Hodnota Macbook Pro 15-inch Mid 2014

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Hodnota Macbook Pro 15-inch Mid 2014

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #510913
    vcela
    Účastník (Participant)

    Ahojte

    mal by som otazku…mam Macbook Pro 15-inch Mid 2014
    s parametrami:
    Procesor. 2,2 GHz Intel Core i7
    RAM: 16 GB MHz DDR3
    Grafika: Intel Iris Pro 1536 MB

    Nastal vsak problem a v servise mi povedali, ze je vadny mainboard…opravovat sa mi to neoplati a tak ma zaujima za kolko by ste povedali, ze je mozne takyto Macbook s vadnym mainboardom predat
    Macbook je inak v stopercentnom stave, chvilu pouzivany, bez jedineho skrabanceku

    Vopred vdaka za vsetky reakcie

    #510928
    ollinko
    Účastník (Participant)

    mňa by skôr zaujímalo, ako je možné, že je vadný mainboard? z čoho? bežné opotrebenie?

    #510995
    lukasmac
    Účastník (Participant)

    Ahoj, hodnotu tazko povedat ale urcite sa da stoho vela veci pouzit, skus pozret nejake servisy ktore to odkupuju na nahradne diely… napriklad: http://www.macbookarna.cz/apple/4-VYKUP-PROTIUCET

    #510996
    dfx
    Účastník (Participant)

    Trojrocna baterka uz nie je nova, takze sa neoplati kupovat.
    Oplati sa kupit ten display ak sa niekomu podarilo rozbit.

    Tie dosky nezvyknu odchadzat. Predpokladam, ze mbp bol obliaty. Zrejme aj klavesnica a touchpad odide.

    A este disk by mohol byt dobry, ale ak ma minimalnu kapacitu, tak nie je dovod ho kupit.

    #511002
    vcela
    Účastník (Participant)

    Ahojte

    Macbooku nic nebolo. Ako som pisal top stav. Vyuzivany velmi obcasne. Zacal sa vsak prejavovat problem, ze sa samovolne restartoval po par minutach. V servise to vyhodnotilo ako vadny mainboard.

    Baterka nie je nijak opotrebovana (z hlavy neviem pocet cyklov – mozem zistit). Obliaty ani nijak poskodeny Macbook urcite nebol, keby ano, napisem to hned na zaciatok.

    #511376
    vcela
    Účastník (Participant)

    Vedeli by ste mi teda prosim niekto odhadnut sumu za kolko to je mozne macbook predat? nejaky cenovy odhad

    #511377
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Obliaty MacBook Pro 2015 13″ sa prednedávnom predával za 200eur, takže tento môže mať hodnotu cca okolo tých 300 (displej + šasi).

    #511388
    vcela
    Účastník (Participant)

    @adomm1234

    vymenu maticnej dosky mi odhadovali na zhruba 650€…nie je teda mozne dostat za macbook aspon 500? kedze cena sa normalne pohybuje okolo 1400…nechcem zbytocne mudrovat, iba sa pytam, ci to je vela

    #511420
    lukasmac
    Účastník (Participant)

    Ako celok by si ho urcite predal za tie peniaze, ale ked to je nefunkcne a predavas to ako diely, tak to ma vzdy mensiu hodnotu.

    #511421
    vcela
    Účastník (Participant)

    Ahoj, vdaka za reakciu..jasne to rozumiem, ale mam k dispozicii aj diagnostiku zo servisu, ze poskodeny je jedine mainboard..v pripade toho, ze by si ho niekto dal vymenit ma uplne funkcny macbook v tip-top stave

    #511422
    shadower
    Účastník (Participant)

    to ze teoreticky je zly mainboard neznamena ze ked ho vymenis tak bude fungovat zvysok ako ma …
    ak chces plnu cenu zbav sa rizikoveho priplatku a daj opravit a predaj za viac ?
    tym ze “to opravia za 650” nikoho nepresvedcis aby ti dal cenu pouzivaneho funkcneho-oprava …

    #511423
    dfx
    Účastník (Participant)

    Za 650 eur by som ho dal opravit a nechal by som si ho. Otazne je, ci je to oficialny Apple servis alebo nejaka pochybna garaz. A tiez, aku zaruku da ten servis na tu novu dosku.

    Aj tak nechapem, ako sa moze pokazit doska na tom macbooku pri malom pouzivani. Dosky v tychto macbookoch neodchadzaju.

    #511439
    vcela
    Účastník (Participant)

    Tak by som to aj spravil, keby som mal tolko penazi bokom na opravu. Je to inak oficialny Apple Servis (SWISS), takze toho by som sa neobaval.
    Uz mi raz takto odisla doska na predoslom macbooku, tyzden pred skoncenim zaruky a iba tak, z nicoho nic. Vymenili a vsetko znovu slapalo, tak bud sa to stava castejsie, alebo som mal len ja velku smolu.

    #511452
    shadower
    Účastník (Participant)

    ked tak napis spravu ak by si uvazoval nad predajom

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.