iCloud – 0 fotiek, 0 videi, 4.4 GB

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iCloud – 0 fotiek, 0 videi, 4.4 GB

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #483595
    nihil0
    Účastník (Participant)

    mam uz niekolko tyzdnov problem – iCloud mi vypisuje, ze mam skoro plny limit 5 GB uloziska, pricom to nie je realne mozne

    v mobile mam 104 fotiek a 1 video, synchronizuje sa mi to aj na iMac

    skusal som fotky z icloudu vymazat a synchronizaciu vypnut, no vyhodilo mi, ze mam stale zabratych 4.4 GB fotiek a videi (pricom samotne fotky a video zabera okolo 180 MB)

    zacalo mi to robit, ked som z digitalneho fotaku importoval RAWka cez Photos  – ale RAWka a JPEG vzdy z kniznice vymazem a ostanu mi v mojom vlastnom priecinku na disku… okrem toho, neukazuje ich ani na icloud.com

    ako to vyriesit?

    #483596
    nihil0
    Účastník (Participant)

    screenshot

    #483621
    Tartarus
    Účastník (Participant)

    Fotky zostávajú ešte 30dní v koši, či ako sa volá tá zložka kam sa presúvajú zmazané foto na icloude, takže stále zaberajú miesto.

    #483624
    nihil0
    Účastník (Participant)

    Fotky zostávajú ešte 30dní v koši, či ako sa volá tá zložka kam sa presúvajú zmazané foto na icloude, takže stále zaberajú miesto.

    Tartarus

    v “kosi” nemam ziadne fotky… okrem toho by tam muselo pri velkosti 4.4 GB ich byt cca 2400

    #483626
    Tartarus
    Účastník (Participant)

    Tak potom netuším, rada “prikúp si za 1,- 50gb” asi nie je správna, že? Ja som to riešil tak a absolútne nemusím riešiť nedostatok miesta v úložisku. Ale zas na druhej strane, mne len mail zaberá za tie roky skoro 4giga

    #483631
    nihil0
    Účastník (Participant)

    ja nepotrebujem 50 GB na mesiac, ked mi fotky zaberaju 200 MB a nic ine tam nemam (nepouzivam icloud mail)

    je to chyba icloudu alebo neviem coho a potrebujem sa jej zbavit, donedavna mi to fungovalo dobre

    #483749
    shadower
    Účastník (Participant)

    mne napr. na windowse cez icloud stiahnut vsetko stiahne aj fotky z 2013 ktore som davno vymazal …nieco sa asi dojebalo pri prechode na ten novy typ photostreamu …
    dokonca aj take co som vymazal viac ako pred mesiacom ked dam stiahnut tu cez tu aplikaciu tak ich stiahne :D cez web ich nevidim …

    aktualne to skusim vyriesit tak ze som si vsekto co chcel ulozil a dal zmazat celu kniznicu co mala 900mb i ked som realne v nej drzal 80 fotiek ..

    #484047
    nihil0
    Účastník (Participant)

    tak som nakoniec volal na helpdesk Apple, este minuly tyzden a dnes mi to opravili – bola tam chyba, ze zmazane fotky (RAW) sa realne nevymazali z iCloud servra (hoci v iCloude ich neukazovalo) – vsetky mi ich spristupnili a mohol som ich konecne vymazat

    #484052
    shadower
    Účastník (Participant)

    no ja chvilu pockam a vymazem to tak ako som napisal a ked nepomoze tak jedine zavolat …
    maju tam bordel :D

    #484096
    nihil0
    Účastník (Participant)

    cital som, ze zrusenie celej iCloud Photo kniznice moze pomoct… lenze potom musis cakat 30 dni, dokym sa ti z nej vymazu fotky a az tak ju mozes zas pouzivat… a mne sa tak dlho cakat nechcelo :D

    #484107
    shadower
    Účastník (Participant)

    mne to problem nerobi :D tak uvidim

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.