externy 10bit monitor na MBP15/2014

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware externy 10bit monitor na MBP15/2014

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #503067
    iwoiwan
    Účastník (Participant)

    Ahojte, je realne rozbehat 10-bit monitor na MBP15/mid2014?? Podla tabuliek robim na 8bit skle aj ked externy monitor je 10bit. Skoro ma porazilo ked som zbadal teda resp. nezbadal ziadny rozdiel v gradientoch na starom a novom monitore :( Prikladam aj parametre noveho skla. Vopred dik za RE:

    #503073
    iwoiwan
    Účastník (Participant)

    este foto

    #503085
    ciciak
    Účastník (Participant)

    A kde vidis kolko bit to je?

    #503087
    iwoiwan
    Účastník (Participant)

    A kde vidis kolko bit to je?

    ciciak

    nasiel som celkom rozumny link k teme: https://macperformanceguide.com/blog/2015/20151105_2300-OSX_ElCapitan-10bit-dualNEC.html

     

    #503092
    Mano5
    Účastník (Participant)

    Podla toho clanku – tam pouzivaju vykonne graficke karty na MacPro a tak isto dedikovanu na MBP. Ty mas internu Intel Iris, co nemusi stacit (nemusi podporovat) take spracovanie signalu. Na konci este spominaju nejaky bug ohladne nepodpory inych ako apple monitorov, co uz nemusi byt pravda, kedze apple uz monitory nerobi a v Sierre uz to asi bude fungovat ako ma.
    Presne ti to ale budem vediet povedat az zajtra ked sa dostanem k zeninmu MacBook Pro mid 2014 ku ktoremu ma pripojene EIZO CG248. Ona pouziva dedikovanu grafiku AMD s 2GB RAM. Urobim screen a dam ho sem.

    #503095
    Mano5
    Účastník (Participant)

    Takze ani v Sierre to nefunguje ako ma – zobrazovane udaje nie su spravne. EIZO CG248 ma zena nastavene na nativne rozlisenie 3.840×2.160 a 10bit cez DP aj HDMI.

    #503098
    iwoiwan
    Účastník (Participant)

    Takze ani v Sierre to nefunguje ako ma – zobrazovane udaje nie su spravne. EIZO CG248 ma zena nastavene na nativne rozlisenie 3.840×2.160 a 10bit cez DP aj HDMI.

    Mano5

    kazdopadne ti dakujem za info, tajne som dufal ze aspon s tou dedikovanou to pojde ako ma :/ To vlasne znamena ze na tomto stroji 10bit nijako nezobrazim? Vy to budete nejako riesit alebo pokracujete v tom 8bite? Viem, nie je to koniec sveta, pracovat sa bude dalej, len je potom asi zbytocne investovat do lepsieho monitora :/ (teda aspon v tomto pripade pre mbp/2014)

    #503112
    Mano5
    Účastník (Participant)

    Ale ved ono to ide. Aspon s tymi dedikovanymi. Je to len bug zobrazenia v systeme. Tak to popisuje aj ten chlapik v tom clanku. V podstate ani tak nezalezi na tom ako to spracovava – aspon pri tychto monitoroch – lebo hlavne zalezi na farebnosti a takmer dokonalej simulacii farebneho modelu, ktory si mozes nastavit. Ani tych 8bit nedokaze ludske oko rozlisit a vytlacit sa da este menej.
    Aj ked si myslim, ze spracovanie je 10bit aj ked system to neukazuje tak isto ako neukazuje spravne rozlisenie.

    #503115
    iwoiwan
    Účastník (Participant)

    Ale ved ono to ide. Aspon s tymi dedikovanymi. Je to len bug zobrazenia v systeme. Tak to popisuje aj ten chlapik v tom clanku. V podstate ani tak nezalezi na tom ako to spracovava – aspon pri tychto monitoroch – lebo hlavne zalezi na farebnosti a takmer dokonalej simulacii farebneho modelu, ktory si mozes nastavit. Ani tych 8bit nedokaze ludske oko rozlisit a vytlacit sa da este menej.
    Aj ked si myslim, ze spracovanie je 10bit aj ked system to neukazuje tak isto ako neukazuje spravne rozlisenie.

    Mano5

    tak fajn ze to bezi, mne skor ide o to vytlct z monitora plny potencial, rozsireny gamut je fajn aj na 8bit, ale chcem mat aj plynulejsie gradienty,myslis ze by pomohla takato vecicka??: https://eshop.macsales.com/shop/Thunderbolt/PCIe_Chassis/Mercury_Helios/, a do toho vsadit solidnejsiu grafiku.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.