DVD 16:9 videokamera a strihanie videa na macu – problém

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software DVD 16:9 videokamera a strihanie videa na macu – problém

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55028
    Nopix
    Účastník (Participant)

    Dá sa strihať v iMovie 08 alebo v inom programe video na DVD vo formáte 16:9 (widescreen) ? , mám totiž dvd videokameru Sony DCR-DVD 202E a neviem nikde nájsť vhodný strihací progaram. za odpovede dakujem!

    #109695
    crumar
    Účastník (Participant)

    Ano, da sa, preco by sa nemalo dat?

    #109697
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    16:9 v HD formate sa da strihat aj v iMovie ’06 a myslim si, ze v iMovie ’06 je viac moznosti ako v novej (zatial vo vyvoji) iMovie ’08

    #109698
    Nopix
    Účastník (Participant)

    lenže ono to nieje HD, a to akože strčím 8 cm DVD rovno z kamery do iMac-u a v iMovie to hneď ide aj bez konvertovania?

    #109699
    crumar
    Účastník (Participant)

    Nopix:
    Ta kamera uklada do MPEG2? Ak ano, tak to iMovie nezoberie. Radsej sprav Capture do iMovie a nemusis to konvertovat.

    #109704
    Nopix
    Účastník (Participant)

    Čo je to “Capture do iMovie” ?

    #109709
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    Nopix: Pripojis kameru k PC pomocou (FireWire) kablu, iMovie zdetekuje, ze tam mas pripojenu kameru, klikne na Capture a on to stiahne priamo z kamery do PC sam. :)

    #109745
    trilobite
    Účastník (Participant)

    tento problem som riesil i ja a nakoniec som skoncil pri kopirovani a transkodovani na PC… neznasam kamery, co koduju do mpg2 a su na opticke media, tfuj

    #109747
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    bohuzial je to tak, tento format nie je podporovany v macosx a je to vleka chyba, na kolko sa v poslednej dobe velmi rozmohli tieto kamery na trhu. Dufajme, ze Apple uz kona nejake kroki na to, aby to napravil.

    #109748
    mha
    Účastník (Participant)

    Mozno to nie je podporovane prave preto, ze video zakodovane stratovou kompresiou nie je vhodne na dalsie upravy. DVD kamery su asi urcene skor pre tych co s natocenym videom uz nechce nic robit.

    #109760
    kubokovac
    Účastník (Participant)

    Ahoj, som strihac a s podobnymi vecami sa stretavam neustale a skutocne moznost kamery so zapisom na opticke medium v kompresii mpeg 2 je zrejme to najhorsie co ta mohlo postihnut, ale ak mas chvilu cas tak si bud zozen final cut 6, ktory nema problem ani z .VOB subormi, alebo si video konvertuj cey mpeg stremclip co je program za dara a skvely dekoder, ktory mi uz par krat zachranil napr. video ktore malo byt o par dni vo vysielani…. http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-mac.html
    Myslim ale ze imovie by s tym videom nemalo mat problem ak to grabujes s kamery cez fire wire abo usb2… vela zdaru, abo tu kamerku radsej predaj a skus napr. kamerky so zaznamom na hdd…

    #109762
    crumar
    Účastník (Participant)

    Moze to prekonvertovat do ineho formatu, no lepsie to bude grabnut priamo do iMovie. Cez USB mu to nepojde na plny PAL, len cez FireWire.

    Presne tak, tieto kamery stoja za h***o. Predaj a kup DV na pasky.

    #109769
    kubokovac
    Účastník (Participant)

    na plny pal to ide aj cez usb – aspon vo final cut pro… a preco by to vlastne nemalo ist? jedna sa len o datovy tok. cez usb je to vzdy trocha pomalsie a moze robit sem tam problemy s drop frames… (inak je usb na video skutocne takmer nepouzitelne…)

    #109795
    Nopix
    Účastník (Participant)
    #109797
    crumar
    Účastník (Participant)

    kubokovac:
    Taka bola realita so starsimi DV kamerami. Cez USB funguje len v polovicnom PALe. Pri novsich sa to asi uz tak nesprava. Kazdopadne na video FireWire…

    #109806
    kubokovac
    Účastník (Participant)

    crumar: hm, to je divne… je pravda, ze na nich som usb v zivote nevyuzil… na novych ano (jvc) bo tam nebol iny kabel – inak mini dv a dv cam taham u mna v studiu cez deck a samozrejme firewire…

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.