je schopný prehrať živý náhľad bez zasekávania obrazu. Tak som obiednal nový iMac 27 5K 2019 CTO v nasledujúcej konfigurácii na strih videa.

    iMac 27″ 5K i5 3.6GHz 8-core 8GB 2TBF Radeon Pro VEGA 48 8GB SK klavesnica s numpad. Zároven som si obiednal 64 GB Ram na rozširenie, nie od APPLE a došiel som na hranicu svojich finančných možností. Rozpočet nepustí.

    Čo mi pár dní vŕta v hlave je otázka nad 2TB fusion drive. Zvolil som ho preto, že 512 SSD je smiešne malá 1 TB SSD je už nad momentálny možný rozpočet. Niekde v hlave som potajomky dúfal že to spravím ako v starej 27 (late 2011), ktorú som používal a keď umrel disk, zmenil som ho na 256 GB SSD. Trošku mi nedocvaklo, že panel je lepený a nie na magnety ako sa pamätam XD.

    Bude sa dať trošku serióznejšie pracovať s 4K videom na tejto zostave ? Nemate niekto 2TB fusion drive a skúsenosti pri práci so 4K videom ? Ak časom dokúpim externý 1TB SSD na Thunderbolt 3, spravím s neho štartovací disk, zmení sa situácia, alebo budem musiet časom v servise nechať vložiť do iMacu SSD a 2TB vybrať ?

    Ďakujem za vaše názory a čas.

    #536473
    Mitho
    Účastník (Participant)

    Chybu si urobil. Mal si objednat novy, nie obiednat noví. A s neho nerob nic, radsej z neho urob startovaci disk.

    #536474
    Fezoj SK
    Účastník (Participant)

    Chybu si urobil. Mal si objednat novy, nie obiednat noví. A s neho nerob nic, radsej z neho urob startovaci disk.

    Ďakovala :) opravené :)

     

    #536476
    Mitho
    Účastník (Participant)

    … tak skus este raz :-)

    obiednal –> objednal

    s neho –> z neho

    … stane sa, pohodicka :-)

    #536479
    Fezoj SK
    Účastník (Participant)

    … tak skus este raz :-)

    obiednal –> objednal

    s neho –> z neho

    … stane sa, pohodicka :-)

    Mitho

    Mitho veľmi pekne ďakujem. Mám k tebe velikansku prosbu. Mojlhol by si prosím opraviť celý text a znova ho sem dať aby bol správne napísaný? Vieš mňa to veľmi mrzí že ti to tak vadí a rád by som, keď mi nevieš poradiť ohľadom založenej temi, aby si mi skúsil vysvetliť slovenskú gramatiku. Veľmi by mi to pomohlo.  síce dislektik a mal som vôbec problém napísať ten text, odstrániť poprehadzobane slová a pismena  ale dal som to ako som to dal a verím že s tvojou pomocou určite porastiem vyššie a tebe sa podarí to čo sa nepodarilo žiadnemu učiteľovi ani lekárom za viac ako 40 rokov …

    Chápem že ti to kole zrak a trha dušu na franforce naozaj som ti nechcel spôsobiť takú traumu, myslím si že nie si človek ktorý sa posmieva vozičkárom…

    Pre mňa to je naozaj problém písať a je to viac ako frustrujúce… mrzí na to … Prepáč..

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.